Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Imperialny Narciarz Dukielski

Torf, whisky i czekolada. Bardzo dobre, chociaż wolę bardziej torfowego i brutalnego Nafciarza z zeszłego roku. To nadal dla mnie najlepsze co piłem.

 

fc2083de3baa9c331198ef7551fc0c6a.jpg

Piłem tylko te stare i jest całkiem fajne. Jak lubisz klimaty torfowe i mieszkasz jeszcze w wawie to Ci mogę kiedyś podrzucić dzieło mojego brata, nazywam to industrial stout - zapach palonych kabli i asfaltu, ale smak już bardziej cywilizowany :)

Palone kable? Ja chcę, ja chcę!

Spoko, za 3 tygodnie wrócę do kraju to zobaczę czy mi zostały 2 butelki czy jedna, ta warke brat prawie rok temu robił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wpadł mi dziś w ręce Imperator Bałtycki 2017 w wersji regularnej jak i Sherry Oloroso Barrel Aged. Myślałem, że będzie później i nie śledziłem tematu, ale zahaczyłem o sklep i tam sobie był ;) . Jedną butelkę właśnie kończę degustować. Cytrusowość fajniejsza jak ostatnio. Chyba jednak jedna butelka w zapasie to za mało i jutro polecę po więcej :D . Ciekawe tylko ile dostali. Jak mało, to nie ma co być pazernym, inni niech też spróbują ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2017 o 22:48, jarrro napisał:

Według mnie Pinta i AleBrowar to najlepsze browary kraftowe w tym kraju.

Jednak dla mnie kwas to nadmierna ekstrawagancja, jakieś kwaśne piłem i to nie moja bajka. Ale gorzko bardziej gorzko to jak najbardziej lubię

To spróbuj Imperial Stout z Tenczynka> Bardzo dobry stout. Wg mnie lepszy od angielskich. Zresztą Anglicy niewiele mają dobrych piw. Trzeba szukać z maleńkich regionalnych browarów, żeby to dało się wypic. Większość piw które próbowałem w GB to sikacze nic nie warte. A najfajniejsze jak piszą EXTRA STRONG na piwie 5,8-6,2% alc. :) Niewiele im trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaro54 napisał:

To spróbuj Imperial Stout z Tenczynka> Bardzo dobry stout. Wg mnie lepszy od angielskich. Zresztą Anglicy niewiele mają dobrych piw. Trzeba szukać z maleńkich regionalnych browarów, żeby to dało się wypic. Większość piw które próbowałem w GB to sikacze nic nie warte. A najfajniejsze jak piszą EXTRA STRONG na piwie 5,8-6,2% alc. :) Niewiele im trzeba 

 

A nie jest tak, że - podobnie jak u nas - większość piwa na półkach to lagery :) ? Może źle szukałeś :P

5-6 %... i żeby było śmiesznie, oni jedno takie piwo potrafią godzinę pić :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tygodniu niecałym w Dubrowniku zakochałem się na amen w... belgijskich piwach. Leffe Blonde i Dark oraz Orval Trappist - piękna sprawa, polecam.

 

A taki Triple Blonde może i 11% mieć, więc i smak super i można zabalować :)

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tux napisał:

A nie jest tak, że - podobnie jak u nas - większość piwa na półkach to lagery :) ? Może źle szukałeś :P

5-6 %... i żeby było śmiesznie, oni jedno takie piwo potrafią godzinę pić :D .

Nie większość to stouty ale mają 3,5-4,8%. Dlatego piją takie ilości. Wodzianka zaprawiona goryczką. Nie ma to prawie żadnego smaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nie większość to stouty ale mają 3,5-4,8%. Dlatego piją takie ilości. Wodzianka zaprawiona goryczką. Nie ma to prawie żadnego smaku

 

Jakby nie patrzeć, to lagery w Polsce i wielu innych miejscach na świecie też nie mają.

Swoją drogą próbowałem piwo Hedgehog i marki Tesco Finest, z czystej ciekawości, że mają stout. Już nawet to miało więcej smaku jak lagery. Chociaż to dla typowych januszy i tak  duża zmiana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość stoutów i ale to coś jak nasze lagery. Możesz wiaderkami pić i jedyny efekt że potem nie nadążasz do wc biegać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tux napisał:

 

A nie jest tak, że - podobnie jak u nas - większość piwa na półkach to lagery :) ? Może źle szukałeś :P

5-6 %... i żeby było śmiesznie, oni jedno takie piwo potrafią godzinę pić :D .

Ja nie mogę piwo w godzinę pić, to już będzie niedobre....he,he.

Pamiętam czasy jak się piwo z puszki na raz piło duszkiem...przerwa 2 minuty i następne. 

To trochę kopało, po całym dniu na polu przy zbiórce słomy przy 40* na słońcu,najlepsze wzmocnienie...:ph34r:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ja nie mogę piwo w godzinę pić, to już będzie niedobre....he,he.

Pamiętam czasy jak się piwo z puszki na raz piło duszkiem...przerwa 2 minuty i następne. 

To trochę kopało, po całym dniu na polu przy zbiórce słomy przy 40* na słońcu,najlepsze wzmocnienie...:ph34r:

 

 

 

Podobno dobre piwo poznaje się po tym, że nawet ciepłe da się pić ;) . Ja osobiście parę takich okazów piłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak będziecie w Austrii, spróbujcie koniecznie piw od Schneidera
Dziś piłem Aventinus, typ weissen bock - "pszeniczny koźlak". Piwo ciemne, nieklarowne, zapach mało intensywny, za to smak... 10/10, genialne.
Z jednej strony dojrzałość i wyrazistość piw ciemnych, koźlaków, z drugiej pięknie wpleciona rześkość i lekkość pszeniczna. REWELACJA!

schneider-weisse-tap-6-unser-aventinus_1

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bachankas napisał:

Jak będziecie w Austrii, spróbujcie koniecznie piw od Schneidera
Dziś piłem Aventinus, typ weissen bock - "przeniczny koźlak". Piwo ciemne, nieklarowne, zapach mało instensywny, za to smak... 10/10, genialne.
Z jednej strony dojrzałosć i wyrazistość piw ciemnych, koźlaków, z drugiej pięknie wpleciona rześkość i lekkość przeniczna. REWELACJA!

A jak z dostępnością tego piwa w Niemczech, da się gdzieś kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Od ponad roku piwa żadnego nie piję (serio). Ale ostatnio naszło mnie by wypić jakiegoś portera i wybór padł na Żywca.  I... dawno nic mi tak nie smakowało jak ten Żywczyk  ;)

 

 

Zacne piwo, chociaż marketówka :)

 

 

 

 

zywiec-porter-piwo-ciemne-500-ml.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku piwa żadnego nie piję (serio). Ale ostatnio naszło mnie by wypić jakiegoś portera i wybór padł na Żywca.  I... dawno nic mi tak nie smakowało jak ten Żywczyk 
 
 
Zacne piwo, chociaż marketówka
 
 
 
 
zywiec-porter-piwo-ciemne-500-ml.thumb.jpg.0c282af8a5ec4c7785a14c9e6735afbc.jpg
Jakbym rok nie pił piwa, to jest szansa, że i Tyskie by mi posmakowało :)
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności