Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

A nie macie wrażenia, że od jakiegoś czasu Koźlak i Grand z Amberu się pogorszyły? Kiedyś mogłem je pić na okrągło a teraz mnie odrzuca.

Wbrew pozorom jest dość dużo zmiennych przy produkcji.

Dlatego czasami z jednego rozlewu piwo jest super, a z następnego zupełnie inne.

Sprawdzaj datę na etykiecie, nie kupuj z tej samej partii. Poluj po prostu na następny rozlew i wtedy sprawdzaj czy się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu odwiedzałem Szczecin i w jednym z pubów skusiłem się na:

 

Grimbergen Blonde

 

b_grimbergen.jpg

 

Pierwsze co czuć to fajne, orzeźwiające nuty owocowe, potem pojawia się smak dobrego pszeniczniaka.

Mogę bardzo polecić.

 

I tutaj jest pytanie - czy i gdzie można to wyrwać w butelce? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :)

Edytowane przez Pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam piwa z niewielkiego AleBrowar. Chłopaki działają na zasadzie wypożyczania sprzętu do warzenia itd. bo nie mają (może się mylę) własnego browaru. Ale za to jakie piwa robią! Rewelacja, moje ulubione to india pale ale - Rowing Jack.

 

rowing-jack.png

Edytowane przez Snajperro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Browar to jeden z pierwszych tego typu w Polsce, ale najlepszy.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8

Zaczęło się od browaru PINTA w 2011 roku. Nigdy nie zapomnę smaku pierwszej warki Atak Chmielu pitej podczas premiery w krakowskiej Omercie. Później już nigdy tak mi to piwo nie smakowało. Po sukcesie pinty pojawiła się rzesza naśladowców w tym Ale Browar. Wtedy jeszcze Pinta miała etykiety z jajem :)

 

pinta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem sie dzis zaopatrzyc glownie z mysla o risach i bw od doktorów - straszna rozpietosc cenowa w sklepach od 18 do.. 25 zl. i akurat ten jeden za 25 strasznie zmetniony:/ wlasnie pije dementie z redugi - oj ciezko wchodzi, nie polecam. a wracajac do zmetnionego piwa - wlasciwie to zawiesina z gestym osadem - czy cos takiego nadaje sie do picia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jakiś osad zostaje, bo tego nie filtrują, bo nie psuje to smaku, a zawsze jakieś koszta trzeba przy filtracji ponosić.

 

Kiedyś piłem jakieś białe piwo, które jak nektar z gruszki miało konsystencję, ale dobre było ;)

 

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jakiś osad zostaje, bo tego nie filtrują, bo nie psuje to smaku, a zawsze jakieś koszta trzeba przy filtracji ponosić.

 

Kiedyś piłem jakieś białe piwo, które jak nektar z gruszki miało konsystencję, ale dobre było ;)

 

Wysłane z mojego XT1032

 

a mi wlasnie zmetnienie kojarzy sie z kiepskim piwem np fixxer z hopkinsa ale to zmetninie jest inne - czesto spotykane u doktorow (wtedy piwo wydaje sie gorsze) - tak jakby ten lak na kapslu sie dostal pokruszony do piwa. jeszcze bym teraz mogl kupic calkowicie klarowne w innym sklepie - wczoraj mieli kilka butelek wszystkie idealnie klarowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Często jakiś osad zostaje, bo tego nie filtrują, bo nie psuje to smaku, a zawsze jakieś koszta trzeba przy filtracji ponosić.

 

Kiedyś piłem jakieś białe piwo, które jak nektar z gruszki miało konsystencję, ale dobre było ;)

 

Wysłane z mojego XT1032

 

a mi wlasnie zmetnienie kojarzy sie z kiepskim piwem np fixxer z hopkinsa ale to zmetninie jest inne - czesto spotykane u doktorow (wtedy piwo wydaje sie gorsze) - tak jakby ten lak na kapslu sie dostal pokruszony do piwa. jeszcze bym teraz mogl kupic calkowicie klarowne w innym sklepie - wczoraj mieli kilka butelek wszystkie idealnie klarowne

 

Wszystko zależy od samego piwa. Często nawet na etykiecie piszą, żeby nie przelewać do szklanki na raz, tylko przelać 2/3, zamieszać resztę w butelce i dopiero przelać. Zawsze jakiś tam osad się wytrącić może.

 

A jak te same piwo jest raz klarowne, a raz nie, no to faktycznie problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię białe piwo - dobre na lato ;)

 

Affligem-Blonde.jpg

 

Ostatnio piłem coś takiego i bardzo mi smakowało (zdjęcie nie mojego autorstwa). Tym bardziej biorąc pod uwagę, że wyczaiłem za 1,99 zł w promocji z krótkim terminemTrzeba zobaczyć czy jeszcze coś zostało bo za tą cenę to aż żal nie brać.

 

W Biedronce tego u mnie caly stos lezy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności