Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak Tworzyć Playlisty W Serii Mxxx?


Buffot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja męczyłem się na początku z trybem MSC, ale ciągle coś działało nie tak jak powinno, czyli w playlistach brakowało niektórych utworów, czasem w jakiejś piosence nie wczytały się tagi i była wyświetlana jako Unknown - Unknown itp. W końcu zmieniłem tryb USB na Auto i zacząłem wrzucać piosenki na odtwarzacz w Winampie przez Media Library i tam tez robie playlisty. Od tamtej pory nie mam żadnych problemów, wszystko działa jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To może napiszę jak robię:

 

1. Podłączam player'a, pokazuje się jako dysk logiczny (USB tryb MSC), wgrywam mp3 z dysku twardego na player'a

2. Foldery w playerze można robić, odczyta z nich piosenki, tylko że i tak wszystkie mp3'ki pokaza się "w jednym worku" - nie będzie widać utworzonych folderów

3. Rozwiązaniem są playlisty, robi się je przy pomocy Winampa. Zaznaczam kawałki które mają być w playliście - na playerze, przeciągam je do okienka playlisty Winampa i zapisuję (CTRL+S) playlistę. Gotowe.

 

Mozesz jasniej, bo ja tak robie i nie mam nic co to znaczy CTRL+S-gotowe jak gdzie to ci sie zapisalio bo mnie niestety nie w playerze, czy ustaiwasz jaki to ma byc zapis-format bo jest ich kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widze ze dalej sa problemy z tymi playlistami, dlatego zrobilem dla Was paczke z generatorem playlist.

 

rozpakujcie archiwum i wrzuccie do glownego katalogu playerka....

mp3 wrzucamy do katalogu mp3 ( w srodku tworzymy sobie strukture katalogow jak chcemy - > przyklad w srodku)

 

nastepnie uruchoamiamy m3u.cmd

 

pokaze sie okineko z informacjami jakie playlisty sie stworzyly..

 

jak komus zadziala to bedzie sie spisywac to dajcie znac..

Napisalem to jakies pol roku temu i od tamtego czasu jakos mi to sluzy..

 

 

ps. nie moge dodac zalacznika wiec znajdziecie go tutaj

 

http://sgladysz.com/generator-pls.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widze ze dalej sa problemy z tymi playlistami, dlatego zrobilem dla Was paczke z generatorem playlist.

 

rozpakujcie archiwum i wrzuccie do glownego katalogu playerka....

mp3 wrzucamy do katalogu mp3 ( w srodku tworzymy sobie strukture katalogow jak chcemy - > przyklad w srodku)

 

nastepnie uruchoamiamy m3u.cmd

 

pokaze sie okineko z informacjami jakie playlisty sie stworzyly..

 

jak komus zadziala to bedzie sie spisywac to dajcie znac..

Napisalem to jakies pol roku temu i od tamtego czasu jakos mi to sluzy..

 

 

ps. nie moge dodac zalacznika wiec znajdziecie go tutaj

 

http://sgladysz.com/generator-pls.rar

Dzieku ale ciagle to samo owszem zrobilem tak jak piszesz i porobily sie te listy zreszta tak samo jak ja to robilem recznie z twoja sugestia tez wtedy wpisywalem te listy do katalogow gdziej jest dana muza, ale co z tego jak w playerze playlista jest ciagle pusta.

Mam c240 z radiem oprogramowanie amerykanskie z radiem i jezykiem polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam

Robie listy tak jak kolega "sjf" może moje spostrzeżania się komuś przydadzą.(szczególnie uwaga)

Opis zrobiłem łopatologicznie z przeznaczeniem dla początkujacych.( przypominam początkujacym, że przed wgraniem muzy należałoby zrobić porządek z Tagami każdej piosenki)

 

Moim zdaniem najłatwiejszy sposób na tworzenie playlisy do SanDisk M240

1- Zainstalować w komputerze Windows Media Player 11.

2- Ustawić odtwarzacz w tryb MTP czyli (menu/settings/USB/Auto Detect)

3- Podłączyć do komputera i poczekać, aż system sam znajdzie i zainstaluje nowy sprzęt (pokaże się

informacja że, sprzęt jest zainstalowany i gotowy do użycia).

Powinien być widoczny jako nowy dysk twardy.

4- Tworzymy(na tym nowym dysku) nowy folder np. Muzyka

5- MP3 do playerka wgrywamy normalnie przez kopiuj i wklej. Najlepiej całe foldery - do folderu

Muzyka. ( czekamy, aż kopiowanie dobiegnie końca)

6- Następnie zaznaczamy wszystkie skopiowane utwory i prawym guzikiem myszy na zaznaczeniu-

wybieramy pozycję menu Utwórz listę odtwarzania.

7- Pojawia się plik .pla któremu nadajemy własną

nazwę i gotowe. Playlista może pozostać w tym samym folderze co muzyka której dotyczy(nie ma

znaczenia . Ja zostawiłem. Jeśli będę wywalał lub kopiował na inny odtwarzacz daną płytę to poleci

razem z playlistą.)

- I mamy np całą płytę, którą, możemy przesłuchać poprzez listę utworów.

- I dalej następna płyta i następną,…. aż nam się znudzi lub braknie miejsca na dysku.

 

Uwaga!! Jak wszyscy wiemy, zdarzają się problemy ze znikającymi piosenkami z playlist. Z moich obserwacji wynika, że dzieje się to najczęściej podczas określania nazwy nowej listy. Jeśli zmienicie nazwę tak jak zwykłemu folderowi piosenki znikają.

 

Mój 100% sposób na pełną listę jest następujący:

Tworzę listę pkt 7> następnie bez zmiany nazwy!! otwieram ją> sprawdzam w zakładce odwołania czy są wszystkie piosenki> (raczej zawsze są wszystkie. Jeśli nie, to lista do kosza i tworzę jeszcze raz –to tylko 5 sekund)>następnie, w tej samej zakładce odwołania, przestawiam piosenki za pomocą takich fajnych strzałek, aby były po kolei ponieważ czasem kilka piosenek jest niezgodnie z numerami, co powoduje, że są tak właśnie wyświetlane w playerku > i ostatnia czynność zmiana nazwy listy. Przechodzimy do zakładki ogólne, zmieniamy nazwę i potwierdzamy Ok. Koniecznie robimy to w zakładce ogólne (nie inaczej!!) Otwieramy listę jeszcze raz aby sprawdzić nasze dzieło i mamy wszystkie piosenki. Hi, hi.

Od czasu jak robię listy tym sposobem zawsze mam wszystkie piosenki na liście.

 

 

Mam nadzieję, że opis przyda się wszystkim początkujacym jak również mającym problem ze znikajacymi piosenkami

Pozdrawiam Darek

 

OK, posiadam m250 i zrobiłem wszystko tak jak piszesz, tylko mam następujący problem, iż jak w odtwarzaczu wejdę w playlisty to wszystkie mają taką samą nazwę, tzn Nowa Lista Odtwarzania, Nowa Lista Odtwarzania, Nowa Lista Odtwarzania etc; choć samoczynnie zmieniam nazwy playlist.

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności