Skocz do zawartości

Jak Tworzyć Playlisty W Serii Mxxx?


Buffot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sam jestem posiadaczem sansy m240 od wczoraj. Trochę namęczyłem się żeby playlisty działały. Było warto

Do rzeczy.

 

1. Pierwszą czynnością jaką musimy wykonać jest przełączenie naszego odtwarzacza w tryb MSC. Menu=>Settings=>USB=>MSC. Jeżeli dotychczas łączyliśmy się inaczej i mamy wgrane mp3 to niestety musimy je usunąć przed wykonaniem tej czynnośći.

2 Podłączamy odtwarzacz do komputera. Powinien być widziany jako karta pamięci. Wgrywamy muzykę do folderu Audible. (Mogą być całe foldery)

3. Otwieramy umieszczoną muzykę Winampem (tworzymy dowolną playlistę)

4. Możemy utworzyć wcelu łatwiejszego katalogowania list utowrów folder PLAYLIST. Można go stworzyć w dowolnej lokalizacji (osobiście wybrałem katalog główny) Tam zapisujemy naszą playlistę z wygenerowaną przez winamp.

5. Gdy playlista znajduje się w pamięci odtwarzacza musimy otworzyć ją notatnikiem, bądź innym edytorem tekstowym. Powinniśmy ujrzeć następującuy kod:

#EXTM3U

#EXTINF:274,xxx

\AUDIBLE\xxx.MP3

#EXTINF:214,03 - xx2

\AUDIBLE\XXX\xx2.mp3

#EXTINF:182,05 - dd3o

\AUDIBLE\dd3o.mp3

Notatnikiem kasujemy progrubiony tekst. Aby ułatwić sobie pracę, kopiujemy CTR+C \AUDIBLE\MP3wciskamy F3,CTRL+V (WKLEJ) później ok i kasujemy. Generalnie (\nazwa.mp3 ma pozostać).F3 i kasujemy. Kilka sekund roboty. Zapisujemy zmiany Plik=> Zapisz

6. Odlączamy odtwarzacz. (Zamykamy otwarte wszelkie foldery z karty pamięci)

7. Uruchamiamy nasz Playerek. Wchodzimy Menu=>Play Music=>Playlist i powinno śmigać.

8. Jak zwykle pisania dużo roboty na kilka sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a tak sie zapytam tylko, bo ja zielony:) mozna tworzyc sobie katalogi w tym m240 ? bo raz widze ze ktos pisze ze nie mozna, a tutaj widze "utworz folder playlist" to wychodzi ze mozna ... mozna dostac odpowiedz ? prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę jak robię:

 

1. Podłączam player'a, pokazuje się jako dysk logiczny (USB tryb MSC), wgrywam mp3 z dysku twardego na player'a

2. Foldery w playerze można robić, odczyta z nich piosenki, tylko że i tak wszystkie mp3'ki pokaza się "w jednym worku" - nie będzie widać utworzonych folderów

3. Rozwiązaniem są playlisty, robi się je przy pomocy Winampa. Zaznaczam kawałki które mają być w playliście - na playerze, przeciągam je do okienka playlisty Winampa i zapisuję (CTRL+S) playlistę. Gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi playlisty działają bez edycji (m240). Muzykę mam w głównym katalogu i w podkatalogach. Playlisty w głównym, w podkatalogach chyba też jak się nie mylę.

 

 

To może napiszę jak robię:

 

1. Podłączam player'a, pokazuje się jako dysk logiczny (USB tryb MSC), wgrywam mp3 z dysku twardego na player'a

2. Foldery w playerze można robić, odczyta z nich piosenki, tylko że i tak wszystkie mp3'ki pokaza się "w jednym worku" - nie będzie widać utworzonych folderów

3. Rozwiązaniem są playlisty, robi się je przy pomocy Winampa. Zaznaczam kawałki które mają być w playliście - na playerze, przeciągam je do okienka playlisty Winampa i zapisuję (CTRL+S) playlistę. Gotowe.

 

 

Tak... dzieje sie tak dlatego gdyz jak zapiszesz playliste w folderze z Mp3 ktore sie na niej znajduja wyglada ona tak:

 

#EXTM3U
#EXTINF:201,Full Devil Jacket - Wanna Be Martyr
01 - Wanna Be Martyr - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:209,Full Devil Jacket - Fastblack
02 - Fastblack - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:254,Full Devil Jacket - Where Did You Go
03 - Where Did You Go - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:298,Full Devil Jacket - Mainline
04 - Mainline - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:212,Full Devil Jacket - Blue Green Day
05 - Blue Green Day - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:194,Full Devil Jacket - Stain
06 - Stain - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:260,Full Devil Jacket - Monster
07 - Monster - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:196,Full Devil Jacket - Love Song
08 - Love Song - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:225,Full Devil Jacket - Now You Know
09 - Now You Know - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:216,Full Devil Jacket - Mr. Wiggly
10 - Mr. Wiggly - [hipis@freenet.de].mp3
#EXTINF:272,Full Devil Jacket - Cardboard Believer
11 - Cardboard Believer - [hipis@freenet.de].mp3

 

Więc nic nie trzeba edytowac gdyż nie ma ścieżek :) To jest to samo co wyżej tylko w szybszym wydaniu :)

Take care!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niech mi ktos pomorze bo albo jestem tepy i caly czas robie cos nie tak albo juz sam nie wiem :P hehe to naprawde juz mnie irytuje chodzi dalej o ta playliste robie wszystko tak jak Ty foxtrot i gdy wchodze juz w Playlist pojawia sie folder Playilst po wejsciu do ktorego pokazuje sie No Files ( Play music-Playlis-Playlist-No Files)

moze nie zapisuje playlisty tam gdzie trzeba na mp3 czy to ma znaczenie?

 

o co tu chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie działaja playlisty z winampa zgrane z kompa razem z utworami.Sprawdzalem na sofcie EU i US i dziala bez problemu, a w dodatku nie trzeba sie bawic w ustawianie tagów tylko mozna sobie ustawic kolejnosc odtwarzania utworów w winampie i zapisac do playlisty :) bez roznicy gdzie sie zapisze playliste - zawsze mi sie pojawia w menu Playlist

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam

niech mi ktos pomorze bo albo jestem tepy i caly czas robie cos nie tak albo juz sam nie wiem :P hehe to naprawde juz mnie irytuje chodzi dalej o ta playliste robie wszystko tak jak Ty foxtrot i gdy wchodze juz w Playlist pojawia sie folder Playilst po wejsciu do ktorego pokazuje sie No Files ( Play music-Playlis-Playlist-No Files)

moze nie zapisuje playlisty tam gdzie trzeba na mp3 czy to ma znaczenie?

 

o co tu chodzi :)

 

Oficjalna odpowiedz supportu sandiska na twoj i niestety tez moj problem,

to ze oni nie supportuja playlist wgrywanych przez tryb MSC i kaza je robic

w media player 10.

 

Polecam do wgrywania play list i plikow w trybie MTP Winampa, mozna robic

cuda i playlisty zawsze dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej mam m240 robie playlisty, one działają ale...często nie widzi kilku[nastu] piosenek które są w playliście. chodzi mi o to że skopiuje 20 piosenek dodam je do playlisty zapisze a odtwarzacz widzi tylko 15 piosenek. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Dodam że robie wszystko w porządku tzn wklejam piosenki do folderu audible dodaje do winampa zapisuje playliste w tym samym folderze co pioseneczki. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak zrobić aby wszystkie piosenki działały w playliście.

Mam soft amerykański 2.1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem z playlistami, tylko że moja wersjia oprogramowania to 2.2.3E Nie zawsze, ale czasem zdarza mi się, że niektóre piosenki nie pojawiają sie w playliscie, a mogę ich słuchać jeżeli nie korzystam z playlisty. Jeżeli ktoś wie o co chodzi to proszę o informację, bardzo mi na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie działaja playlisty z winampa zgrane z kompa razem z utworami.Sprawdzalem na sofcie EU i US i dziala bez problemu, a w dodatku nie trzeba sie bawic w ustawianie tagów tylko mozna sobie ustawic kolejnosc odtwarzania utworów w winampie i zapisac do playlisty :) bez roznicy gdzie sie zapisze playliste - zawsze mi sie pojawia w menu Playlist

 

Pozdro

 

 

witam

niech mi ktos pomorze bo albo jestem tepy i caly czas robie cos nie tak albo juz sam nie wiem :P hehe to naprawde juz mnie irytuje chodzi dalej o ta playliste robie wszystko tak jak Ty foxtrot i gdy wchodze juz w Playlist pojawia sie folder Playilst po wejsciu do ktorego pokazuje sie No Files ( Play music-Playlis-Playlist-No Files)

moze nie zapisuje playlisty tam gdzie trzeba na mp3 czy to ma znaczenie?

 

o co tu chodzi :)

 

Oficjalna odpowiedz supportu sandiska na twoj i niestety tez moj problem,

to ze oni nie supportuja playlist wgrywanych przez tryb MSC i kaza je robic

w media player 10.

 

Polecam do wgrywania play list i plikow w trybie MTP Winampa, mozna robic

cuda i playlisty zawsze dzialaja

 

Normalnie zazdroszcze wam... u mnie absolutnie nie dziala jak sa napisane scieżki. Ja mam softa US. Mozecie postnac kod takiej playlista co wam dziala zrobiona przez winampa?? :) Z gory dziex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę tutaj, bo temat jest przyklejony, a to co chcę napisać związane jest z playlistami. Chodzi o zgłaszany przez użytkowników problem, że po utworzeniu playlisty i wgraniu jej do odtwarzacza nie wszystkie pliki wpisane na listę są na niej widoczne. Postanowiłem sie bliżej przyjrzeć problemowi i zauważyłem, że dzieje się tak z plikami, które w nazwach mają polskie literki. Wystarczy zmienić nazwy na takie bez pliterek i już jest w porządku. Sprawdziłem osobiście. Nie rozumiem tylko dlaczego tak się dzieje, bo przecież poza playlistą pliki z pliterkami są widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry SJF ale mylisz sie, U mnie player widzi wszystkie polskie kawalki (z polskimi literami !) i nawet rozpoznaje mi ó i ń :D (soft 2.2.5A).Wiec problem chyba nie polega na tym :( Nie widzi w playliscie np: 3 plyt Evenascence chociaz wszystkie Tagi sa zrobione,A playliste robilem w Winampie i Mp3tag i lipa :(

Najdziwniejsze jest to ze czasami nie widzi kilku utworów z jednej płyty! I z playlisty mającej 180 utworow mam 119! Katastrofa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem posiadaczem m240 i z powodu braku możliwości odtwarzania playlist zmieniłem oprogramowanie sansy z 2.2.3 na najnowsze europejskie. Efekt jest taki, że tym razem odtwarzacz widzi playlisty stworzone w winamp'ie. Oczywiście jest jakieś "ale". Mianowicie, tak jak w przypadku MacON'a i sjf'a wyświetlane są wszystkie utwory łącznie z polskimi znakami, ale wyłącznie w przypadku opcji "play all". Jeśli stworzę playlistę w winamp'ie to sansa widzi tylko te, w których nie ma polskich znaków. Trochę dziwne, ale nie ma odtwarzaczy doskonałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od wczoraj wypróbowuję inną metodę. Przestawiłem odtwarzacz w tryb domyślny MTP i przesyłam muzykę przez Winampa, a dokładnie przez bibliotekę mediów w Winampie. Tworzę playlistę w Media Library Winampa (nie playlistę m3u zapisaną w pliku na dysku), na której oczywiście umieszczam pliki tak jak chcę żeby były odtwarzane. Następnie prawy klik na tej playliście i Send to: Sansa m250. Po tej operacji w odtwarzaczu w Playback | Play | Playlist mam tą playlistę i widoczne są wszystkie pliki w takiej kolejności jak na liście. Na razie jest Ok, ale może w jakiejś specyficznej sytuacji okaże się że nie działa...

 

Swoją drogą od początku zastanawiało mnie w jaki sposób wykorzystać pozycję Playlist w Playback w trybie MTP - przecież wtedy nie da się wgrać innych plików niż mp3, wma, aa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak zrobilem (odtwarzacz w MTP).Wczytalem przez WMP playliste z winampa i przeslalem do MP3.Wszystko spoko, piosenki sa wszystkie ,pokolei,tak jak na playliście!

Ale jest nastepny problem :angry: ,czytanie tagów!

Nie mozna sortowac przez tagi! ,nie widzi artysy,albumu,roku itp. . ale co dziwne wszystkie te dane sa w tytule piosenki jak jest odgrywana i przewijana na wyswietlaczu !! sjf tez tak masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak zrobilem (odtwarzacz w MTP).Wczytalem przez WMP playliste z winampa i przeslalem do MP3.Wszystko spoko, piosenki sa wszystkie ,pokolei,tak jak na playliście!

Ale jest nastepny problem :angry: ,czytanie tagów!

Nie mozna sortowac przez tagi! ,nie widzi artysy,albumu,roku itp. . ale co dziwne wszystkie te dane sa w tytule piosenki jak jest odgrywana i przewijana na wyswietlaczu !! sjf tez tak masz ?

Nie, u mnie jest Ok, tzn. działają playlisty jak opisałem, a także możliwe jest sortowanie po tagach - po artystach, albumach, itd.

Ale czy wrgywałeś listę m3u? Bo ja wgrywałem listy które są widoczne w Media Library w Winampie - wydaje mi się, że one nie są widoczne na dysku jako pliki m3u. Owszem, da się je tak zapisać, ale ja ich nie zapisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności