Skocz do zawartości

Cresyn Axis C555H, nowe przenośne nauszniki.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Cresyn dzisiejszego dnia wrzucił na Facebooka (Cresyn Asia) lineup na 2012. Oprócz ostatnio zaprezentowanych Staccato C412E, C500E i C510E, pojawił się jeszcze model nauszny C555E.

 

528765_377326985636067_152806414754793_997178_476152272_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem C550H i nie twierdze że wszystkie modele Cresyna są "zmulonymi glutami" (chociaż mój zdawkowy post tak zasugerował).

Jednak po modelach HP500 i HP600 pozostał niesmak. Oczywiście są udane C515H oraz wymienione przez Ciebie C550H jednak w modelu C300H znowu czuje taki zawód.

O ile mi wiadomo C510H mają podobną charakterystykę do serii HP (jednak nie dam sobie za to głowy uciąć)-więc znowu spadek formy.

Ogólnie irytuje ten "zygzak jakości"-jedne modele zachwycają, inne bez większego powodu zawodzą-co najdziwniejsze w dokanałowych oraz dousznych modelach jest podobnie.

Dla przykładu C222E grają rewelacyjnie jak na swoją cenę (serio, gdyby obudowa była poważniejsza to bez problemu mogli by wycenić to na 60zł) albo takie C470E które bez wstydu mogą konkurować z SM PH10. Jednak są też modele jak C415E, które nie są złe ale zmulają epicko i wydają się dobrym wyborem do wąskiej specjalizacji.

 

Wybacz taki rozpis ale potrzebował po części dokonać psychoanalizy z rodzaju "a co ja się w ogóle czepiam cresynów?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk Darkside. Właśnie poszukuję jakiś ciekawych nauszników. Daj znać jak te znajdą się w sklepie. Paczanga ja się zgadzam z Tobą,mnie też irytuje,że mają taki rozrzut w jakości. Zwłaszcza firma która chce zaistnieć na nowym rynku powinna dbać o wysoki poziom produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Miałem okazję posłuchać na sobotnim meet'cie. Bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiły, zrównoważone ale raczej jasne brzmienie z dobrym basem. Całkiem dobra przestrzeń - wg mnie brzmieniowo śmiało mogą konkurować z PX 200 II. Do tego są malutkie - takie nakrętki od mleka na pałąku ;) , ale mimo wielkości oferowały całkiem dobrą izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądają na otwarte, raczej na zamknięte, ale Philipsy SHL5800 też nie wyglądają na otwarte, więc pewnie specyfikacja nie kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

są zamknięte, coś tam nawet izolują, ba nawet na pewno coś więcej niż poprzednik a dźwiękowo są miodzio biorąc pod uwagę rozmiar i cenę słuchawek.

 

Jak będą dostępnę to sobie chyba kupię. O ile nie przepadam za nausznymi cresynami, tak te bardzo mi się spodobały, poza tym jakość wykonania jak na słuchawki z półki <200 jest po prostu mistrzowska, są ładne, porządnie wykonane i świetnie brzmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopuję temat po raz kolejny. Żona prosiła bym sobie wymyślił prezent pod choinkę. A akurat Cresyny 555 bardzo mi się podobają.

 

Czy ktoś pokusi się o jakąś bardziej obszerny opis brzmienia. Bardzo chętnie posłuchałbym w wersji "w porównaniu do ..."

 

Czy wersja "S", ta z mikrofonem i "pilotem", będzie współpracować z HTC Desire?

Edytowane przez Dusty_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja C555s jest kompatybilna z "japkami", HTC chyba też wykorzystuje ten standard, a na pewno ten HTC, który ma moja siostra (jakiś w miarę nowy z beats audio).

Co do "porównania do", to do czego chciałbyś porównanie? Mogę porównać do: KPP, KSC75, Senków HD205, K518 zmodowanych, K414p, CAL, SHL8800, jakieś tanie (ale nieźle grające) Vivanco, JVC HA-S150, HA-S160 i pewnie jeszcze się coś z portable znajdzie ;) . Ale to najwcześniej dopiero wieczorem jak znajdę trochę czasu. Z tego co zapamiętałem po wczorajszym krótkim odsłuchu to głównie do nieco zrolowanej góry bym się przyczepił (której nie słychać w warunkach miejskich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja C555s jest kompatybilna z "japkami", HTC chyba też wykorzystuje ten standard, a na pewno ten HTC, który ma moja siostra (jakiś w miarę nowy z beats audio).

Co do "porównania do", to do czego chciałbyś porównanie? Mogę porównać do: KPP, KSC75, Senków HD205, K518 zmodowanych, K414p, CAL, SHL8800, jakieś tanie (ale nieźle grające) Vivanco, JVC HA-S150, HA-S160 i pewnie jeszcze się coś z portable znajdzie ;) . Ale to najwcześniej dopiero wieczorem jak znajdę trochę czasu. Z tego co zapamiętałem po wczorajszym krótkim odsłuchu to głównie do nieco zrolowanej góry bym się przyczepił (której nie słychać w warunkach miejskich).

 

Dzięki za reakcję

 

Jeśli byś mógł to poproszę o porównanie do KPP, KSC75, K518 i CAL. Reszty niestety nie znam. A może odważyłbyś się na porównanie do np. AKG K520, które z pewnością słuchałeś? Gdybyś mógł przy okazji wspomnieć co nieco o wygodzie też byłbym wdzięczny.

 

Poszukuję nagłownych (doki, pchełki odpadają) słuchawek "do pracy". Jej charakter pozwala mi na słuchanie bądź muzyki bądź audiobooków. Słuchawki musza być przede wszystkim wygodne. A ponieważ mam lekką chorobę audiofilską chciałbym by również dobrze grały. Nie oczekuję w tej cenie hi-endu ale było by miło gdyby słuchawki grały równym pasmem (wkomponowanym w krzywą słuchu) - AKG K520, K550, BD DT 501p, Audiotechnika ATH-SJ11, to styl grania który mi się podoba. Ostatnią wymaganą cechą to ich nie rzucający się w oczy wygląd. Najlepiej jakby były nieduże i dyskretne. Coś w stylu V-Jeaysów, PXII, KPP albo własnie Krystynek 555. ;)

Edytowane przez Dusty_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odstawiłem na bok słuchawki, żeby skrobnąć co nieco porównań. Sama charakterystyka C555h jest mocno zbliżona do KPP, choć może minimalnie słabszy bas mają (i inny charakter) i zauważalnie więcej przełomu średnica wysokie, pod tym względem bardziej przypominają KSC75, choć one mają zauważalnie więcej najwyższych tonów (wybrzmiewanie talerzy). C555h grają bliżej głowy niż KPP i scena jest mniejsza. Jest to typowe dla zamkniętych i w sumie tego się spodziewałem.

Porównanie z K520 zdecydowanie na korzyść AKG, zwłaszcza góra pasma i scena.

Porównanie z modowanymi K518, scena na plus dla AKG, brzmienie inne, AKG ciemniejsze i mniej detaliczne w sumie remis choć ja wybrałbym Cresyny.

Z CAL nie porównywałem, bo za głęboko schowane i nie chciało mi się pół szafy wypakowywać - może przy następnej okazji.

Teraz coś na temat wygody. C555h są dla mnie wygodne, wygodniejsze niż w KPP (bo nie uciskają powyżej uszu i pałąk nie czepia się tak włosów przy ściąganiu) nie wspominając o imadle na głowie jakim są K518 (moje mają rozgięty pałąk). K520 mocniej ściskają od Cresynów, ale nacisk jest rozłożony na większą powierzchnię - w sumie remis. Tylko KSC75 są dla mnie wygodniejszą opcją, ale z kolei dużo dłużej się je zakłada/ściąga

Izolacja z godnie z oczekiwaniami, najlepiej K518 potem C555 a potem cała reszta. Mimo małych rozmiarów po dobrym dopasowaniu muszli na małżowinie tłumią całkiem nieźle, niby wszystko z zewnątrz słychać, ale po przesiadce na KPP od razu jest różnica.

Jeszcze jedna sprawa powiązana z wygodą i izolacją. C555h są wrażliwe na ułożenie na uchu, nie tylko chodzi o izolację ale i o brzmienie. Założenie standardowo - środek przetwornika nad wylotem kanału słuchowego - powoduje duże ubytki w najwyższych tonach. Dopiero przesunięcie słuchawek do tyłu wydobywa górę. W tym położeniu trochę trudniej złapać szczelność (bas i izolacja), ale da radę.

Do lekko zaszumionego pomieszczenia wydają mi się najlepszym wyborem z przetestowanych. Wytłumią trochę otoczenie a jednocześnie kontakt z innymi nie będzie jakoś specjalnie utrudniony (no chyba, że się muzykę dobrze podkręci ;) ). Jednocześnie inni nie będą musieli słuchać tego co my, bo dźwięk prawie wcale nie wycieka.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To wszystko kwestia gustu, ale spokojnie będą fajnie razem grały (tak się spodziewam). Jeśli jednak szuaksz czegoś rewelacyjnego, to możesz poszukać czy ktoś polecał jakieś połączenie w Zipem (lub clipem+) w tym temacie http://forum.mp3store.pl/topic/85435-najlepsze-zestawieniasynergie-jakie-slyszeliscie/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności