Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, ale nie mam kątowych wtyków :) Poza tym jeżeli zrobiłbym kątowy to przeszkadzałby przy wpinaniu słuchawek do gniazda.

Musiałbym ściągać jakieś specjalne krótkie, a mi z tym jest dobrze :)
To są skrócone wtyki z Audeos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste wtyki nie są specjalne dobre do tego, ale wygodą jest NIESAMOWITA jak taki icek odstaje na 5-8mm a nie 5-8cm :D

Dziwie się ludziom używania 5cm icków.

 

gallery_39810_531_6995.jpg


Teraz nie mam czasu na takie zabawy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj popełniłem takiego Ic'ka. Dzisiejszy to również 8 żył, ale w innej geometrii. Podwójnie skręcone żyły zaplecione w okrągły warkocz na 4. Co jest ciekawe w tej geometrii odnoszę wrażenie, że jest lepsza separacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paqdy w staxach montuje się na pierścieniu który następnie przykręca się do słuchawki, a potem wszystko maskuje maskownicą. Padu od Audeze musiałem przykleić do pierścienia, bo maskownica jest na stałe. Na razie złapałem na grubą taśmę tesa, jutro zakupię sobie normalną cienką taśmę 2 stronną i nią połapie dokładniej.

Średnica zewnętrzna audeze to 11.3cm Srednica padów Stax to 11cm. Także nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik kilku ostatnich wieczornych "posiedzeń".

K701 zrekablowane wewnętrznie i z wstawionym gniazdkiem, do tego mod (mojego pomysłu) i wymiana gumek naciągających opaskę. Wyczyszczone plastiki i uprane pady.

Na dokładkę i spróbowanie - kabel typu "bas extended" ;)

20151120_001846.jpg20151120_001855.jpg20151120_001911.jpg

 

I taki mały eksperyment - pady od XB700

20151120_002329.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie grają dość podobnie - większa odległość od ucha rekompensuje większą szczelność padów (bas) i przyciemnianie skórek (wysokie). Scena chyba jeszcze bardziej się oddaliła.

Te pady to tylko przyłożone, ale w sumie efekt jest bardzo podobny jakby mocowania dorobić, bo dobrze się uszczelniają od docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem budę od hd660 w oczekiwaniu na customowe drivery zrobiłem takie coś.Przetworniki od filpsów shp 8500 plastik od bliżej nieokreślonych tomsonów trzeba było dociąć.W środku wygłuszenie 3x warstwa filtra węglowego od okapów.Przed przetwornikami też.

WP_20151119_003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chciał oryginalnego kabelka ADL by Furutech, a on nie był lepszy od fabrycznego w Edition,

więc trzeba było przerobić.

Jedno jest pewne, jest wygodniejszy niż fabrycznym, nie jest tak sztywny i się tak nie skręca jak ten HiFiMana.

Muzycznie to jeszcze przyjdzie czas sprawdzić, ale na wstępie nie jest źle z QP1R.

 

DSC02036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności