Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana padów w WH 1000mx2 - stockowe są dosyć twarde i mają małą średnicę wewnętrzną. Założyłem okrągłe pady supersoft od brainwavzów - dużo większy komfort, szersza scena, średnica ciut bardziej wyraźna (stockowe pady mają grubszą siatkę oddzielającą ucho od przetwornika, zakładam, że to jest właśnie powód zmian na średnicy). Próbowałem też supersoftów asymetrycznych, ale nie były tak wygodne na mojej głowie. Generalnie bardzo na plus, jak ktoś ma te soniaki, to polecam spróbować. 

MVIMG_20180915_131509-01.jpeg

MVIMG_20180915_131533-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Wymiana padów w WH 1000mx2 - stockowe są dosyć twarde i mają małą średnicę wewnętrzną. Założyłem okrągłe pady supersoft od brainwavzów - dużo większy komfort, szersza scena, średnica ciut bardziej wyraźna (stockowe pady mają grubszą siatkę oddzielającą ucho od przetwornika, zakładam, że to jest właśnie powód zmian na średnicy). Próbowałem też supersoftów asymetrycznych, ale nie były tak wygodne na mojej głowie. Generalnie bardzo na plus, jak ktoś ma te soniaki, to polecam spróbować. 

 

Czemu założyłeś pady okrągłe, skoro muszle są owalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Najner napisał:

w kwestii wygody najbardziej podchodzą mi owalne

No i właśnie temu pytam, czemu założyłeś okrągłe :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka przejściówka z zachomikowanych drobiazgów: (gniazdo jack 2,5 mm na wtyk jack 3,5 mm) na srebrze i miedzi z Audeosa (Kabel OCC 6N silver plated 26 AWGMiedź OCC 7N 26 AWG Cryo, Cyna WBT 0820 ze srebrem), gniazda 2,5 mm z Audeosa, jacki 3,5 mm od BigMarasa, odgiętka za 1 zł z allegro : ) 

https://allegro.pl/przelotka-odgietka-na-kab-rg59-h155-bnc-sma-2-szt-i7009462586.html 

 

 

"Pospawane", pomiernikowane. Gra.

Koszt materiałów to max 40 zł (bez kosztów wysyłek z trzech sklepów) .

00.thumb.jpg.b84153ac9e1b880b22786693bee53542.jpg

 

Z pola boju:

011.thumb.jpg.868feef8c68bc4872f3b3a540214d150.jpg

Miedz z Audeosa nie była najwdzięczniejsza w lutowaniu. Za to srebro samo cynę przyciągało.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
literówka a nazwie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

W audeos.pl już nie ma? Może zagadaj z Maystrem.

 Jedne są (2,5mm), drugich (3,5mm) nie ma. Kontakt zerowy. Moje nerwy (nie jestem wyjątkiem: opinie z forum, ceneo) w temacie olewaczy z Żywca wyczerpane (zamawiam gniazda v2, dostaję inne - "trudne" zamówienie zawierało AŻ dwie pozycje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brunnerius napisał:

No to Ci Perul napisal, zagadaj z @Mayster 

Napisałem do @Mayster w pokrewnej sprawie kilka dni temu (poniedziałek o 16:41) - brak odpowiedzi.

Napisałem do Audeos wczoraj  - umiarkowanie czekam na odpowiedź: "... Proszę odesłać ... ". Nnie zamierzam tuptać do paczkomatu z powodu nieswojego niedbalstwa.

 

Nie widzę potrzeby rozwijania tematu w tym dziale. Do tego są "spory". Nie organizuję polowania na czarownice (nie zamieściłem dotąd opinii o Audeosie na ceneo), a poruszając temat tu, na forum, poruszam go wśród forumowiczów (swoich, nie obcych).

Napisałem kilka słów w odpowiedzi na pytanie @Perul (którego szanuję za wielokrotną pomoc w DIY i jemu nie wypadałoby mi nie odpowiedzieć).

 

Dla mnie problem jest rozwiązany dzięki @LuQi

11 godzin temu, LuQi napisał:

Bo cenię sobie satysfakcję z hobby, którym jest małe DIY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś polutowałem żelazkiem krótsze przejściówki (na dżapańskich gniazdach i aliexpressowych wtykach).    

(sorki, zdjęcia machnięte amerykanckym telefonem)

1.thumb.jpg.c326bf1671aff88cf4c88d8b71730c72.jpg

2.thumb.jpg.2168aaa3bdded5127a7ff7959387e471.jpg

3.thumb.jpg.247f87a797b55fb617e8f460fb37253f.jpg2.1.thumb.jpg.c65a484148c706f2c79897e331b8bc2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na 4 zamówione gniazda z napisem "JAPAN" dwa od razu były sprawne inaczej (chybotały się "złote" blaszki), to z ciekawości poddałem jedno kremacji : )

 

Jakby się ktoś zastanawiał nad składem (jakością) dostępnych gniazd, to służę zdjęciem.

Jakby się ktoś nie orientował, to zazwyczaj takie gniazda/wtyki wieńczą kable/przejściówki za kilka lub kilkanaście stów (Forza, JD, aliexpress, ebay).

1816413139_gnizadojack.thumb.jpg.827cf840a2479f740c2f5baecf76fdd9.jpg

W środku te elementy (pierścień i dłuższa blaszka) łączą się (styk) chyba na audiofilski, niewidzialny fluid, może klej jakiś, bo na pewno  nie na cynę (a liczyłem na: Cardasa, Mundorfa ;) )

Edytowane przez xxxmiloszxxx
literówka w nazwie
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj taki kabelek zrobiłem - zaplatane 8 żył miedzi Perula w oplocie

 

IMG_20181025_094715.jpg

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne robótki:

- wstawienie gniazd MMCX do AKG Y-30

IMG_20181105_114519.jpg

 

- przejściówka 50 ohm do LG V30 - wersja prosta

IMG_20181105_114405.jpg

 

i wersja kątowa

IMG_20181105_114314.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

A po co ona? Do bardzo skutecznych iem?

Jak po co ? Masz coś takiego i odpala tryb 50 omów wV30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności