Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, audionanik napisał:

Porównywałem na żywo...i powiem Wam, że na pytanie "a która była robiona?"wskazałem na tę drugą słuchawkę:woot:.

 

Prawda.

Przeprowadziłem też podobne badanie statystyczne u siebie w pracy. Wynik był 50 na 50, połowa osób wskazywała dobrze, połowa źle. Powiem więcej, akryl po spolerowaniu wyglądał lepiej niż obudowa nietknięta drugiej słuchawki, co dodatkowo konfudowało oglądających i wskazywali na odwrót. Jak to w używanym sprzęcie były jakieś drobne ryski od używania na tej nietkniętej, więc zdecydowałem się i tę drugą słuchawkę w tym samym miejscu lekko zmatowić, pokryłem ją cienką warstwą tego samego akrylu i spolerowałem ją po utwardzeniu. Dzięki temu obie wyglądają obecnie identycznie i równie dobrze :)

Użyty materiał do opracowania obudowy to akryl techniczny w kolorze czarnym, chemoutwardzalny, bioobojętny. Rozważałem też akryl utwardzany UV, ale z racji na nieprzeźroczystość materiału wypełniającego, zdecydowałem się na wersję polimeryzowaną chemicznie.

Do szlifowania wstępnego użyłem papieru 800ki, a do polerowania, bloku polerskiego, po kolei, o 4 wartościach siły polerowania.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, SlawekR napisał:

 

Prawda.

Przeprowadziłem też podobne badanie statystyczne u siebie w pracy. Wynik był 50 na 50, połowa osób wskazywała dobrze, połowa źle. Powiem więcej, akryl po spolerowaniu wyglądał lepiej niż obudowa nietknięta drugiej słuchawki, co dodatkowo konfudowało oglądających i wskazywali na odwrót. Jak to w używanym sprzęcie były jakieś drobne ryski od używania na tej nietkniętej, więc zdecydowałem się i tę drugą słuchawkę w tym samym miejscu lekko zmatowić, pokryłem ją cienką warstwą tego samego akrylu i spolerowałem ją po utwardzeniu. Dzięki temu obie wyglądają obecnie identycznie i równie dobrze :)

Użyty materiał do opracowania obudowy to akryl techniczny w kolorze czarnym, chemoutwardzalny, bioobojętny. Rozważałem też akryl utwardzany UV, ale z racji na nieprzeźroczystość materiału wypełniającego, zdecydowałem się na wersję polimeryzowaną chemicznie.

Do szlifowania wstępnego użyłem papieru 800ki, a do polerowania, bloku polerskiego, po kolei, o 4 wartościach siły polerowania.

 

Pikna robota. Szacun.

Daj jakiś link do użytych materiałów (akryl akrylowi - pewnie - nierówny). Z żywicami i żelkotami miałem ostatnio kontakt w 94 (1994 - kuwa, jaki ja stary jestem!) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mantr napisał:

Sztywna jest ta skrętka z drutu solid core. Ja mam zrekablowane d2000 linką (4 żyły w paracordzie) i wcale sztywny nie jest.

No ja akurat porównywałem 8-żył linkę z 8-żył miedź Perula, to jednak spora różnica użytkowa, ale fakt da się ją jak najbardziej używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mantr napisał:

Sztywna jest ta skrętka z drutu solid core. Ja mam zrekablowane d2000 linką (4 żyły w paracordzie) i wcale sztywny nie jest.

Ale czy dźwięk z linki jest taki jak z druta? Wątpię.

Nawiasem mówiąc to mi się już znudził brzmieniowo i mnie zaczął  trochę drażnić, ale do ciemnych słuchawek może komuś spasić. Także tego, jakby kto chciał pożyczyć do posłuchania kabelek do oppo, NH, HD700 itp z jackami 2,5mm przy muszlach, to służę (tylko przejście z xlr do jacka musi se załatwić).

IMG_0151.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przerobiłem SHP 2500 Philips. Są to moje pierwsze słuchawki DIY.  Jeszcze nie dokończone i jest różnica w dźwięku i zrobiły się jakby bardziej "dolby surround" - nie wiem czy ktoś pisał  w tunelu ale dźwięk jest wyraźny nie stłumiony. Bas moim zdaniem bardziej podbity. Na Z review był modding 9500 SHP i modding.

IMG_20180627_181725.jpg

IMG_20180627_184502.jpg

Edytowane przez marco-polo
dodanie fotki
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał:

Witam,

 

Przerobiłem SHP 2500 Philips. Są to moje pierwsze słuchawki DIY.  Jeszcze nie dokończone i jest różnica w dźwięku i zrobiły się jakby bardziej "dolby surround" - nie wiem czy ktoś pisał  w tunelu ale dźwięk jest wyraźny nie stłumiony. Bas moim zdaniem bardziej podbity. Na Z review był modding 9500 SHP i modding.

IMG_20180627_181725.jpg

IMG_20180627_184502.jpg

Ja bym jeszcze dołożył wygłuszenie, wewnątrz muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, capriIII napisał:

Ja bym jeszcze dołożył wygłuszenie, wewnątrz muszli.

Ja też.

Jak nie masz watoliny/owaty to może być nawet zwykła wata, tylko porozciągana, przy okazji trochę basu zabierze, bo piszesz, że sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dopracuje je. Podobno też wielkość poduszek też ma wpływ na bas. Jeszcze będę musiał te kopułki wypolerować aby się świeciły. Coś takiego znalazłem. Drivery plastikowe to chyba na jakiś klej albo śrubki co byłoby lepsze?

 

danish oil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał:

... Podobno też wielkość poduszek też ma wpływ na bas..

Wielkość trochę tak, w sensie pojemności wewnątrz padu, ale zdecydowanie większy wpływ ma materiał z jakiego są pady zrobione, im bardziej przepuszczalny dla powietrza, tym mniej basu i ogólnie jaśniejsze brzmienie - wypróbuj pady welurowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2018 o 14:17, Perul napisał:

Wielkość trochę tak, w sensie pojemności wewnątrz padu, ale zdecydowanie większy wpływ ma materiał z jakiego są pady zrobione, im bardziej przepuszczalny dla powietrza, tym mniej basu i ogólnie jaśniejsze brzmienie - wypróbuj pady welurowe.

To mogę zastosować orginalne jakie były - nie były z weluru ale bardziej przepuszczalne. Chodzi Tobie o takie pady jak w iskach i takstarach hi 2050 lub beyerdynamikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 22:07, marco-polo napisał:

To mogę zastosować orginalne jakie były - nie były z weluru ale bardziej przepuszczalne. Chodzi Tobie o takie pady jak w iskach i takstarach hi 2050 lub beyerdynamikach.

Akurat te od Hi2050 to są mocno przepuszczalne, nie wiem czy efekt nie będzie za mocny, choć to też zależy od tego jak duży jest ten nadmiar basu.

Zdecydowanie mniej przepuszczalne są welurowe pady HM5 i AKG K240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i rozwiązanie. Zastanawiałem się nad kupnem Brainwavz HM5 słuchawek z mp3store. Jednak nie było nigdy napisane czy działają tylko na terenie kraju, czy wysyłają też za granicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem do Fidelio X2 gniazdko, które umożliwia podłączenie kabla zbalansowanego

IMG_20180705_085934.jpg

 

A potem zrobiłem kabel zbalansowany

IMG_20180705_090033.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Perul napisał:

Wstawiłem do Fidelio X2 gniazdko, które umożliwia podłączenie kabla zbalansowanego

IMG_20180705_085934.jpg

 

A potem zrobiłem kabel zbalansowany

IMG_20180705_090033.jpg

 

To moje zabawki, już się nie mogę doczekać, kiedy posłucham.:D

Jak kabelek gra tak jak wygląda to będzie uczta dla uszu.

Dzięki @Perul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audionanik napisał:

...będzie jasny, ciepły dźwięk o nieco zaokrąglonych krawędziach i pozłoconej górze:D.

 

Opinia taka ze względu na kolor kabelka?:P

A tak na poważnie, zobaczymy jak zabrzmią X2 po balansie,

chyba jeszcze tak ich nikt nie słuchał.

Perul pisał, że to jego pierwsza przeróbka X2 na balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Jak grają te soniacze?

Bardzo fajnie, tak trochę ciepło, z bardzo dobrym napowietrzeniem, scena bliska, a dalsze plany głębokie.

W sumie ciężko jest się do czegoś przyczepić w ich graniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności