Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.10.2017 o 16:17, progmarky napisał:

Jeden dla znajomego,drugi dla siebie.Wtyki tymczasowe,czekam na import od skośnookich:)

WP_20171005_11_24_54_Pro.jpg

WP_20171005_13_51_58_Pro.jpg

 

Jaki to jest kabel pod tym oplotem i co zmienił w brzmieniu ? Mam HD535 i chciałbym trochę dociążyć dolne rejestry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jaki to jest kabel pod tym oplotem i co zmienił w brzmieniu ? Mam HD535 i chciałbym trochę dociążyć dolne rejestry.
Mogami 2534.Wszystko na plus porównując z innymi stockowymi Sennheisera od 414/424/520/430.Lepsza separacja, wybrzmiewanie,wreszcie gitary grają że ciary na plecach Bas jest bardziej zróżnicowany i niżej schodziDla mnie bomba.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

 
Jaki to jest kabel pod tym oplotem i co zmienił w brzmieniu ? Mam HD535 i chciałbym trochę dociążyć dolne rejestry.
Mogami 2534.Wszystko na plus porównując z innymi stockowymi Sennheisera od 414/424/520/430.Lepsza separacja, wybrzmiewanie,wreszcie gitary grają że ciary na plecach Bas jest bardziej zróżnicowany i niżej schodziDla mnie bomba.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.10.2017 o 18:35, progmarky napisał:

Mogami 2534.

Gdzie znaleźć to Mogami?

Może znalazłem.

http://www.pastore.pl/pl/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=mogami

 

Czy Takie kable cyfrowe odpowiednio spreparowane mogą służyć zamiast adapterów rezystancyjnych?

Koniecznie pisz jak tam eksperymenty wpłynęły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znaleźć to Mogami?
Może znalazłem.
http://www.pastore.pl/pl/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=mogami
 
Czy Takie kable cyfrowe odpowiednio spreparowane mogą służyć zamiast adapterów rezystancyjnych?
Koniecznie pisz jak tam eksperymenty wpłynęły
Ja kupiłem w muzyczny.pl
Jak chcesz bardziej neutralne granie to mogami 2549 ten 2543 trochę ociepla dźwięk.
Pewnie że się nadają

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2017 o 17:20, krz napisał:

Taki oto sobie kabelek do ZST złożyłem na częściach od BigMarasa ;)
Wtyki nieco odstają i są luźne, bo nie ma wcięcia jak w stockach, ale jakoś i na to zaradzimy.
Muszę jeszcze przemyśleć sprawę odcinków pamięciowych i poprawić Jacka, ale już wiem, że było warto.
Teraz dylemat czy nie robić od razu drugiego, srebrzonego. To może być strzał w 10tkę :)b5cded9f219c656708e700bc10bacab2.jpgb2088721b3fc06cf07ee6c83a8fb2388.jpgbd46cb758219aed9e43a92918b7e6d38.jpg46fc50d37c3872e30cba8591719e87e3.jpg


Dzisiaj zrobiłem zamówienie u BigMarasa i zamierzam zrobić sobie plecionkę do swoich TF10. Też się zastanawiam nad tymi odcinkami pamięciowymi i chyba po prostu dam kawałek termokurczki, albo wkomponuję kawałek drucika i na to dopiero termokurczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKsperymentował może ktoś z kablami głośnikowymi?

W poszukiwaniu kabelka głośnikowego do LST, pozostał mi Kimber 4PR, dziś zrobiłem z niego próbny kabelek

do słuchawek, efekt całkiem fajny, bas mocno się wyeksponował nie tracąc na kontroli. 

Na razie to eksperyment bo mam tylko 1m odcinki ale z jednego można zrobić dwa przewody:)

EKsperymentował może ktoś z kablami głośnikowymi?

W poszukiwaniu kabelka głośnikowego do LST, pozostał mi Kimber 4PR, dziś zrobiłem z niego próbny kabelek

do słuchawek, efekt całkiem fajny, bas mocno się wyeksponował nie tracąc na kontroli. 

Na razie to eksperyment bo mam tylko 1m odcinki ale z jednego można zrobić dwa przewody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, saudio napisał:

EKsperymentował może ktoś z kablami głośnikowymi?

W poszukiwaniu kabelka głośnikowego do LST, pozostał mi Kimber 4PR, dziś zrobiłem z niego próbny kabelek

do słuchawek, efekt całkiem fajny, bas mocno się wyeksponował nie tracąc na kontroli. 

Na razie to eksperyment bo mam tylko 1m odcinki ale z jednego można zrobić dwa przewody:)

 

A jak z używalnością takiego kabla? Sporo na nim izolacji więc stawiałbym na sztywność i dużą masę.

 

Myślę, że rochodzi się tutaj głównie o jakość materiału vs średnica przekroju przewodu. Co jest ważniejsze?

Kimber 4PR jest z OFC: 99.96% ale średniaca jest znacząca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem kabelek do moich TF10 :) Części zamówiłem od bigmaras'a: przewód 7N OCC (chyba 26AWG), wtyczki 2pin i niebieski Jacek "Pailic". Kabelek był w postaci czterech, skręconych razem przewodów, a że mi się marzyła plecionka, to najpierw rozdzieliłem przewody, częściowo je wyprostowałem, a potem zaplotłem z nich warkocz. Ładniej by to pewnie wyglądało, gdyby przewody były proste, ale nie mogłem ich całkowicie wyprostować. Odcinki "pamięciowe", to drucik 0,5mm + bezbarwna termokurczka. Ogólnie z efektu jestem zadowolony, ale dopiero po skończeniu prac zauważyłem, że ten Jack ma za grubą obudowę i jeśli chcę podłączyć słuchawki do telefonu, to muszę z niego ściągnąć etui. Niby można przerabiać etui, ale to chyba słaba opcja, bo przy zmianie telefonu musiałbym zrobić znowu to samo. Pozostaje więc albo zmiana Jack'a (prawdopodobnie neutrik), albo przedłużka. Zdjęcie poniżej :) 

6v141piFef7lIItUbEeaz1H-z-tp1yZt-i8CnRkn

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

 

Powiesz jakie zmiany w brzmieniu nastąpiły???

Tonalnie to wielkich różnic nie ma względem oryginału. Z różnic to przede wszystkim lepsza głębia sceny i lepsze wybrzmiewanie wysokich tonów, trochę lepiej też zdyscyplinowany bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dzisiaj taki malutki preamp do instrumentów z części wygrzebanych z szuflady. Płytka którą miałem była dosyć duża a szkoda żeby się miejsce marnowało. Postanowiłem więc dodać prosty stabilizator na LM317. Normalnie podpina się to do zasilacza albo baterii 9V i tyle no ale jak mam miejsce to zawsze można jakieś śmieci odfiltrować. No i w sumie jak już tak zacząłem stosować wszystkie sztuczki do wyciągnięcia wszystkiego z tego stabilizatora to z planowanych 3 elementów zasilanie zrobiło się bardziej skomplikowane od całej reszty :P Tutaj CRC na wejście żeby odfiltrować śmieci z sieci, ustalenie napięcia na diodzie zamiast rezystorze, a to przy okazji szkoda już Cadj nie wrzucić, jak już się bawimy to jeszcze obciążenie w postaci LEDa żeby obniżyć impedancję wyjściową. Jutro będę musiał tylko powiercić obudowę, gniazda, potek i gotowe.

yi9UQls.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lemonsky napisał:

A ja sobie wydrukowałem uchwyt na słuchawki :) Materiał to PETG.

IMG_20171113_151338.jpg

IMG_20171113_151257.jpg

 

 

 

Czysta ciekawość jaki koszt takiego druku??  Widać że lekko trzeba wzmocnić w dwóch miejscach. Sam projektowałeś czy gotowy plik?

 

EEE co to za fostexy? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, slawo33 napisał:

(...)ale dopiero po skończeniu prac zauważyłem, że ten Jack ma za grubą obudowę i jeśli chcę podłączyć słuchawki do telefonu, to muszę z niego ściągnąć etui. Niby można przerabiać etui, ale to chyba słaba opcja, bo przy zmianie telefonu musiałbym zrobić znowu to samo. Pozostaje więc albo zmiana Jack'a (prawdopodobnie neutrik), albo przedłużka. Zdjęcie poniżej :) 

 

 

Neutrik też raczej będzie za gruby na etui. Celuj we wtyk z przedłużonym pinem, jak w kabelku Perula 3 posty wyżej. Z markowych Amphenol KS3PC-AU.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, retter napisał:

Czysta ciekawość jaki koszt takiego druku??  Widać że lekko trzeba wzmocnić w dwóch miejscach. Sam projektowałeś czy gotowy plik?

 

EEE co to za fostexy? :blink:

 

Na zachętę mogę wydrukować za 50 zł, jako usługowe najtaniej kosztowałoby Cię to 100 zł (1zł za 1 gram), a najdrożej około 240 zł(40 zł za godzinę). 

Sam model nie wymaga wzmocnienia jedynie zwiększenia sztywności co można uzyskać przez zwiększenie wypełnienia (to ze zdjęcia ma wypełnienie 10 %).

To jest gotowy plik, ale w razie potrzeby mogę coś zaprojektować.

 

Fostexy to przetworniki i pałąk z T50RP mk3, a muszle to model 3D udostępniony przez Mr Speakers'a jako Open Alpha (Alpha Dog, ale bez regulacji bass reflexu przy użyciu śruby tylko zaklejania otworów). Jest już wersja z otworami na gniazda mini jack 2,5 mm i regulacją na śrubę, ale nie mogę się zebrać żeby je wydrukować.

To właśnie przez te słuchawki wyleczyłem się z audio, a wkręciłem w druk 3D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jimmi Dragon napisał:

 

Neutrik też raczej będzie za gruby na etui. Celuj we wtyk z przedłużonym pinem, jak w kabelku Perula 3 posty wyżej. Z markowych Amphenol KS3PC-AU.

Kurcze, inny kolega też mi pisał to samo, a już zamówiłem wczoraj tego Neutrika :(  Amphenol'e mi się jakoś nigdy nie podobały, ale jeśli faktycznie ten Neutrik nie będzie pasował, to zamówię takiego Ranko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności