Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

nie mam tego kabelka co krz ale Ci powiem co jego kabelek zmienił, poprawił kontrolę nad basem, nieco odmulił, przybliżył trochę średnicę i ją zaokrąglił do tego zgasił nieco górę.

Zrób sobie posrebrzany, będzie strzał w dziesiątkę ;) ja jutro zamawiam w audeosach jacka i druciki, wtyczki muszę gdzieś zmotać ;)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się moim nieaudiofilskim przedsięwzięciem, mój własny boombox aux/cd. Po wymianie car audio zostały mi przyjemne głośniki audio system mx165, z racji tego że grają świetnie i żal mi było je sprzedać postanowiłem je jakoś użyć. Trafiła się okazja, alpine cda-9812rb za 60zł!!!(na allegro, ebay granice 600zł) to udało mi się stworzyć z kolegą takiego karakana. Nie spodziewałem się, że alpine tak wysteruje te głośniki, wszystko zamknąłem w obudowę ze sklejki, wygluszyłem, wcisnąłem akumulator 7.2ah i tak powstał jak dla mnie fajny sprzęcik czy to na piknik czy jakaś impreza. Obramowanie czeka jeszcze na lakierobejce, a boki na maskownice 981ba699922d034aa490c5928adaf018.jpg

b95a8bc5b7a4785097918de1218d2be0.jpg

Wysłane z mojego Lenovo X3c50 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dajbuchaxd napisał:

Pochwalę się moim nieaudiofilskim przedsięwzięciem, mój własny boombox aux/cd. Po wymianie car audio zostały mi przyjemne głośniki audio system mx165, z racji tego że grają świetnie i żal mi było je sprzedać postanowiłem je jakoś użyć. Trafiła się okazja, alpine cda-9812rb za 60zł!!!(na allegro, ebay granice 600zł) to udało mi się stworzyć z kolegą takiego karakana. Nie spodziewałem się, że alpine tak wysteruje te głośniki, wszystko zamknąłem w obudowę ze sklejki, wygluszyłem, wcisnąłem akumulator 7.2ah i tak powstał jak dla mnie fajny sprzęcik czy to na piknik czy jakaś impreza. Obramowanie czeka jeszcze na lakierobejce, a boki na maskownice emoji3.png981ba699922d034aa490c5928adaf018.jpg

b95a8bc5b7a4785097918de1218d2be0.jpg

Wysłane z mojego Lenovo X3c50 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

To jeden z najlepszych radioodtwarzaczy więc co się dziwisz :) Zdecydowanie najlepiej grający Alpine jaki kiedykolwiek powstał. Teraz wyobraź sobie co może dać jeszcze porządny amp w torze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To jeden z najlepszych radioodtwarzaczy więc co się dziwisz Zdecydowanie najlepiej grający Alpine jaki kiedykolwiek powstał. Teraz wyobraź sobie co może dać jeszcze porządny amp w torze

Nie mów mi takich rzeczy bo zaraz podmienie z autem i wrzucę tu alpine ixa w407bt :D

Wysłane z mojego Lenovo X3c50 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up przeczytałem "obramowanie czeka na lakierojebcę"  hahaha :D

 

imo zawstydziłeś pewnie niejednego szczyla z przenośnym dżibielkiem  :D

 

13 godzin temu, dajbuchaxd napisał:

Nie mów mi takich rzeczy bo zaraz podmienie z autem i wrzucę tu alpine ixa w407bt :D

 

szkoda wyświetlacza  :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Robsonek napisał:

@up przeczytałem "obramowanie czeka na lakierojebcę"  hahaha :D

 

imo zawstydziłeś pewnie niejednego szczyla z przenośnym dżibielkiem  :D

 

 

szkoda wyświetlacza  :D

 

Teraz ten lakierojebca będzie mnie prześladował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś sprawdził to daj znać, ostatnio 2 osoby na PW pokazały mi się z tym schematem. Wygląda prosto a i podobno gra nieźle.

Co uroiło mi w głowie myśli aby zbudować go w wersji bal i trochę rozwinąć. Ale na razie nie mam na to czasu i funduszów.

Rozwinął bym ten wzmak który mam, ale np bufor np jest nieprodukowany. Co sprawia że ze zrobieniem wersji zbalansowanej już jest problem :/ I jakoś odechciewa mi się przez to w nim grzebać :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ugz napisał:

Jakbyś sprawdził to daj znać, ostatnio 2 osoby na PW pokazały mi się z tym schematem. Wygląda prosto a i podobno gra nieźle.

Co uroiło mi w głowie myśli aby zbudować go w wersji bal i trochę rozwinąć. Ale na razie nie mam na to czasu i funduszów.

Rozwinął bym ten wzmak który mam, ale np bufor np jest nieprodukowany. Co sprawia że ze zrobieniem wersji zbalansowanej już jest problem :/ I jakoś odechciewa mi się przez to w nim grzebać :(

Jakiś zbudowany projekt pozykać z ebay czy audiostereo i dawać czadu dalej!

Congrats dla BamboszeK za Nowy Projekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny AMPik i mocy dużo =)

 

---

 

Ja w ostatnich dniach miałem w końcu czas dostroić nowe słuchawki...

 

1. Denony w Neemie... chciałem troszkę lepszą kontrolę basu i mniejszą jego ilość...

Bas reflex drivera, który gra "w muszle" zaklejony w zdecydowanej większości taśmą malarską, drugi nie ruszany, bo i tak przylega do niego asymetrycznie ułożona owata.

IMG_20170426_183159.jpg

Na początku miał być filtr przeciw sybilantom... ale jakoś finalnie nie był potrzebny i wywaliłem.

IMG_20170426_183357.jpg

Otwór w przegrodzie zaklejony, co podbijało nieco bas... ale jakoś całościowo bardziej się podoba z zaklejonym nim ;)

Także tutaj wielkich ceregieli nie było. Próbowałem dodatkowe wytłumienia komory i coś na kształt MarkL Moda... a bardziej to psuło jak polepszało imo.

IMG_20170426_215447.jpg

 

2. Denony w Rosewood by Michałczuk... na Michałowym dampingu i po dodaniu szczelnych padów zabijało to basem xD

IMG_20170426_194006_HDR.jpg

Trochę od siebie dodałem, teraz miałbym spory problem powiedzieć czy wolę je czy Tesle... te mają świetną barwę i taki analogowy przekaz z zachowaniem szczegółowości, a tamte grają jak lekkie otwarte... przeciwny biegun jeśli chodzi o zakres tonalny jaki mi się podoba. Także jakoś ciemne też nie są, określiłbym je jako naturalne ;)

IMG_20170426_194359.jpg

Tutaj o dziwo Mod Lawtona jak najbardziej pasuje, wytłumiać dodatkowo komory nawet nie próbowałem, bo jest dość mała, a drewno twarde, tylko watolinka =)

IMG_20170426_193136.jpg

 

 

3. YH-100 Rosewood - zmiana włókna kokosowego zastosowanego przez Michała na rzadszy materiał, bo średnica przy jego imo była zbyt pastelowa, poza tym nic nie ruszałem w jego dampingu.

 

4. Trochę pobawiłem się też w R10... minimalnie zmieniłem materiał przed driverem dodając warstwę fizeliny pod filtrem przeciw sybilantom.

Edytowane przez crysis94
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności