Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne słuchawki po przeszczepie, tym razem HM5. Jak widać, nawet do futerału pasują :) .

 

20161114_231044.jpg

20161114_231057.jpg

20161114_231117.jpg

20161114_231151.jpg

20161114_234633.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostały pałąk z innych słuchawek. Przy okazji małe wygłuszenie w środku zrobiłem, żeby mniej wrzaskliwe były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kabelek zbalansowany do słuchawek HiFiMAN na podwójnym- pozbawionym gumowej izolacji - przewodzie sonolene 3014. Mimo zbalansowania wcale nie jest sztywny.

DSC_5358 kopia.jpg

DSC_5370 kopia.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni dzial ale pochwalic sie chyba mozna :)

 

Pierwszy pacjent to akg 490 jednego z forumowiczow. Zlamany palak axis3d w najslabszym miejscu. Udalo sie naprawic z zachowaniem motoryki oryginalu. Wyszlo calkiem zgrabnie imo:

 

naprawa_k490.jpg

 

Kolejny to akg k618dj rowniez jednego z forumowiczow. Pogruchotany palak przy dwoch sluchawkach i do tego znaczny ubytek w materiale. Sluchawki nie nadawaly sie do uzytku. Musialem odbudowac kilka cm2 pałąka. Po naprawie sluchawki sa sprawne w 100%, pałąk wysuwa/wsuwa sie jak przed uszkodzeniem:

 

naprawa_618dj.jpg

 

Kilka miesiecy temu udalo mi sie splodzic taka obudowe do wzmaka opartego na TPA6120 (kit do skladania):

 

obudowa_tpa6120.jpg

 

A tu pierwsze zabawy z DIY w tematach audio jakies 9 lat temu :)

 

shp8900_wzmak_006.jpg

 

Poza tym udalo mi sie przez ostatnie pare lat naprawiac naprawde beznadziejne przypadki uszkodzonych sluchawek, ktore z tego co mi wiadomo dzialaja chyba do dzisiaj. Niestety na pomysl dokumentowania napraw wpadlem dopiero niedawno :)

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały się da ;)

Jak ktoś jest z Warszawy, to polecam na Wąwozowej firmę Darsin, sprowadzają z Azji i innych miejsc różne skały i są w stanie zrobić fajne rzeczy.

Mnie wystrugali podstawki pod kolumny, dobre 20 kilo sztuka jak nic - taki black też z powodzeniem zrobią.

Wysyłkowo chyba raczej nie ma sensu, bo waga takich płyt skutecznie utrudnia użycie kuriera ;) , a osobiście można wybrać surowiec, opisać dokładnie co się chce i mieć pewność że obie strony wiedzą osochozi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do zakładu pogrzebowego i powiedziałem że potrzebuję podstawę pod znicze ;) . Ja też uważam że wygląda spoko

I pamiętajcie, że trzeba pytać o jakąś podstawkę czy coś podobnego. Jak się zdobiła moda na audiofilskie podstawki pod kolumny albo stoliki, to zwęszyli interes i często wołają za kawałek płytki jak za pomnik. Wiem, bo ojciec znajomego w tym siedzi i potrafi mieć zlecenia na tysiące złotych za bzdety. Edytowane przez krz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam 2 kabelki

 


A wczoraj Superlux HD681 full wypas edition ;)

 

20161130_102114.jpg

20161130_235752.jpg

20161130_235819.jpg

Edytowane przez Perul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadniecie firmę słuchawek?Nie sądzę :P
Czekam na dobre przetworniki i możliwe że zostaną uszyte nowe pady.Na te chwile ciemne basowe granie.Z podejrzanie dobra góra.

IMG_20161203_214445.jpg

Edytowane przez Kiss_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chciałbym żeby to były momemtum.Sa to słuchawki Luxis.Nawet Google mialo problem ze znalezieniem chodzby zdjęcia.Zaden sklep ich nie sprzedaje.Przetworniki potrzebują mocy dużo mocy.Niedlugo zmienie je.Scena w tych słuchawkach praktycznie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności