Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Testuję czy moje zasilanie uciągnie klasę A zanim wyślę płytkę do produkcji. W sobotę wyklepałem bufor na bd139 zbiasowany rezystorem na ~81mA, dziś dołożyłem stopień wejściowy na opa2604. Rezystory grzeją się jak cholera, brutalna metoda wymuszania klasy A;) Zasilanie daje radę więc na dniach przeniosę je na normalną płytkę pcb:)

 

image.jpg

image.jpg

 

EDIT: Wzmak gra tak fajnie, że i do niego zrobię pcb:) W sumie to taki lepszy klon Heed CanAmpa wyszedł ;) Całość leci na +/-18V, moc jest :)

Edytowane przez tybysh
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a wczoraj, sam zrobiłem:

- rekabling wewnętrzny,

- wymiana pałąka na ten z T40RP (bo ma opaskę, która imo bardzo podnosi komfort),

- wygłuszenie i lekki modzik na dodanie basu,

- założenie padów supersoft HM5.

I wyszły takie "potworki" T50RP :) .

Grają jedwabiście z moim klonem (póki co inne wzmaki z domu wyszły), do tego bardzo wygodne.

20150928_000017.jpg20150928_000027.jpg

 

Jeszcze jakiś kabel porządniejszy im dorobię, może do meet'u zdążę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku popełniłem takie dziwadełko. Słuchawki Philips SHP2600 rozwiercone na przetwornik 40mm (fabrycznie 32mm). Łoże na głośnik to połówka każdej ze stron po AKG K414P. Same przetworniki również z AKG z wyciętymi otworami w fizelinie - dobierane na ucho). Komory philipsów przewiercone aby uzyskać słuchawki.. umownie pół otwarte. Na głośnikach po jednym krążku fizeliny, pady oryginalne z philipsów. W międzyczasie kombinowałem z zamkniętymi komorami, tłumionymi, z padami HM5 soft/welur i z przetwornikami po HD202 zamiast K414P. Efekty za każdym razem były mierne. Nie dało się z tego wycisnąć nic rozsądnego w brzmieniu. Na ten moment słuchawki mają swój charakterek.. Grają bardzo szeroko na prawo i lewo przy czym dźwięk dobiega lekko zza głowy. Charakter głównie średnicowy z naciskiem na niższą partię z dość zwartym i sprężystym basem. Góra lekko ukrócona przez płatki kosmetyczne. Bez nich cięła mózg na pół. Kabelek fabryczny, kiepski strasznie. Nie mam w tym momencie nic innego. Sama wygoda jest całkiem niezła zważywszy na mięciutkie płatki kosmetyczne lekko opierające się na uszach. Zrobiłem sobie godzinną sesję i nie miałem potrzeby przerywania z powodu ucisku i braku wygody. Całość powstała z ciekawości i nie będzie rozwijana. Efekt jest nawet lepszy niż się spodziewałem początkowo. Brzmienie ogólnie mówiąc to "gdzieś tam" taki miks takstarów TS671 i mee electronics matrix 2

 

 

20150928_152637.jpg

20150930_143157.jpg

20150930_143212.jpg

20150930_143303.jpg

20150930_143334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Grają bardzo szeroko na prawo i lewo przy czym dźwięk dobiega lekko zza głowy...

Taki efekt uzyskałem w swoich Tonsility jak przez przypadek podłączyłem jeden przetwornik odwrotnie w fazie - sprawdź, czy i w tym przypadku tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pionerki do zabawy, tj. rekabling zewnętrzny, wewnętrzny... Troszkę roboty (zabawy) było. Oczywiście wszystko poklejone, nawdychałem się tych oparów, że aż mi wesoło ;) Gniazdo 2.5mm oczywiście producent zrobił po swojemu, więc musiałem poprawić nieco wtyk, żeby pasował... No ale się udało. Efekty widać poniżej.

 

IMGP9048.jpgIMGP9052.jpgIMGP9054.jpg


Nikt nic dzisiaj ciekawego nie zrobił? No to wrzucę jeszcze k551. Paskudny niebieski kabelek zamieniony na gustowny czarny ;)

IMGP9070.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dzisiaj swoje TH-7B, jednak efekt kolorystyczny jest jaki jest. Specjalnie zamówiłem fajne fioletowe sznurówki, które pasowały by do fioletowej wstawki na pałąku, niestety sprzedawca przysłał kompletnie inny kolor. Nie chciało mi się zaczynać korespondencji i wyjaśnień na towar za 3 PLN, więc zrobiłem na czym miałem.

TH-7B Fostex.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiolet z żółtymi cętkami? To do czego ten oplot miał pasować? :unsure:

 

Ogólnie fajna, bardzo estetyczna robota, tylko za dużo kolorów...

 

Ta fioletowa wstawka na pałąku i tak do niczego nie pasuje, więc bym ją zwyczajnie olał i zrobił cały kabelek czarny, łącznie z wtykami (ewentualnie jakiś drobny akcent do oznaczenia kanałów...).

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację. Może trochę przesadziłem z ilością kolorów. Właśnie znalazłem odpowiednią czarną termokurczkę na lewy wtyk.

Ten rekabling powstał tylko ze względu na kiepską jakość stockowego kabla (nie soniczną, ale mechaniczną).

 

Generalnie dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła paczka od nismo więc poskładałem sobie kabelek do podłączenia SMSL M2 do wzmacniacza:

- wtyk jack REAN/NEUTRIK 231 BG

- wtyki RCA Amphenol ACPR

- 8 żył z skrętki UTP o długości 23cm

 

I teraz zdjęcia, znów jakość słaba(na fotografa to ja się nie nadaję):

- wersja z lampą błyskową

gallery_55644_668_427442.jpg

- i bez niej

gallery_55644_668_392695.jpg

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak, ogólnie jest dużo lepiej niż było w porównaniu do kabla który wcześniej był pomiędzy wzmacniaczem a M2. Skończyły się trzaski pojawiające się w chwili szukania czegoś w bałaganie na biurku, no i mam wrażenie że nie zbiera tak szumów z okolicy xD

Na tym starym kabelku czułem się jakbym radia słuchał momentami.

 

Jedyne co bym poprawił to wygląd, ale to może przyłożę się bardziej przy innych kabelkach. I zastosuje jakiś normalny oplot, bo ten zrobiłem ze smyczy na klucze :ph34r:

Tak z braku czegoś normalnego, i chęci zrobienia na już tego kabelka :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie składania końcówki mocy na Tda2050 .

Zostało mi zrobienie zasilania oraz poprowadzenie ścieżek ...

 

gallery_26213_439_269196.jpg

Edytowane przez Kubasz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie składania końcówki mocy na Tda2050 .

Zostało mi zrobienie zasilania oraz poprowadzenie ścieżek ...

 

gallery_26213_439_269196.jpg

 

dual mono normalnie canon.gif;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca może audio, chociaż w sumie monitor ma wejście hdmi i wyjście słuchawkowe więc w sumie jest też trochę audio :D

Od kilku dni miałem problem z załączeniem mojego monitorka (LG Flatron W2261V) - załączał się na kilka sekund, potem gasł... nawet nie przechodził w "standby"...

Poszperałem w internetach (bo jak wiadomo wiedzą z zakresu elektroniki nie grzeszę :P ), rozebrałem bydlaka, a tam takie tłuste chamy :D

 

201510102_shwwern.jpg

 

wylut grubasów a także tych niepopuchniętych, wlut nowych i monitor bryka jak świeżynka :D

 

201510111_shwwers.jpg

 

Pozdro! :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było jeszcze wziąć o małym ESR i możliwie największym prądzie zwarcia - podziałałby jeszcze dłużej. Kondy w zasilaczu to najczęstsza chyba usterka w monitorach i właśnie tak są dobierane z uwzględnieniem wcześniej wspomnianych parametrów, żeby padały po odpowiednim czasie, a ludzie lecieli po nowe monitory :D

 

Tak, czy siak well done!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności