Skocz do zawartości

Uwaga oszust!


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

To jest śmieszne, że ja jako uczciwy obywatel bardziej się boję policji niż jakiś złodziej, który pozostaje bezkarny.

 

Pozbieram dowody: korespondencję GG i e-maile, konta bankowe, jego fałszywe dane, mam też prawdziwe, ale nie wiem czy policja w nie uwierzy (bo niby na jakiej podstawie), i pewnie w przyszłym tygodniu uderzę z tym na komisariat. Ale jakiejś spektakularnej akcji z ich strony się nie spodziewam.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na takiej podstawie, iż te dane już w ich bibliotece istnieją, jak i powiązania z nimi związane. Weź weź wszystko, możesz też dostarczyć wydruki stron WWW traktujących o tym człowieku i wypowiedzi poszkodowanych. Tylko idź z tym na pożądny posterunek a nie jakiś osiedlowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie kupić kałasza, napieprzać na siłkę i samemu zadbać o własne bezpieczeństwo, skoro państwo nie jest w stanie nam go zapewnić.

Jak ktoś Cię napadnie i mu zrobisz krzywdę w obronie własnej to Cię wsadzą plus on Cię będzie po sądach ganiał i jeszcze renty domagał. :lol:

Przecież były przypadki jak dziadkowi gnoje się do mieszkania wbili, on jednego uderzył i chyba spowodował śmierć i go zamknąć chcieli. Toż to kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządny posterunek :)

 

ale wracając do tematu: minimum chociażby ostrożności nikomu nie zaszkodzi. wiadomo, że przekręty były, są i będą. ale nieraz to ludzie sami się proszą o kłopoty. przy takich transakcjach ryzyko jest nie do uniknięcia - ale warto je minimalizować na ile to możliwe. no tak, ale łatwo pisze się po fakcie.....

 

mam nadzieję, że oszust zostanie "wysterylizowany" i unieszkodliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, wczoraj czytałem w Metro że planują podnieść kwotę od której jest przestępstwo z 250zł na 1000zł bo "się nie opłaca szukać". Podali przykład że żeby znaleźć telefon za 700zł musieli przeprowadzić badania DNA za 5000zł i że to dla nich bezsens. No, to teraz telefony będą krojone na ulicy niemal legalnie. :lol:

 

To jest dla nich (organów państwowych) bezsens bo trzeba zadbać o interesy obywatela. Ale jak pomylisz się o parę groszy (znam przypadek o 3gr) w podatkach czy innych opłatach na rzecz instytucji państwowych to przyślą Ci list polecony z upomnieniem, który kosztuje około 3zł. To im się opłaca!

paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z kawałka zerotrójki "Ej, ej Polsko takie życie jakie dałaś nam to rozkosz

Nie ma płaczu i cierpienia jest Bosko

Twój kraj to ideał

Tutaj nikt nie zna słów typu - ból albo bieda"(to obraz polski) w polsce jest wiele paranoi np. płaci się rachunki a mówią Ci że masz niedopłatę. Ty się zastanawiasz co k... teraz. Jest wiele poj.... ustaw które są w życiu nadal. Mnie na przykład ktoś chciał oszukać na głośniki. Gościuwa mówiła że jest z anglii (nawet pisała po ang.) na szczęście umiem dobrze angielski, i się skumałem że coś jest nie tak(robiła śmieszne błędy). Mówiła że jej syn studiuję w Nigerii i te głośniki mają być na prezent. Tylko skąd osoba z anglii ma znać portal trójmiasto.pl :lol:. Ostatecznie oczywiście nie wysłałem. Osoba odpisywała natychmiastowo na maile, jakby nie spała, tylko była robotem i pisała milion znaków na minutę :). Mnie również ktoś chciał oszukać na buty niby mi przelał pieniądze, ale ich nie przelał i jeszcze miał pretensję że mu nie wysłałem butów. Sprawa zakończyła się w zespole allegro. Wniosek trzeba na takich uważać.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy (prowadzi sklep) został oszukany na aukcji z dyskami twardymi z demontażu . Gostek okazał się oszustem, płatność tylko przelewem a sprawca miał... 16 lat :) oczywiście żadnych dysków nigdy nie miał oszukał sporo osób. Allegro zamknęło jego konto policja robiła to co zwykle czyli nic. 2 godziny drogi samochodem i po kilku dniach pieniądze były na koncie :P Policja daje dupy, założe się ze sprawca nie jest pełnoletni lub ledwo skończył 18 i po wezwaniu miałby pełne portki i prosiłby o "dogadanie się" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem podobną sytuacje.

Znalazłem na alledrogo typka sprzedającego telefony, w super stanie, sprowadzone z anglii. Szczególnie zainteresowała mnie nokia n9 za 560zł. Niestety typek miał 0 komentarzy, więc pisze do niego maila, czy moze wysłać za pobraniem.

-"niestety nie wysyłam za pobraniem"

- nie dałoby rady zrobić wyjątku, z racji braku Pańskich komentarzy?:)

- "mam nowe konto na allegro, ale mam nadzieje że od Pana będzie pierwszy pozytywny komentarz :)"

- a jakbym wysyłał zaliczke na przesyłke, reszte za pobraniem?

- "nie da rady, a skąd Pan jest?"

- Bielsko

- "no to niestety nie da rady Pan odebrać osobiście, prosze sie zastanowić, jestem uczciwy :D"

- Nie dziękuje, już raz tak się przejechałem na zaufaniu...

- "Zapraszam do kupna, okazja się nie powtórzy"

 

 

Dziś już ma konto zawieszone i na forach pisze że oszust...

DLATEGO NIE UFAJCIE NIKOMU! PROŚCIE O ALLEGRO Z DUŻĄ ILOŚCIĄ KOMENTARZY I WYSYŁKĘ ZA POBRANIEM CENNIEJSZYCH RZECZY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie zaufanie to jest loteria :) Ale co do ludzi, nie bójcie się chodzić na policję itd. masa ludzi ma to gdzieś,a bo to kosztowało 10 czy 20zł, ale potem z tego się zbiera kwota :) Znane mi są przypadki, że koleś sprzedawał kondomy na allegro po kilka złotych i zarobił kilka stów na wirtualnym towarze :) Nie ma co odpuszczać, ja także polecam złożyć delikwentowi wizytę i mu po prostu w*******ić, policja często ma w dupie, bo niska szkodliwość czynu itd. albo im się po prostu nie chce, ale jakby tak do ****iarza (często to oni właśnie robią przekręty) wbiło dajmy na to 10 osób i mu obiło ryja, to dzieciak by się szybko oduczył :) Mnie nikt nie oszukał, ale jeśli miałbym sytuację taką to pierw policja, a jak pałki nic nie zrobią to wycieczka do kolesia, po numerze konta bankowego idzie dojść do danych a potem już jest z górki. POK w Allegro też niby zabezpieczenie, ale jest tak wymyślnie zrobione, że Allegro się często odcina jako, że nie jest stroną konfliktu itd. robi się tylko z tego zamieszanie zbędne. Oszusci się biorą stąd, że w kraju jest ****nia z pracą i większość jest ****na w dupe na legalu, dlatego ludzie kombinują jak mogą o każdy grosz (niestety i w taki sposóB). Dawno myślałem o pozwoleniu na broń, tylko, że to nie taka prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to chodzi o to, że kary są niskie (albo mówiąc po imieniu za sprawy o "małej szkodliwości" często nic nie robią) , same problemy z pracą to nie powód by kraść, bo kto uczciwy woli głodować ;)

No i taki delikwent jak dostanie po ry** to przecież nie będzie zgłaszać tego - "pobił mnie koleś, którego okradłem, zamknijcie hu**!!". Chodź są różne przypadki - kiedyś kobieta poszła na policję oskarżyć zabójcę, którego wynajęła, bo nie wykonał zlecenia. Zamknęli ją , a nie jego :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion, niska szkodliwość to tzw. nie opłaca się nam koszty podjęcia śledzctwa czy szukania kolesia itp. są wyższe niż poniesione straty finansowo/moralne o to się w gruncie rzeczy rozchodzi, niechęć także, oraz ogólna mentalność (często na policji są totalne półgłówki). Dużo ludzi kradnie przez zazdrość, brak kasy czy chęć łatwego zarobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion, niska szkodliwość to tzw. nie opłaca się nam koszty podjęcia śledzctwa czy szukania kolesia itp. są wyższe niż poniesione straty finansowo/moralne o to się w gruncie rzeczy rozchodzi, niechęć także, oraz ogólna mentalność (często na policji są totalne półgłówki). Dużo ludzi kradnie przez zazdrość, brak kasy czy chęć łatwego zarobku.

 

Ja powiem, że wszelkie koszty powinien płacić sprawca, a jak nie ma, to do ciężkich robót, czasem żałuje, że nie mieszkam w Chinach :P

W sumie też słyszałem, że tak jest, że musisz znaleźć sam złodzieja, kradziony sprzęt odnaleźć i udowodnić, że jest Twój i wtedy jest nadzieja :-)

Z tą bronią to też nie tak dobrze, bo dochodzi choćby strach, co będzie jak jej użyjesz, bo wtedy można stać się sprawcą, a nie poszkodowanym wg wymiaru prawa. Mikołaj Ty w policji pracujesz? ;)

http://www.demoty.pl/skad-pewnosc-ze-swiety-mikolaj-to-czlowiek-8474 :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu wiem jak to wszystko działa :) w policji pracuje o dziwo wiele leniwych i olewających osób, które są tam dla kasy i wcześniejszych emerytur, w między czasie nie chcą się narobić a te niskie szkodliwości to taka szufladka dla nie ma sensu, a jest sens coś z tym robić, często w policji pracują kompletni debile (wiem z autopsji), albo ludzie, którzy chcą trochę pognębić innych (to także wiem z autopsji), prawda jest taka, że ja się człowiek samemu nie weźmie za dupę sprawcy, to policja także ****a z tym faktem zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie różne rzeczy słyszałem :D Ale osobiście parę osób z policji znam i to są akurat normalne osoby :)

Tak w ogóle to też jeszcze jest ważna kwestia - roboty papierkowej (której co raz więcej), durnych przepisów, że policja niewiele może, choćby nie może nawet wejść do domu osoby zakłócającej ciszę nocną, jeśli nie otworzą itp.

 

Dobra to ja w takim razie piszę podanie do policji , żeby się poopierdziel*ć za pieniądze i co niektórych trochę pognębić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W policji jest wiele normalnych ludzi, ale także wielu leniwych sku.... którzy patrzą nam na ręce i myślą jakby nas udupić. Kiedyś miałem sytuację że narąbany gościu mnie uderzył, a ja mu oddałem, złamałem mu nos i szczękę. Potem przyjechała policja(jak ja tych hu.. nie cierpię) i musiałem dowodzić swojego, ale się udało kamera monitoringu miejskiego to nagrała). Na naginaczy ciszy nocnej są lepsze sposoby :P . Tak więc walczie o swoje ;) . Sam znam wiele osób z policji i są to normalni ludzie(np. pomocni) pomogli mi w wielu sprawach. Co ciekawe policjanci myślą że są Panami świata, chociaż nie mają racji (niektórzy) np. mojemu ojcu chcieli wpieprzyć mandat za to że, ktoś rozkraczył się przed skrzyżowaniem, a mój ojciec go ominął. W rezultacie skręcił z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost. Wtedy wyratował go jego kolega z policji. I tak by nie dostał mandatu bo była w tym miejscu kamera miejska, ale dzięki temu nie latał po np. sądach.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kary są niskie, ale to chyba jest niewielki problem w porównaniu do tego że nie są one w ogóle egzekwowane. Taki złodziej pozostaje zupełnie bezkarny, bo policji nie chce się ruszyć dupy, pewnie ze względu na biurokrację. To jest chory system. A jeśli dla policji to jest mała kwota, to niech taki policjant odda mi te pieniądze z własnej kieszeni i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niby powinno być , ale to marzenia. To jest Polska, a nie inny kraj w polsce zawsze kur.. musi być coś na odwrót. Dużo rzeczy jest też od....... przez ten poje.... system biurokracji i samo prawo które jest tak zrobione że o kant tyłka je potłuc. W polsce każdy myśli o kasie i tylko to się liczy. System jest zrobiony tak żeby ci u góry mieli jak najwięcej kasy, np. kiedyś chcieli obniżyć pensję posłom. Zrobili to? Nie. Czemu ? bo nikogo nie było by w tedy w poselstwie. I tak to się kończy. Błędne koło to jest natura polskiego narodu, tego nie zmienisz. Jeżeli tak dalej będzie to ja stąd spieprzam robię maturę/ studia i stąd spadam jak najdalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest kwestia niskiej szkodliwości. Ja zostałem zostałem okradziony (kradzież kieszonkowa) z portfela, w którym było raptem 50 zł w papierku i jakieś drobniaki. Miałem podejrzenia co do osób, które mogły się tego dopuścić i dla tych marnych pięciu dych wszczęto całe dochodzenie, które trwało ponad miesiąc, a mój portfel z dokumentami znalazł się na komendzie w Warszawie (kradzieży dokonano w Krk). Oczywiście kasy nie odzyskałem, ale przesłano mi portfel ze wszystkimi dokumentami za darmo listem poleconym.

W powyższym przypadku na pewno nie chodzi o niską szkodliwość. Jeżeli jest Was (oszukanych) więcej, zbierzcie się gdziekolwiek, nawet na skype'ie, i skorzystajcie wspólnie z usług kancelarii prawnej, jeżeli w inny sposób nie jesteście w stanie dowiedzieć się na jakim poziomie jest śledztwo i CZY w ogóle zostało wszczęte.

Zamiast deliberować o tym po forach, czas się tym zająć w bardziej poważny sposób. Choć sama inicjatywa informowania o tym jak najbardziej słuszna.

 

Oskar2905 piszesz jakieś idiotyczne frazesy, masz kompleks polskości, czy co? Mało jeszcze wiesz, żeby pisać o naturze jakiegokolwiek narodu, zwł. że do porównania potrzebujesz odniesienia i to realnego. Teksty o naturze nacji są ryzykowne nawet w ustach profesora socjologii, Drogi Panie.

 

I proszę Was, darujcie sobie teksty typu "U nas w Polsce"... Znam Kanadyjczyka, który rzuca identycznymi tekstami, tylko zamienia "Polska" na "Kanada", aż się słuchać tego nie chce.

 

Poza tym, miałem parę lat styczność z włoskim środowiskiem, i uwierzcie, że to, co robi tam policja, u nas W ŻYCIU by nie przeszło, albo byłaby afera w sam raz dla tabloidów.

Edytowane przez daroq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle. Nie jestem dumny że jestem polakiem i tyle. Wiem jak nas postrzegają w świecie. Chyba z czegoś to musiało wynikać. Mnie na szczęście nigdy nie okradli i mam nadzieję że nie będę nigdy okradziony. W polsce jest wiele durni (nie mówie że w innych krajach nie). W amerycę też policja używa siły, przemocy itd., ale nie słyszałem,m jeszcze żeby ktoś o to aferę robił. Niestety żadnej kraj nie jest idealny w każdym jest coś złego. Ludzie to mówią dlatego powstają teksty U nas w kanadzie/polsce... W ameryce są morderstwa, kradzieże. W polsce poje... system i prawo. Tego się nie zmieni. To wszystko przez ludzi mieszkającym w tym kraju. No, ale trudno Bogiem nie jestem i tego nie zmienię. Koniec. Mojego poglądu się nie zmieni. Chyba że coś się zmieni w polsce(z prawem/systemem). Kradzieży było by mniej gdyby było więcej kasy. Mniej kasy=więcej zazdrości=kradzież. Wszystko sprowadza się do kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej byc Polakiem niż jakimś faszystoskich karaluchem.....(a macie pierdzielone szwaby za 1939)

a kto wybiera parlament, ktory tworzy prawo. Jakby nikt na tych (p)osłów nie głosował to by nie było tych bzdur.

 

natomiast przekrety i oszustwa są odrobinke starsze niz jakikolwiek system polityczny.

wszystko sprowadza sie nie do kasy. świat się kręci wokół (do lat 30): dupy i zupy. po 30ste świat się kręci wokół: zupy i dupy.

 

to tyle ode mnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności