Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Uwaga oszust!


mbk84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na forum grasuje oszust. Na moje ogłoszenie o kupnie discmana odezwał się pewien osobnik. Rozmowa odbywała się przez GG. Przesłał zdjęcia przedmiotu. Wszystko wydawało się w porządku. Przelałem pieniądze. Osobnik potwierdził że pieniądze dotarły. Porozmawiał ze mną chwilę i kontakt się urwał. Koleś przepadł jak kamień w wodę.

 

Zacząłem szukać informacji na jego temat, okazuje się że koleś oszukał większą ilość osób, głównie na forach dotyczących smartfonów, ale nie tylko. Ma on podobno sprawę w poznańskiej prokuraturze i wiele osób zgłosiło jego oszustwa na policję. Pomimo to koleś nadal bezkarnie oszukuje i kradnie.

 

Dane delikwenta (najprawdopodobniej fałszywe):

 

[...]

 

Kontaktowa się ze mną przez:

 

Numer GG: 42328745

e-mail: artur.stasiak87@gmail.com

 

Jego konto w mBanku: [...]

 

Wiem że ma jeszcze konto w BZWBK

 

Jestem w trakcie szukania jego prawdziwych danych.

Jutro najprawdopodobniej zgłaszam sprawę na policję.

 

 

// Umieszczanie cudzych danych osobowych, nawet w takiej sytuacji jest niezgodne z regulaminem i prawem tak więc musiałem je zamazać. Owszem rozumiem frustrację, etc. związaną z powyższą sytuacją ale od tego mamy niestety organy (które są jakie są)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć chociaż nazwę użytkownika pod którą kontaktował się z tobą delikwent. Po wycięciu danych przez moda to tak naprawdę nic z tego nie wynika, a tak to może odezwą się do ciebie inne osoby, które zostały oszukane na forum( jeśli takie są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mysleć trzeba!!! Super okazje bez pokrycia i zabezpieczenia po rozmowie na GG? Zastanówcie się. Sam ostatnio miałem kilka propozycji kupienia super rzeczy za bezcen po moich propozycjach odbioru osobistego kontakt urywał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - nie kupujcie na wiarę. Patrzcie na komentarze od transakcji na forum - jeśli ktoś ich nie ma to proście o transakcję na allegro, a na tym allegro również należy komentarze przejrzeć.

Jeśli ktoś komentarzy nie ma - to ja bym co najwyżej bawił się z taką osobą w odbiór osobisty lub paczka ZA POBRANIEM + OPCJA PŁATNA "sprawdzenie zawartości paczki" i wtedy paczuszkę możemy sprawdzić przy listonoszu.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś od dawna oszukuje na forach ;) To co zostało z jego danych jest mi znane, bodaj z forum.pclab.pl. Ja większość spraw załatwiam po GG, ale nigdy nie zostałem oszukany, bo itneresy robię z zaufanymi ludzmi z forum :).

Przy okazji numery kont bankowych można podawać z tego co mi wiadomo, więc takowe powinno być jawne. Koleś ma sprawę i dalej robi swoje, co za recydywa :/

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się na błędach, najczęściej na swoich. Jeżeli nie była to duża kwota, to nie jest najgorzej a resztę życia będziesz ostrożniejszy. Przygotuj się niestety, że szansa odzyskania pieniędzy jest nikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że koleś napisał bezpośrednio na GG, nie wiem czy w ogóle jest zarejestrowany na forum. Faktem jest że szuka osób, które chcą coś kupić i je oszukuje. Dziwne że dane które podałem zostały usunięte, najprawdopodobniej są fałszywe. Tutaj też jest wątek na temat tej osoby, można przeczytać jakie dane (fałszywe) zazwyczaj podaje:

 

http://forum.android...-oszust-162531/

 

Mam dane które podaje swoim ofiarą: imię nazwisko, adres, numer dowodu.

 

Mam namiary na jego dwa autentyczne konta bankowe.

 

Mam jego prawdziwe dane z policji od osób które już oszukał.

 

I co z tego? I tak jestem bezradny i nic nie mogę zrobić, poza zgłoszeniem sprawy na policję, które pewnie i tak nic nie da.

 

Aha, to za co zapłaciłem to nie była jakaś super okazja, po prostu rozsądna (przeciętna) cena.

Robię zakupy i sprzedaję przez internet przez około 10lat i nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło.

Najchętniej założyłbym kolesiowi kolumbijski krawat z jajec.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepszy jest odbiór osobisty. Zawsze można poprosić kogoś ze stałej ekipy forum o odbiór w waszym imieniu. Macie przecież nazwy miast pod sygnaturkami.

 

Dokładnie, jest nas tu ponad 30.000 większość uczciwych - jak coś jest w miescie gdzie mamy mp3store obiecuję w imieniu swoim i kolegów, że zawsze można przez nas odebrać, a my zrobimy wysyłkę do was sposobem jaki ustalicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jedna i ta sama osoba. Tylko ciekawi mnie DLACZEGO policja nadal z tym nic nie zrobiła, skoro posiadają jego prawdziwe dane. Przecież jest kurcze kwiecień a gość dalej robi wszystkich w konia. A ja przed świętami BN jeszcze byłem na policji i dowiedziałem się, że te dane rzeczywiście są prawdziwe. Tutaj na forum była też gdzieś w marcu akcja, że komuś przysłał w ramach potwierdzenia zdjęcie z numerem dowodu, nie mogę teraz tego znaleźć ale założe się, że to to samo.

 

Więc o co tutaj kurcze chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małą szkodliwość czynu? To co koleś musi wyłudzić równowartośc nowego samochodu aby policja się tym na poważnie zajęła?

 

Jeśli jest 10 osób, każda oszukana przez tego samego człowieka, na kwotę powiedzmy 500 złotych, to to jest mała szkodliwość czynu Twoim zdaniem?

 

Musze się dzisiaj wybrać do swojego "detektywa" i znim pogadać, bo to jest nie do zrozumienia i zaakceptowania.

 

Sory Wojtek, że napisałem to w ten sposób, ale co chwila natrafiam na informację o kolesiu, iż dalej działa, iż są jego prawdziwe dane, że zajmuje się nim kurator i policja. Jak może sie nim zajmować kurator i policja skoro gość dalej robi co mu się podoba?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja zajmuję się ważniejszymi sprawami typu łapanie uczciwych kierowców, szukanie Madzi (ironia w obu przypadkach dla niekumatych) etc... Nie mają czasu dla ludzi, którzy dali się oszukać jak dzieci przez neta (to chyba też ironia lol).

 

Edit. Dobrze mieć znajomych w policji - ja mam sąsiada komendanta, który kiedyś (rok temu) nawet gry nie potrafił zainstalować (wszystkiego go rzecz jasna nauczyłem :D ) a teraz jak mam problem, to on od razu znika po jednym telefonie.

Edytowane przez Troy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest padaka, gadałem z kolesie który ma jego prawdziwe dane z policji. Mówi że nie ma dnia żeby nie zgłosił się do niego ktoś, kto został oszukany przez tego typa. To trwa już przynajmniej pół roku. Kolesia sprawa prowadzona jest na komisariacie POZNAŃ - WILDA.

 

Koleś potrafi wysłać zdjęcia przedmiotu, czasami chcę nawet podpisać umowę przez internet (która jest nieważna), wysyła zdjęcie z numerem dowodu (fragment dowodu osobistego na którym widać tylko numer): ATM870251, to i tak są fałszywe dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie koleś stwarza pozory bardzo sympatycznego, jak otrzymał ode mnie pieniądze, rozmawiał ze mną o sprzęcie i muzyce, co mnie tym bardziej utwierdziło że wszystko jest OK. Pytał jaką część przedmiotu dokładnie sfotografować i wysłać na e-maila. Wszystko wydawało się na prawdę w porządku.

 

No ale co z tego co napisałeś wynika? Przecież to każdy wie. Ale dlaczego nadal się to dzieje?

 

Polski wymiar sprawiedliwości, koleś pozostaje bezkarny i ma w dupie policję, której pewnie w ogóle nie zależy żeby coś z tą sprawą zrobić. Jeśli to są oszustwa w skali od 200-1000zł to to jest nic dla policji. Tylko koleś rąbie na taką kasę średnio 2 osoby dziennie od przynajmniej pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wydaje mi się to dziwne, że tak to długo trwa. Albo ludzie którzy zostali oszukani olewają sprawę i nie zawracają sobie głowy policją (ale to jest niepoważne podejście, w które nie chce mi się wierzyć), albo policja daje dupy, w co też nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo to Polska właśnie? Tu wiele rzeczy jest chorych. Segregacja smieci oddzielne kosze itp, po czym przyjedzie śmieciarka i wrzuca to do jednego. Kobieta bita przez meża policja nie widzi powodów do działania, mąż zabija kobiete no powod sie znalazł. Kradzież samochodu za ponad 100k cytuję: "to po co kupował pan tak drogi samochód?"

Jesli policja nic nie robi trzeba zaskarżyć działania policji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, wczoraj czytałem w Metro że planują podnieść kwotę od której jest przestępstwo z 250zł na 1000zł bo "się nie opłaca szukać". Podali przykład że żeby znaleźć telefon za 700zł musieli przeprowadzić badania DNA za 5000zł i że to dla nich bezsens. No, to teraz telefony będą krojone na ulicy niemal legalnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, wczoraj czytałem w Metro że planują podnieść kwotę od której jest przestępstwo z 250zł na 1000zł bo "się nie opłaca szukać". Podali przykład że żeby znaleźć telefon za 700zł musieli przeprowadzić badania DNA za 5000zł i że to dla nich bezsens. No, to teraz telefony będą krojone na ulicy niemal legalnie. :lol:

 

Trzeba sobie kupić kałasza, napieprzać na siłkę i samemu zadbać o własne bezpieczeństwo, skoro państwo nie jest w stanie nam go zapewnić.

 

Ale tak na poważnie, tutaj nie trzeba robić żadnych kosztownych badań. Policja ma wszystkie dane kolesia, wystarczy tylko trochę dobrej woli żeby interweniować w tej sprawie. Ale widać policja kładzie na to lachę i woli zajmować się totalną inwigilacją obywatela, biciem kibiców i rozpędzaniem antyrządowych manifestacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności