Skocz do zawartości

Sansa Fuze - dźwięk w słuchawkach przerywa


karolp1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam nietypowy problem z moim Fuze, a mianowicie, po podłączeniu słuchawek, i lekkim kręceniu wtyczką w gnieździe, muzyka przerywa, czasem w jednej słuchawce, czasem gra ciszej, wygląda to tak jakby któryś ze styków był brudny lub zaśniedziały. To na 100% nie wina słuchawek gdyż kupiłem nowe, a na starych na innym odtwarzaczu było ok. W czym może tkwić problem i jak go rozwiązać? Dodam że nasączonym patyczkiem do uszu spirytusem kosmetycznym wyczyściłem trochę gniazdo ale nadal bez zmian. Problem najczęściej występuje przy poruszaniu kablem (spacer, jazda na rowerze). Proszę o pomoc.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoginaj lekko blaszki w gnieździe - zakrzywionym cienkim drucikiem (np. spinaczem etc). Oczywiście do środka, aby miały większą siłę nacisku na jack'a.

spirytusem kosmetycznym

Do tego celu lepszy jest czysty spirytus... nawiasem koledzy z mechanicznego twierdzili, że najlepszy jest z sokiem ;) , ale do czyszczenia - czysty w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz do sklepu w ktorym kupiles zapoznajesz sie z regulaminem i dostajesz zwrot ceny lub wymiana na.nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje fuze mam już dobre 3 lata jak nie lepiej więc już dawno po gwarancji. Co do podginania stykow - to może być to, przypomniało mi się ze w jednych z wcześniejszych słuchawek miałem wtyk neutrika. Blaszki bym podgiął bo wtyczka wpina się dobrze tylko ruszając na boki przerywa, ale za nic nie wiem jak to zrobić bo w tym gnieździe nic nie widać, a znając moje barbarzyńskie zdolności to zaraz coś zepsuje. Jest jakiś cwany sposób na to, czy po prostu trzeba spróbować delikatnie zachaczyć i lekko podgiąć? Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wkładem do środka cyrkiel i wyginalem mocno ale to daje rade tylko na chwilę bo jack i tak mi latał i znowu przerywalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc próbowałem coś z tym zrobić ale nijak nie potrafię tych blaszek odgiąć. Jest jakiś inny sposób na to? Dodam tylko tyle że jak ruszam wtyczką na boki to nie przerywa, a jak góra dół to przerywa przy czym wtedy rusza się całe gniazdo..

Edytowane przez karolp1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Skąd jesteś?

Na początek sprawdź czy nie masz zasyfionego gniazda czy nie ma na stykach żadnych osadów (zwykle zielonkawe i zwykle po mniejszym lub większym zalaniu). Jeżeli masz możliwość wyczyść je izopropanolem i sprawdź czy działa. Jeżeli nie to trzeba się dostać do gniazda i obejrzeć czy nie jest wyrwane z płyty głównej. Jeżeli jest wyrwane ze ścieżkami to masz po fuze jeżeli nie to można podlutować. Jeżeli na płycie jest wszystko ok to albo blaszki w gnieździe albo wymiana gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Torunia. Gniazdo czyściłem delikatnie, ale świecąc tam i oglądając styki nie widać żadnego nalotu, osadu. Dostać się do gniazda - no mógłbym spróbować otworzyć Fuze ale czytałem że łatwo można zepsuć.

 

P.S Dosyć często bywam we Wrocławiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności