Skocz do zawartości

Sennheiser Hd 201


maba

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać opinie o słuchawkach - Sennheiser HD 201. Czy znajdzie się coś w tej cenie zamkniętego ? Czy jakość (dźwięku jak i wykonania) znośna jak na za tą cene ?

Przynam że słuchałem HD 205 i podobało mi się :). Czy może mają podobną jakość do tych 205 ? Chodź cena - 100zł różnicy pomiędzy 201 a 205.

 

Pozdrawiam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD201 na pewno nie grają tak dobrze jak HD205 (choć tych nie słyszałem; po prostu czytałem, że są bardzo dobre, warte swojej ceny, a więc na pewno lepsze od słuchawek dwa razy tańszych). HD201 mają dziury w paśmie przenoszenia, dzięki którym dźwięk jest dosyć czysty (choć wielu szczegółów nie słychać), ale są niezłe biorąc pod uwagę cenę. Radziłbym polować na używane akg k26p - na pewno będą znacznie lepsze od HD201.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muahaha... wykonanie Sennkow HD201 lepsze od AKG. Trzymales to kiedys w rękach?

 

Nie bedzie grało lepiej. Bedzie gralo calkiem inaczej z powodu 'malych' roznic w budowie.

 

 

HD201 ma dość duże braki w wysokich częstotliwościacha. Taka bardzo kulawa wersja HD212Pro. Które i tak są średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na dwór ale także do domu. akg 24 nie, chce zamknięte.

"Muahaha... " nie trzymałem 201 jedynie 205, zresztą wole takie zabudowane słuchawki niżeli k26p. Jak za tą cene nie oczekuje cudów, tylko ciekaw jestem czy jest wielka róznica pomiędzy 201 a 205. Czy różnica wogóle zauważalna dla mnie ;).

 

P.S. a EH 150 bądź HD 202 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akg k26p nowe kosztują 129zł. Może warto by było dołożyć do nich. HD201 nie mają ani basu ani sopranów. Czytałem znakomite rzeczy o HD205, ale one nie mają NIC wspólnego z HD201...

 

HD202 mają silny, ale niekontrolowany bas. Oprócz tego nic nie mają. EH150 grają płasko, nie mają podbitych basów, nie za wiele jestem w stanie o nich powiedzieć, zbierają bardzo dobre oceny na www.amazon.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do wykresu pasma przenoszenia eH150

http://graphs.headphone.com/graphCompare.p...pare+Headphones

 

Przeczytałem parę recenzji na cnet.com i wynika z nich, że mają dobry bas i czyste średnie tony, ale mało sopranów. Wydają się więc być lepsze niż HD201 i HD202...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przepadam za dokanałówkami - są szkodliwe dla słuchu. Miałem ep-630 i nie byłem zbyt zadowolony z ich dźwięku, prawie wogóle nie grają srednich tonów. Poza tym miałem je dwa tygodnie i w tym czasie sybilanty prawie wcale nie zanikły, w rezultacie dźwięk był nieprzyjemny dla ucha. Zdecydowanie wybrałbym na twoim miejscu słuchawki nauszne zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też za dokanałówkami nie przepadam. Miałem spark plugi, i pomijając że przebasowane to nie lubie mieć uczucia zatkanych uszu, możliwe że przyzwyczaiłbym się ale wole nauszne, są wygodniejsze ;).

Szukam coś w podobnej cenie do epków, myśle że te Sennki powinny być ok, jak za tą cene :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno eH150 będą lepsze od ep-630. Za dobre dokanałówki trza dać znacznie więcej niż za dobre nauszne....

 

Ludzie kupują epki, bo są dyskretniejsze i dobrze izolują, ale dźwiękiem ustępują pchełkom za 30zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osz****a, to jest dla mnie nowosc thai fighter, w ogole masz tendencje do pisania rzeczy klocacych sie z obiegowa opinia...

czyzby opinia publiczna zawsze byla bledna czy to ty masz upodobanie do parcia na przekór wszystkiemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maj proposiszyn :)

jesli na dwor to akg 24p/26p/porta pro/ (sporta pro?)

jesli do domu to sennheiser hd437/ (w ostatecznisci) senheiser hd 202

 

 

sennheiser w tej cenie nie ma zbyt dobrych zluchawek zamknietych...

otwarte zagraja zdecydowanie lepiej (np. hd437) niz zamkniete, a w domu nie przeszkadza ze sa otwarte bo co ci tak halasuje w domu? o_O

 

ktos ma philipsy hs820, moze te sluchawki cie zaciekawią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze HD212 :). Najlepsze są do muzyki elektronicznej - transu, dance'u i techno, może ambientu. Wszędzie tam, gdzie najważniejszy jest bas te słuchawki się świetnie sprawdzają. Ich bas nie jest zbyt ciepły - teraz to wiem, bo kupiłem HD497 - ale jest bardzo dobrze skontrolowany, szczegółowy i niski. Te słuchawki bardzo dobrze radzą sobie z dużymi głośnościami, nie zaznałem przesterowań, a czasami lubię posłuchać głośno.

Jeśli chodzi o średnie tony, to są dosyć ładne, czyste, szczegółowe (mniej więcej tak szczegółowe jak te w HD497). Brakuje im zdecydowanie sopranów - pasmo kończy się na ok. 18 kHz, ale jest tego plus - nie ma nieprzyjemnych wysokich dźwięków jakie np. można spotkać w HD477. Z tego powodu raczej średnio nadają się do muzyki klasycznej.

Tłumienie jest w porządku, myślę, że powinno wystarczyć. Istotne wydaje mi się jest jeszcze to, że są dosyć wygodne - mają nauszniki ze sztucznej skóry i gąbkę przed osłoną przetwornika. Docisk z początku może być trochę za silny, ale szybko można się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że raczej przyda ci się jakiś EQ jeśli weźmieś HD212, bo basy są dosyć mocno podbite bez EQ, ja muszę je zmniejszać o ok. 10dB.

 

Jeśli chodzi o ten jazz, to niewykluczone, że będziesz z niego zadowolony na tych słuchawkach. Zależy czy miałeś do czynienia np. z HD497 czy innymi słuchawkami z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... Człowieku... k26p są źle zbudowane? wydają się kruche? Słuchałem i HD205 i k26p (mam obecnie ;])... Jestem w 100% przekonany, że AKG grają o wiele lepiej od 205ek. W HeadRoom oceniają PX100, PortaPro i AKG K26P za najlepsze słuchawki do sprzętu przenośnego, do około 250zł. Jeszcze co do kruchości AKG... NIC BARDZIEJ MYLNEGO... ;] Słuchawki mają b. wytrzymały pałąk i nauszniki... Ich mocowanie jest ruchone (3D axis) i właśnie dlatego myślisz, że zaraz się rozwalą... Mimo to, że wszystko się rusza, na głowie trzymają się doskonale i nie ma mowy o rzadnych uszkodzeniach mechanicznych... Mówie tu o normalnym urzytkowaniu, nie rzucaniu o podłogę i deptaniu... AKG daje na nie 2 lata gwarancji... Co prawda Koss daję dożywotnią, ale PortaPro są otwarte... ;] Teraz trochę co do jazzu. Otórz Katie Melua brzmi na nich wręcz rewelacyjnie! Może K.M. to nie jest jakiś smooth jazz, ale zawsze bardziej jazz, niż techno etc. No i inna ważna sprawa. AKG mniej uciskają na głowę od HD205... Ja na Twoim miejscu nie odrzucałbym od razu konkurentów Senków, które najlepiej wyglądają i dlatego są najpopularniejsze... Polecam AKG K26P! Dziś jechałem z nimi autobusem... Słychać to, co dzieje się w silniku, ale i tak muzyka dominuje... :P

 

pozdrowienia! no i jeszcze udanego i przemyślanego wyboru... :)

 

P.S. Przy wyborze słuchawek kierowałem się dokładnie takimi kryteriami jak Ty. Najpierw muszą być zamknięte i nie kosztować więcej niż 200 zł... :P Dlatego osłuchałem sporo (4-5) modeli słuchawek zamkniętych i IEMów... Wydaje mi się, że AKG brzmią najlepiej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno, kupiłem 212 od Thai Fighter i grają świetnie, te basy mnie zniewalają :D Dlatego narazie nie zmienie ich na nic innego ;). Teraz czekam na porównanie k26p do moich sennków...

 

Pozatym, i tak bardziej podobają mi się nieskładane słuchawki. Może dlatego iż nie miałem w rękach akg, próbuje to zmienić w najbliższym czasie i ocenie :).

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności