Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Sony Ericssony Xperia Arc i Arc S są wykonane jak atrapy z materiałów recyklingowych i kosztują tyle samo, co np. Nokia E7 czy Blackberry Torch 9800, wykonane jak tautoński czołg, a ponadto mają praktyczną i solidną QWERTY. Zupełnie nie rozumiem ludzi kupujących ten synonim tandety od SE. Ale jak widać, konsument nie musi się kierować rozsądkiem, wystarczy efekt "boomu" na Androida.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania każdy z nas ma inne wymagania dotyczące telefonu.

Nie wszyscy chcą dopłacać do skórzanej tapicerki w samochodzie, wolą mieć lepszy silnik i odwrotnie.

W przypadku apple telefony są dobrze wykonane i mają niezły HW. a Samsungi różnie bo są skierowane do szerszej grupy odbiorców i nie widzę w tym nic złego.

W moim S8500 przeraża mnie jednak bylejakość ze strony Samsunga, dziadoski firmware i wsparcie producenta skutecznie mnie zniechęciło do tej firmy,

restarty, mulenie, ogólne niedopracowanie, słabsza kopia interfejsu z SG2. Największa moim zdaniem przewaga Apple

dotyczy właśnie systemu, jest szybki, zoptymalizowany pod konkretne modele, ma dobre wsparcie i nie uderza

ta okropna bylejakoscią Samsunga.

@up podałeś dory przykład, jest duża grupa osób której to nie przeszkadza, a nawet wolą to w zamian za większy wyświetlacz, szybszy procesor,

no i co w tym złego? Każdy ma inne wymagania odnośnie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czemu tylko iOS i Android jest tu ciągle wymieniany. To że ma je najwięcej osób nie oznacza tego iż są to jedyne dobre systemy.

 

Ja wiem że najbardziej odpowiada mi Windows Phone 7. Miałem okazję się nim pobawić i jak najbardziej mnie satysfakcjonuje. I też mam pewność że będzie działał optymalnie na każdy telefonie, jakiego bym nie kupił. Microsoft jasno określił minimalne wymagania sprzętowe dla tego systemu. 1ghz, 512mb ram, 800x480, 8gb flash. Tyle starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat iOS vs. android nie będę się wypowiadał, merytorycznej dyskusji tutaj nie ma i nie będzie. Po czym wnoszę ? Po "argumentach" jakie w większości stosujecie. Zebrała się grupa hejterów androida i robi tu festiwal. Jestem po stronie androida? Niekoniecznie, mam urządzenie z iOS, telefon z androidem a także z bada OS, każdego z nich używam.

@D@rkSid3, jak już mówiłeś, iOS i android to są dwa najbardziej się liczące systemy. WP7 to taki raczkujący iOS z tańszymi telefonami, BB OS w Polsce jest niszą a zainteresowanie systemem jest coraz mniejsze. Bada OS to słaby system o małych udziałach i się nie liczy kompletnie, nie jest planowane wypuszczanie modeli high-end. Zainteresowanie symbianem także spadło, zostali z nim jedynie przywiązani do Nokii. O MeeGo nie ma co nawet wspominać, a szkoda bo bardzo dobry system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, z MeeGo też się bawiłem. Na N8. Też bardzo przyjemny. Ale za dużo mi to przypomina Andka i iŁosia. xD Symbian Belle też fajnie ostatnio prezentuje. Trochę pochwał się zebrało już na jego konto.

 

Mnie sam design SE z Androidem na pokładzie zabolał. HTC ma ładniejsze telefony.

 

SE miały fajny design w takich modelach jak:

 

T650

 

Sony-Ericsson-T650-01.jpg

 

W880i :wub:

 

1223_1228314989_503057.jpg

 

T280i

 

16249636_1.jpg&w=500&h=426&ei=gHyFT56YCJDYsgauk4T8Bg&zoom=1&iact=hc&vpx=105&vpy=53&dur=4289&hovh=207&hovw=243&tx=138&ty=120&sig=104407201457980028922&page=2&tbnh=147&tbnw=177&start=10&ndsp=13&ved=1t:429,r:9,s:10,i:112d2be7e6412ca9abe29ff8c8b6e3b8128.jpg

czy Xperia X1

 

se_xperia_x1.jpg

 

A nie takie jajka jak X10

 

SE_xperia_x10_mini_pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu na większości for są takie dyskusje. Większość prowadzi do tego, że znajdzie się parę osób, które będą fanatycznie broniły jednego z systemów. Co mi się nie podoba w Androidzie? Zbyt duża fragmentacja, samowolka producentów. Google nie potrafi im niczego narzucić. Już się mówi o wersji 5.0, a ICS dostało parę telefonów. Fragmentacja odstrasza deweloperów, którzy muszą optymalizować aplikacje/grę na telefony z całkowicie różnymi podzespołami. Nie będę się wypowiadał co do IOS ani Windows Phone czy innych systemów, ponieważ nie używałem. Każdy kupuje telefon jaki chce i nikt nie może mu tego zabronić. Kwestia gustu.

 

PS. Piszę to z chrome'a (szczerze mówiąc nie wiem jak to napisać :D)pewnie Google zaraz mnie dopadnie :).

Edytowane przez neext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem W880i i na nim słuchałem jak mi się ifp popsuł. Fajny telefonik. Służył jeszcze tylko do dzwonienia, chociaż z 2 książki na nim przeczytałem w txt. :)

 

To nie chodzi o to który system lepszy. Tylko by widzieć jakie są wady i zalety każdego i samemu wybrać co się lubi. Ważne aby działał i dobrze służył. Jak na razie najlepiej mi się śmiga na iOS, ale windows też mi się z założenia podoba.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem urządzenia appla z iOS, są tak zamknięte, że w zasadzie to użytkownik tylko dzierżawi je od producenta.

 

Główne cechy urządzeń apple, które w moim przypadku skutkują całkowitym odcięciem się od filozofii apple a także od ich produktów:

 

- apple ogranicza możliwości aplikacji (przykład; nie ma i nigdy nie będzie alternatywnego odtwarzacza muzyki na iOS).

- aplikacje mają bardzo ograniczone możliwości interakcji z systemem w porównaniu do androida.

- Wymuszone szyfrowanie muzyki i skazanie użytkowników na korzystanie z iTunes.

- brak slotu kart pamięci

- brak możliwości przesyłania plików muzycznych przez BT.

- (iphone 4+) obudowa rozpadająca się po upadku z wysokości 30cm.

- System ukrywa wszystkie szczegóły swojego działania przed użytkownikiem, traktuje użytkownika jak idiotę, który lepiej żeby nic nie wiedział bo jeszcze popsuje. Nie ma żadnych ustawień zaawansowanych. Jeżeli np. przestaje działać synchronizacja z iCloud to co nam mówi pomoc techniczna apple? - Należy usunąć konto, zrestartować telefon i ponownie skonfigurować usługę... :blink: . No sorry ale to ma być profesjonalne urządzenie... żart!

- Cena; dotyczy to wszystkich urządzeń firmy apple; Za urządzenie wolniejsze o 100% od konkurencji, płacimy 150% więcej.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- apple ogranicza możliwości aplikacji (przykład; nie ma i nigdy nie będzie alternatywnego odtwarzacza muzyki na iOS).

Nie mam teraz pod ręką iphone żeby to sprawdzić, ale w 10 sekund udało mi się znaleźć coś co wg. opisu wygląda jak alternatywny odtwarzacz muzyki na ios. Poza tym np. przeglądarki alternatywne wychodzą na ios już od dobrego roku czy dwóch, polityka się zmienia co jakiś czas.

- aplikacje mają bardzo ograniczone możliwości interakcji z systemem w porównaniu do androida.

Jakiś konkretny przykład możesz podać?

- Wymuszone szyfrowanie muzyki i skazanie użytkowników na korzystanie z iTunes.

- brak slotu kart pamięci

- brak możliwości przesyłania plików muzycznych przez BT.

Nie da się ukryć, ale od pół roku jak mam galaxy s2 to z karty pamięci nie korzystałem ani razu a z przesyłania plików przez bt skorzystałem aż raz. O wgrywaniu muzyki tu nie piszę, będzie kawałek niżej.

- (iphone 4+) obudowa rozpadająca się po upadku z wysokości 30cm.

Ponownie się zgodzę, ale coś za coś - przynajmniej się nie rysuje, dobrze wygląda i sprawia dużo solidniejsze wrażenie niż niewiele cięższy od powietrza sgs2.

- System ukrywa wszystkie szczegóły swojego działania przed użytkownikiem, traktuje użytkownika jak idiotę, który lepiej żeby nic nie wiedział bo jeszcze popsuje. Nie ma żadnych ustawień zaawansowanych. Jeżeli np. przestaje działać synchronizacja z iCloud to co nam mówi pomoc techniczna apple? - Należy usunąć konto, zrestartować telefon i ponownie skonfigurować usługę... :blink: . No sorry ale to ma być profesjonalne urządzenie... żart!

A na androidzie tak nie jest? Już kilkukrotnie się spotkałem z problemami na które nie pomagało nic innego niż przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych.

- Cena; dotyczy to wszystkich urządzeń firmy apple; Za urządzenie wolniejsze o 100% od konkurencji, płacimy 150% więcej.

A jak definiujesz tę prędkość? Jakieś abstrakcyjne benchmarki czy może taktowanie procesora? O ile ip4 trochę ustępuje prędkością sgs2 to w wypadku 4s już nie miałem się do czego przyczepić jak się bawiłem.

 

Teraz dla kontrastu, może ja napiszę moje przeżycia z androida (sgs2 - mam go od pół roku i jest to mimo wszystko chyba najszerzej polecany sprzęt z tym systemem):

1) nie mogę wrzucić muzyki na telefon - dopiero za którymś kolejny razem się udaje, wcześniej niby uruchamia się "skaner multimediów" ale nic nie znajduje.

2)poczta po paru dniach przestaje się synchronizować, jedyny sposób to zrestartować telefon

3)3g przestaje działać czasami (po ostatnim update do 2.3.6 rzadziej), jedyny sposób to zrestartować telefon (aczkolwiek czasami jeszcze tryb samolotowy pomagał)

4)czujnik światła to jest jakaś kpina, albo ciemno albo jasno, nic pomiędzy

5)w android markecie jest bajzel jak siemasz

6)Mając brandowany telefon nie mogę się doczekać oficjalnej aktualizacji w 5 m-cy po tym jak google zaprezentował androida 4.0 i ponad miesiąc od tego jak samsung wypuścił jego wersję na niebrandowane telefony. U apple mam nowy system kilka godzin po premierze, niezależnie od pochodzenia telefonu.

 

 

Po przejrzeniu tych obu list (przynajmniej mi) nasuwa się jeden wniosek:

U apple, te wszystkie wady to założone z góry przez projektantów rzeczy. U samsunga natomiast wszystkie wady (oprócz dwóch ostatnich) które mi doskwierają to po prostu błędy w sofcie. Kupując iphone wiedziałem że będę używał itunes do muzyki i nie będę wysyłał plików przez bt i się z tym pogodziłem. Kupując samsunga natomiast nie zdawałem sobie sprawy że żeby móc synchronizować pocztę muszę co parę dni wyłączać telefon, a żeby wrzucać muzykę będę musiał wykonywać jakieś idiotyczne kombinacje z kopiowaniem tego samego po kilka razy, zanim telefon w końcu łaskawie doda ją do biblioteki. Tak więc, mówicie co chcecie, miałem iphone, mam androida (w międzyczasie była też bada, ale z litości dla samsunga pominę szczegóły) i już teraz mogę ze stuprocentową pewnością stwierdzić że mój następny telefon będzie miał jabłko na obudowie i ios w środku. Jeżeli otwartość systemu ma polegać na tym że jest on pakowany na jak największą liczbę słuchawek i jest dziurawy jak sito, to ja podziękuję, wolę zamknięty system z ograniczeniami, w którym podstawowe funkcje, jak to mówi reklama, "po prostu działają".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wy w ogóle rozumiecie poprzez "otwarty system"? Od samego początku Android był okrzyknięty otwartym systemem operacyjnym dla smartfonów, ale ja do tej pory nie rozumiem na czym ma się to opierać. Jeśli jest "otwarty", po co więc takie kombinacje jak root do instalowania różnych aplikacji?

 

Tak samo wygląda przecież sprawa z iOS. Mówicie, że system jest zamknięty, ok. Ale dla mnie jest to ta sama zasada co Android. Wgrywam JB, wgrywam roota i mam dwa rzeczywiście w pełni (no, może nie tak w 100%) otwarte systemy.

 

Co do braków iOS, wystarczy trochę poszukać i na większość z jego "braków" można znaleźć rozwiązanie, oczywiście za pomocą Cydii. Np wysyłanie plików przez BT - jest już tweak obslugujący tą funkcję, który nawet ładnie zlepia się z systemem i można wysyłać i odbierać praktycznie cokolwiek. Nie testowałem, bo aplikacja jest płatna i nie ma nigdzie kopii, ale warte uwagi.

 

Dit:

Chyba, że ta androidowa "otwartość" opiera się na tym, że system jest dostępny na wiele urządzeń wielu producentów. Cóż, jest to więc jak nic chwyt marketingowy, i nadużywanie go w kontekście "walki" Android versus iOS jest ...

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumieć na czym polega otwartość? Każdy chętny może do systemu wprowadzić co mu się tylko żywnie podoba... Jak można tego nie zrozumieć?

@wtd, to, że u Ciebie występują problemy znaczy tylko że masz coś równo namieszane. Moja X10 demonem szybkości nie jest, ale jakoś software jest stabilny i nie wymaga jakiegoś nadskakiwania, skaner multimediów to problem jedynie przy standardowym playerze który i tak jest słabej jakości. Czujnik światła? Można go bez problemu zastąpić widgetem do ustawiania jasności na pulpicie - nie zrozumcie mnie źle, ale nie lubię gdy firma stwierdza że jestem za tępy żeby samemu móc pogrzebać przy systemie bez zasadniczych kombinacji i p**** się.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest otwarty, bo możesz sobie każdą warstwę zbudować po swojemu. Od kernela linuksowego, po strukturę plików na partycji systemowej. Do wszystkiego są źródła w sieci.

 

Root to jest inna sprawa, bo to tylko kwestia uprawnień.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półtora roku temu kupiłem swojego pierwszego androida - HTC Desire. Był to mój pierwszy telefon na który nie narzekałem. zawsze po kupieniu było super, ale podczas użytkowania wychodziło to i tamto, zwiechy, resety. przez ponad rok użytkowania desire miałem 2 zwiechy, które zakończyły się resetem, oprócz tego pomniejsze chwilowe, które mogę zliczyć na palcach. telefon odpowiada natychmiastowo w porównaniu do czegokolwiek innego przed zakupem.

obecnie mam htc sensation, który zmieniłem bo 90% wykorzystania mojego telefonu to internet i na większym ekranie jest wygodniej oraz zdecydowanie dłużej trzyma na baterii. jestem z niego równie zadowolony jak z poprzednika. htc posiada jak dla mnie najlepszą jakość wykonania, co w przypadku apple jest śmiechem(telefon rysuje się od patrzenia i ekran pęka gdy spadnie z siedzenia). desire spadł mi milion razy na schody, beton, kafelki, raz go odruchowo kopnąłem i przeleciał przez całe mieszkanie i jedyne ślady użytkowania to były 2 (dosłownie)mikroskopijne ryski na wyświetlaczu po jeździe po kafelkach, lekko wgięty róg bez odprysku i mały odprysk na metalu na drugim rogu, plecki stan sklepowy. Obecny sensation też spadł mi kilka razy, przejechał się po kafelkach na plecach i żadnego śladu. dodatkowo ekran jest wklęsły co utrudnia porysowanie.

 

apple bym nie kupił za to

Moim zdaniem urządzenia appla z iOS, są tak zamknięte, że w zasadzie to użytkownik tylko dzierżawi je od producenta.

 

Główne cechy urządzeń apple, które w moim przypadku skutkują całkowitym odcięciem się od filozofii apple a także od ich produktów:

 

- apple ogranicza możliwości aplikacji (przykład; nie ma i nigdy nie będzie alternatywnego odtwarzacza muzyki na iOS).

- aplikacje mają bardzo ograniczone możliwości interakcji z systemem w porównaniu do androida.

- Wymuszone szyfrowanie muzyki i skazanie użytkowników na korzystanie z iTunes.

- brak slotu kart pamięci

- brak możliwości przesyłania plików muzycznych przez BT.

- (iphone 4+) obudowa rozpadająca się po upadku z wysokości 30cm.

- System ukrywa wszystkie szczegóły swojego działania przed użytkownikiem, traktuje użytkownika jak idiotę, który lepiej żeby nic nie wiedział bo jeszcze popsuje. Nie ma żadnych ustawień zaawansowanych. Jeżeli np. przestaje działać synchronizacja z iCloud to co nam mówi pomoc techniczna apple? - Należy usunąć konto, zrestartować telefon i ponownie skonfigurować usługę... :blink: . No sorry ale to ma być profesjonalne urządzenie... żart!

- Cena; dotyczy to wszystkich urządzeń firmy apple; Za urządzenie wolniejsze o 100% od konkurencji, płacimy 150% więcej.

 

jeszcze jedna rzecz która mnie śmieszy w apple to to, że przykłądowo kupując laptopa za 10500 na promocji otrzymujemy komputer warty niecałe 3000. i z tego powodu nigdy nie kupię wyrobu tej firmy tak samo jak nie zagłosuję na pis, bo za komuny nie było lepiej

dostałem kiedyś w prezencie ipoda nano 5g, był to najgorszy pod względem użytkowania sprzęt z jakim miałem do czynienia.

 

dla mnie telefon to nie odtwarzacz muzyki i nie aparat, który to jaki by nie był i tak jest kiepski, argument że ip4s ma lepszy aparat to żaden argument bo dalej jest dziadowski, jedyne jego zastosowanie to do przeglądania zdjęć na telefonie i do tego też go wykorzystuję swój telefonowy aparat.

jeżeli chce się słuchać muzyki z telefonu to iphone jest świetnym rozwiązaniem ponieważ mamy wysokiej klasy odtwarzacz a do tego telefon i to w jednej obudowie

 

jest wiele osób które wolą androida i równie wiele co wolą iosa więc oba systemy są dobre bo pasują użytkownikom i to jest ważne. jeżeli ktoś woli iosa to wmawianie mu że android jest lepszy nic nie da i nie ma sensu, bo mu bardziej pasuje fapple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozumiem Filas co to znaczy "otwarty system operacyjny" dlatego, że nigdy w to tak głęboko nie wnikałem, bo jest mi to na ****o potrzebne. Te przeróbki od podstaw wprowadzają tylko tacy totalni fanatycy, którzy życia poza swoim telefonem i super otwartym systemem nie widzą, bo nikt im przecież za to nie płaci, robią to z własnej woli. Podejżewam, że 90% procent użytkowników Androida nie wie nawet czym jest cyanogenmod.

 

Ja wiem, że raczej w ogóle do androida nie wrócę, używałem jakiś czas na X8, ale niczym szczególnym ten system mnie nie zachwycił. Fakt, X8 to złom jeśli chodzi o bebechy, ale mimo wszystko system ten sam. A iOS? Jak na razie jeszcze pod żadnym względem mnie nie rozczarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wtd, to, że u Ciebie występują problemy znaczy tylko że masz coś równo namieszane.

Możliwe, nie twierdzę że ios to jest najlepszy system dla każdego, przedstawiłem moje osobiste doświadcznie i moją osobistą opinię.

Moja X10 demonem szybkości nie jest, ale jakoś software jest stabilny i nie wymaga jakiegoś nadskakiwania

Może to kwestia tego że to nie samsung? Po przygodach z wave'em i sgs2 utwierdzam się co raz mocniej w przekonaniu że największy producent smartfonów na świecie pcha pod obudowy topowy hardware a nie potrafi nawet napisać kawałka działającego softu. I to nawet do dwóch najszerzej reklamowanych modeli w swoim czasie.

skaner multimediów to problem jedynie przy standardowym playerze który i tak jest słabej jakości.

Nie tylko, inne odtwarzacze muzykę też zauważają po kilku próbach. Poza tym jakość nie jest dla mnie kluczowa w telefonie, muzyki z niego słucham tylko w samochodzie, gdzie audio póki co mam dość niskiej klasy, a stockowy player ma jedną wielką zaletę - jak gra muzyka na lock screenie wyświetlają się przyciski, nie muszę odblokowywać telefonu żeby zmienić utwór, co w aucie jest nie do przecenienia.

Czujnik światła? Można go bez problemu zastąpić widgetem do ustawiania jasności na pulpicie

Można, używam takiego widżetu. ALE jest to znowu kombinowanie dookoła jak z bt w iphone, Nie po to wydaję ponad 1,5kpln na topowy model żeby naprawiać po producencie buble w sofcie, oczekiwałbym zarówno dobrego hardware i software

- nie zrozumcie mnie źle, ale nie lubię gdy firma stwierdza że jestem za tępy żeby samemu móc pogrzebać przy systemie bez zasadniczych kombinacji i p**** się.

A jaka firma produkująca słuchawki na androidzie pozwala ci grzebać od tak? Tak jak iphone musisz łamać tak i andka trzeba rootować, chyba że przez grzebanie rozumiesz wgrywanie appsów z poza marketu i przeglądanie struktury plików na karcie, wtedy widać przewagę androida już po wyjęciu z pudełka.

 

jeszcze jedna rzecz która mnie śmieszy w apple to to, że przykłądowo kupując laptopa za 10500 na promocji otrzymujemy komputer warty niecałe 3000.

Znajdź mi lapka z aluminiowym unibody za 3k to go biorę od razu. Nawet za to 10k chyba nie znajdziesz żadnego innego, co najwyżej aluminiowe wstawki tu i ówdzie.

Fakt, X8 to złom jeśli chodzi o bebechy, ale mimo wszystko system ten sam

No nie do końca, taki mały ekran dość mocno upośledza korzystanie z systemu, te 3,5" to rozsądne minimum. Wolny procek też swoje robi.

Edytowane przez wtd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filas Ta różnica 200-300zł w cenie wynika głównie z przeliczenia na dolary - przynajmniej w przypadku ipoda 4g.

Czym SII bije 4S "na głowę we wszystkim" jak sam to określasz? Aparat? SQ? System? Szybkość działania? Wsparcie?

Bawi Ciebie używanie chipów audio Cirrus Logic. Nie wiem co w tym jest takiego zabawnego. 4S jest najlepiej grającym telefonem na rynku - klasa J3, X-a czy Zune'a. To, że urządzenia ma chip wolfsona nie znaczy, że dobrze gra.

 

@Mathu

Pisałeś o braku wyjścia liniowego audio dla Samsungów. Topowe Samsungi mają wyjście hdmi, podobnie jak niektóre Cowony. Nie wiem jednak jak jest z wypuszczeniem samego dźwięku po LOD-zie. (Do Cowonów nie ma chyba w sprzedaży typowych kabli do wyciągnięcia sygnałów prosto z DAC-a.) Jak jest z Samsungami nie potrafię powiedzieć.

Jeśli zrobisz JB można wysyłać pliki photo-video przez blue do np. laptopa. Aplikacja dostępna w Cydii.

 

@I60R 4S vs SII. Tak jak wyżej.

 

@Nemrod

Co do ilości aplikacji. Wszystkie aplikacje w appstorze są testowane przez apple przed wypuszczeniem. W android market jest masa aplikacji-śmieci.

 

@soulreaver

Brak innych playerów muzyki? A np. EQu, MyTunes? to co? Pies? Na iOS masz playery z BBE (znana z Cowonów) czy SRS WOW (znana z irivera).

 

@Matess porównanie dziadowskiego aparatu w ip4

Porównanie jakości zdjęć w identycznych warunkach ip4,ip4s, SII:

http://www.gsmarena....2&idPhone3=3621

 

Masz tam jeszcze na liście zwykłe aparaty foto za całkiem niezłą kasę. Porównaj sobie te zdjęcia. Oczywiście aparat w telefonie nie będzie miał (?) nigdy optycznego zooma czy bardzo łatwego trybu manualnego jak to jest w tradycyjnych aparatach.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matess

Ceny laptopów Apple to też temat rzeka, ale jeśli uważasz, że zrobił byś laptopa wyposażonego w matrycę IPS, baterię polimerową no i najnowsze podzespoły, zamkniętego w aluminową obudowę, mego lekkiego i stylowego jak ich urządzenia za mniej, niż jego kwoty to może czas wyjść z tym do ludzi? Druga sprawa to to, że oni mają już tak wysoką i mocną pozycję na rynku, że mogą sobie pozwolić na zawyżanie ceny, bo i tak będą ludzie, którzy kupią ich urządzenia.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regis, Co do czipów i ogółem iPhone'ów nawet Applowscy fanboye są podzieleni na fanów 3GS i niżej oraz na tych od 4 w górę. SGSII i mniejsze wsparcie od 4S - trzymajcie mnie bo po prostu kogoś walnę. Ludziom bez wiedzy w tematyce Andro mogę podarować, ale naprawdę - podzespoły SGS II są porządne, to system nie wydala - a rantujemy zarówno jedne jak i drugie?

x X x, powiedz mi - dlaczego niby człowiek mający jakąkolwiek ogładę z programowaniem to fanatyk? I na marginesie: Ceny lapków Apple to nie temat rzeka tylko ewidentne zdzierstwo bo akurat niestety w wypadku lapków Apple jest sporo do tyłu. Ocenianie Androida po X8 to totalna głupota i pokaz ignorancji.

Co do lockscreenu na stockowym playerze to akurat wiele programów ma już taką opcję. I na marginesie: SE ma jeszcze gorszej jakości soft od Samsunga, przynajmniej wg. tego co ja wiem.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filas

A no dlatego, że to nie będzie tak, że wgrasz co Ci pasuje i zostawisz na kawał czasu nie ruszane. Tylko cały czas będziesz szukał ulepszeń, bo coś Ci będzie wciąż nie pasowało.

 

W czym więc, jeśli chodzi o laptopy, Apple wg Ciebie jest tak bardzo do tyłu (w stosunku do cen)? Ja też nie twierdzę, że znam sytuację na wylot, ale podałem przykłady podzespołów, które Apple montuje w swoich komputerach, a które u innych firm nie są powszechnie, jeśli w ogóle stosowane.

 

I nie rzucaj się, że oceniam Androida po X8. Przeczytaj najpierw dokładnie co ja napisałem, wtedy możesz się rzucać.

 

BTW Ten temat powinien wylecieć do HP, bo tylko sobie nowicjusze posty nabijają na głupich dyskusjach "lepsze to, bo moje".

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności