Skocz do zawartości

Yamaha EPH100 nowa gwiazda świata dynamicznych IEMów?


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

hmm muszę zmierzyć, jest to mniej więcej rozmiar M dla typowych słuchawek ze zwykłą tulejką.

 

W innych słuchawkach używam hybrids w rozmiarze M i one odpowiadają 2 od dołu rozmiarowi z yamah (jest 5 w zestawie).

 

 

 

UPDATE najmniejsze mają ok 4mm ale nakładasz je na 5,5mm tulejkę więc wyjdzie z 7mm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slucham jeszcze niewygrzanych eph100 i jestem w szoku, jak fajnie detaliczne potrafia byc i jak fajnie roznicuja i separuja dzwieki. Lepiej, niz niejedne nauszne z przyzwoitej polki, nawet drozsze od tych dokow. Przy czym ta separacja jest o tyle mila, ze z jednej strony slychac instrumenty z konkretnego kierunku i bardzo niezaleznie od pozostalych dzwiekow, ale zarazem nie traci sie calosci, nadal jest muzycznie, plynnie.

 

za to sa niewygodne w moich uszach, po godzinie sluchania wrecz boli, nie wie ktos, jak im comply sluza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ciężko by było znaleźć Comply w takim rozmiarze ale na head-fi zakładają na nie tipsy z Mee CC51 one są bardzo miękkie i dość delikatne może potrzebujesz po prostu takich, te z Yamahy na początku trochę mnie podrażniały ale po paru użyciach przestałem czuć je w uszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak jakieś dynamiki mają b.małą ilość basu, to nawet nie zasługują na miano dynamików, choć fizycznie nimi są. Poza tym robiłem sobie jaja i ktoś jeszcze raczył mi minusa dać. Ach jakże mi smutno :P

 

Edit. Wróćmy do tematu. Na razie jestem na etapie "chce je mieć" w odniesieniu do EPH. Czekam na przypływ gotówki i stworzę reckę FX700 vs EPH100

Edytowane przez Troy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ciekawe są te gr08 ale po tym jak miałem 07 zraziłem się do firmy, jakoś mi nie podeszły i nie mogłem złapać seala na nich zreszta tak jak poprzedni użytkownik. Nie wiem czym sie tak jarają na head-fi. Ale 08 to inna konstrukcja. Jakbyś kupił to pochwal się wrażeniami

 

Edyta: 2x balanced armature + dynamic driver omg to może być faktycznie dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta: 2x balanced armature + dynamic driver omg to może być faktycznie dobre

Rywal K3003? Patrząc na rendery to nawet designem. Ciekawe czy i ceną... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z sgs2 po mojemu graja mniej fajnie niz z clip+ - a wiekszosc sluchawek ktore uzywalem daje mi dokladnie odwrotne odczucia. chyba to kwestia wiekszej przestrzeni i troche zalezy od uzlozenia w uchu, niemniej o ile z k518 biegam podpietymi do sgs2, to eph100 podpinam do clipa

 

niemniej basowa papka nijak sie nie robi, ani na jednym ani na drugim. bas schodzi nisko, ale jest kontrolowany ladnie, nie wlazi na inne pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

s2 ma dość przeciętne wyjście audio, generalnie da się słuchać ale szału nie ma, z one x czuje wyraźnie odmulone brzmienie, nie wspominając o nano.

 

Na s2 bez voodoo będziesz je kręcił na głośności mniej więcej tak jak k518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem za nie 425zł, w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie. JVC są inne od EPH100.. JVC mają większą scenę i brzmienie jest ciemniejsze od Yamahy.

 

Jedno zastrzeżenie mam do EPH, kabel mógłby być lepszej jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja pierwsza klasa. Pewnie to zasługa tipsów i konstrukcji zamkniętej. Naprawdę wygodne, chociaż nie mogę dobrze izolacji złapać jak noszę je over-the-ear. Osobiście stawiam je minimalnie wyżej niż FX700, nie są tak ciemne jak JVC, chociaż brakuję mi trochę kreowania sceny IE8 i JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności