Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Yamaha EPH100 nowa gwiazda świata dynamicznych IEMów?


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Natknałem się dzisiaj na ciekawe iemy od yamahy. Są względnie tanie - 550zł na allegro i z tego co czytam na head-fi wypadają świetnie za tą kasę. Porównują je z IEM'ami klasy FX700/UM3X/TF10. Ktoś z was je słyszał? Mają bardzo fajną charakterystykę poczytajcie sobie

 

 

http://www.head-fi.org/t/577712/yamaha-eph-100

 

 

808848.jpg

 

 

Słuchawki douszne EPH-100 wyrażają dążenie i pragnienie firmy Yamaha do tego, żeby każdy mógł usłyszeć nie tylko pięknie odtworzone utwory, ale także każdy detal w głosie wokalisty, pełne brzmienie pociągnięć za strunę basowej gitary i abyś mógł poczuć emocje, które artyści wkładają w tworzenie swojej muzyki.

Te nowej generacji słuchawki mają wbudowany bardzo kompaktowych wymiarów 6mm (1/4”) średnicy głośnik, dzięki któremu usłyszysz muzykę w jej najczystszej postaci. Taki stopień doskonałości możliwy jest do uzyskania tylko przez firmę Yamaha, która bazuje na swoim wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu instrumentów muzycznych i systemów audio. Ze słuchawkami EPH-100 ponownie zakochasz się w swoich ulubionych utworach muzycznych.

 

 

 

Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz Impedancja 16 Czułość 104 dB +/- 3 dB Długość przewodu 1.2 m (47-1/4”) Wtyk 3,5mm stereo, 6,3mm stereo Wtyk pozłacany yes.gif Waga 13,5g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja tez mam 100 metrow od domu top-hifi jezeli je maja i zrobia mi jakis rabat to zaryzykuje jutro i je wezme

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

115 stron na head-fi przede mną póki co przejrzałem z 30 i generalnie przeważają głosy że są to słuchawki o wyjątkowym stosunku jakość/cena wg większości są jako całokształt lepsze niż ie8 wg wielu osób lepsze niż fx700 od jvc brzmi ciekawe, jeżeli hype będzie podtrzymany do końca wątku to sie nie zastanawiam.

 

Piszą też że dobrze izolują i z tego co widać na zdjęciach są bardzo małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego co widać na zdjęciach są bardzo małe

309.jpg

 

Nawet ładne, dziwne tipsy mają IMHO powinny maleć a nie rosnąć. ;)

 

BTW, też bym chciał tak kupować IEMy za 500-600zł

I bought a pair of these last week just as an impulse purchase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

i z tego co widać na zdjęciach są bardzo małe

309.jpg

 

Nawet ładne, dziwne tipsy mają IMHO powinny maleć a nie rosnąć. ;)

 

BTW, też bym chciał tak kupować IEMy za 500-600zł

I bought a pair of these last week just as an impulse purchase

 

 

można na nie założyć tipsy t400 więc luzik

 

no to powiem krótko:

 

zapraszam posiadaczy high endowych iemów na testy porównawcze

 

wygrzeję ze 100 godzin i zobaczymy co będzie póki co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Nie spodziewałem sie że będzie aż tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pasiak też się "lekko" zdziwił już był słuchać...

 

kozackie są i tyle jak posłucham dokładnie to opiszę ale spokojnie można je porównywać do topowych uniwersali IE8, Triple, W3 to ta półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zanim Kurop napisze to ja dodam swoje trzy grosze.

 

Są ciemne, balans jest wyraźnie przesunięty w dół. Zejście nie najgorsze, choć duże nauszniki potrafią zejść niżej. Najwięcej energii jest na przełomie niskiego i średniego basu (60-100 Hz). Bas ma membranowy charakter ale jest dość dobrze kontrolowany i różnorodny. Raz twardy i mruczy, raz miękki i rozlany. Nie jest tak trzymany za mordę jak w armaturach ale jak na membranę jest kozacko.

 

Średnica kompletna, niczego nie brakuje. Bliska i nieco ocieplona, nie zwiewna i lekka, a bardziej gęsta i trochę duszna. Nie ma prawa zakłuć. Bardzo łagodna, nienatarczywa prezentacja.

 

Górki dla mnie jest trochę za mało, żeby można było nazwać ją naturalną ale podobno wygrzewanie pomaga. Można zaobserwować roll- off od pewnego miejsca ale są to już najwyższe rejestry, których niektórzy nawet nie percypują. Trochę niżej jest dość ciemno, brakuje pazurka IMO.

 

Scena nie przepastna jak w IE8 ale całkiem swobodna. Efekty 3D na bardzo dobrym poziomie. Kreacja głębi podobna do W3 - przed twarzą w głąb, a nie jak w SM3 za głową. Separacja trochę zamglona ale jestem przyzwyczajony do BA.

 

Super izolacja, nawet moje SM3 na hybrydowych hand- made DIY tipsach nie izolują tak dobrze. Wygoda całkiem spoko, można głęboko wepchnąć do ucha i nie uwierają. Da radę over the ear, efekt mikrofonowy znikomy. Jest fun factor na pewno, niestety do monitorów im trochę brakuje.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Generalnie Pasiasty napisal za mnie mam takie same wrazenia. Co do gory to wg mnie delikatne podbicie zalatwia sprawe. To co mnie rozwala w nich to odseparowanie poszczegolnych dzwiekow. Jest po prostu miazdzace w porownaniu z wszystkim co ostatnio mialem w uszach. Tutaj wszystko jest pieknie rozlokowane i gra z osobna.

 

Sluchawki az sie prosza zeby je nosic over the ear praktycznie nie widac ich po wlozeniu ta metoda. Izolacja genialna. One dobrze izoluja bo maja bardzo ciasno zakladane tipsy i to na dlugim odcinku no i nie wkladamy do uszu samego tipsa z tulejka tylko caly przetwornik.

 

Ogolnie wkrecilem sie w nie bardzo mocno. Swietnie trafiaja w moje oczekiwania. Jezeli ktos lubi mocne geste brzmienie to polecam zaryzykowac bo cena za nie jest moim zdaniem bardzo atrakcyjna.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kabel jest taki sobie, ani szit(jak w klipschach czy dba02) ani wypas(jak w se215, ie8), wydaje się być przyzwoity. Ciekawostką jest uchwyt na wtyk w elemencie do ściągania kabla pod szyją, jest to o tyle fajne że ułatwia zwinięcie bez splątania. Wtyk kątowy wygląda na dość delikatny.

 

Jakość wykonania samych słuchawek jest fantastyczna połączenie polerowanego metalu z matowym oraz świetna dokładność wykonania robią wrażenie... Jakby sam kabel był kablem z IE8 dałbym 10/10 za jakość wykonania całości.

 

Już wiem że ciężko będzie je zakładać w ciemności bo oznaczenia są w takim miejscu że potrzebna jest odrobina światła żeby ogarnąć.

 

Wygoda jest za to na najwyższym poziomie pomimo iż penetrują ucho głęboko to jednak nie uwierają, świetnie leżą. Aż sie nie spodziewałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Troche ciemne ale juz nie mocno ciemne. Na pewno wydaja sie ciemne przy armaturowych sm3 ale przy ie8 z tego co pamietam to juz nie.

 

Jeszcze dodam ze sa pradozerne. Bardziej niz np se215 i wszystkie znane mi armatury. Na sgs bez voodoo moze byc lipa podobnie jak na playerach z blokada

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ciemne ale juz nie mocno ciemne. Na pewno wydaja sie ciemne przy armaturowych sm3 ale przy ie8 z tego co pamietam to juz nie.

 

Jeszcze dodam ze sa pradozerne. Bardziej niz np se215 i wszystkie znane mi armatury. Na sgs bez voodoo moze byc lipa podobnie jak na playerach z blokada

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

104db przy 16ohm... i grają cicho?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z voodoo nie graja cicho ale jak sie upre to moge dojechac do konca chociaz to juz prog bolu. Na k518 bym nie dojechal...

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

104db przy 16ohm... i grają cicho?

 

W specyfikacji nie masz podanej jednostki, więc nie wiadomo ile jest dokładnie to SPL, poza tym założyli sobie niepewność 3dB, co jest dość sporą wartością. Niemniej faktycznie trzeba im dać trochę więcej mocy ale bez przesady. SM3 są wyraźnie skuteczniejsze, W3 i SE530 chyba też ale to już są bardzo czułe armatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wiecie co?! Nadal jestem pod ogromnym wrażeniem tych słuchawek

 

ilość detali i ich odseparowanie w całym dźwięku jest wprost niesamowita, dźwięk jest dociążony ale równocześnie nie zamula w najmniejszym stopniu. Piękna naturalna średnica. Dynamiczny wielofakturowy bas bez bass bloatu, mid bass humpu a równocześnie można go określić jako potężny i z dobrym zejściem do najniższych rejestrów. Potrafi być twardy i szybki ale bywa też wolny i boomy wszystko zależy od muzyki.

Krótka, szybka góra z dobrym wybrzmiewaniem wszelkich talerzy, dzwoneczków itp.

 

Dodatkowo efekty przestrzenne są po prostu świetne. Nawiązując trochę do tego jak napisał Selphy w recenzji Dr.Dac2 jesteśmy ostrzeliwani dźwiękami z różnych miejsc, każdy z osobna aż ciężko się skupić na poszczególnych. (Broń boże nie mylić ze zlewaniem się)

 

Są to tak naprawdę słuchawki bez żadnej większej wady. Na upartego można się przyczepić do tego że grają z przodu a nie dookoła i głęboko ale nie za szeroko oraz to że potrzebują sporo mocy jak na IEMy.

 

Na ten moment to dla mnie najlepsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem z włączeniem triple.fi, gr07, ie8, dba02.

 

Oczywiście trzeba wziąć poprawkę że oferują specyficzne granie i nie każdemu się spodobają.

poprzednie klipsche x5 to aż ciężko jakkolwiek porównywać do tych yamah giną w absolutnie każdym aspekcie.

 

Jak ktoś myśli nad nimi to szczerze polecam zakup.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności