Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Uniwersalne słuchawki nauszne do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dotychczas korzystałem tylko ze słuchawek dokanałowych (EPki, SoundMAGIC PL11, itp) i teraz chciałbym się przesiąść na coś większego - wygodniejszego.

 

Potrzebuję słuchawek, które będą w miarę równo grały z różnymi playerami (przeważnie kiepskiej jakości). Po śmierci mojego iPoda, muzyki słucham z laptopa DELL XPS L501 i niestety HTC Hero.

 

Słucham bardzo różnej muzyki - alternatywna, rock, elektronika (od spokojnej nawet po surowe techno). Nie przeszkadza mi bas delikatnie dominujący nad resztą, byle był dosyć głęboki.

 

Dlatego poszukuję w miarę porządnie wykonanych słuchawek do 300zł (chyba półotwartych).

 

Pierwszy wybór:

AKG K518

AKG K514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja AKG K520, wygodne a brzmieniem przewyższają w mojej ocenie słuchawki zamknięte takie jak: Shure SRH240, CAL, modowane HTXy i modowane K518. Tylko izolacja bardzo słaba, więc jeśli jest istotna to 4 typy zamkniętych już podałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety z powodów losowych budżet został pocięty do 200, max 220zł. Przepraszam, że mieszam.

 

Poza tym co do K520 to widzę, że są tylko białe. Co nie jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla mnie, jak i dla słuchawek :).

 

W sklepie polecano mi K404, ja zastanawiam się jeszcze nad K420. Jak będą się one sprawdzały ze słabym źródłem, jakim jest telefon komórkowy? Tłumienie nie jest kluczowym parametrem, jak będę się chciał odciąć do świata to wezmę moje doki.

Edytowane przez plota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt K520 są tylko białe no i ludzie narzekaj na pękający pałąk (moje mają rok i nic złego z nimi się nie dzieje). To w takim razie pozostają CAL, Shure SRH240, Panasonic RP-HTX7 no i K518 po rozciągnięciu pałąka już da rade dłużej na głowie potrzymać. Z mniejszych to K420 sa polecane, Sennheisery PX100 II i v-jays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do K514 to raczej słabo je widzę jako przenośne. Raz, że półotwarte więc z izolacją nie jest za dobrze, dwa są dość duże więc śmiesznie to na mieście wygląda. Dobrze zagrają z laptopa, ale to są słuchawki neutralne i basu nie ma w nich za wiele choć obserwująs rozstrzał muzyczny u Ciebie mogą się nadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności