Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] doki do 600 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo nie ma doków grających jak HD380Pro

 

Zależy CI na izolacji od otoczenia? Jeśli nie, to można wybrać hi-endowe dynamiki (np Radius TWF11 lub TWF21), jeżeli natomiast zależy Ci na izolacji to pozostają słuchawki z przetwornikiem armaturowym, do 600 PLN polecam Klipsch Image X5, Brainwavz B2, Phonak Audeo PFE albo Shure SE315

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy CI na izolacji od otoczenia? Jeśli tak, to można wybrać hi-endowe dynamiki (np Radius TWF11 lub TWF21), jeżeli natomiast zależy Ci na izolacji (...)

Chyba zaszła literówka bo Radiusy to izolują słabo. Sheep, zjadłeś "nie". ;)

 

Autorze, a jakie cechy HD380 chciałbyś w dokach mieć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało basowych armatur pokroju Audeo i SE315 bym nie polecał, bo myślę, ze autorowi tematu chodzi o wyraźny niski bas, nieagresywną góre... nie muszę chyba tlumaczyć dlaczego byłby to zły wybór?

 

Od siebie także mogę polecić Vsonic GR07, fajnie grają, z super przestrzenią, jak na doki oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zależy czy ilościowo czy jakościowo bo ilosciowo klipsch x10 zamiatają TF10 ale są już wg mnie mocno przesadzone

 

z kolei jakościowo sam bas lepszy można wyciągnąć z modowanych DBA-02 ale one syczą szeleszczą i w ogóle chudo grają w porównaniu do Triple'i

 

 

ale zgadzam się ze bas triple.fi jest wysokich lotów chociaż nieco brakuje mu zejścia za to nadrabia barwą i nasyceniem? nie wiem jak to określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

co do gr07 to jeszcze dodam że ich zakup jest ryzykowny bo to specyficzne, sucho grające słuchawki i nie każdemu pasują. Ja w nich nie mogłem złapać 100% seala a walczyłem z nimi dobry miesiąc.

 

co do gr07 to jeszcze dodam że ich zakup jest ryzykowny bo to specyficzne, sucho grające słuchawki i nie każdemu pasują. Ja w nich nie mogłem złapać 100% seala a walczyłem z nimi dobry miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem z nimi jedną dobę, po czym stwierdziłem, że nie złapię lepszej izolacji. Największe pianki oliwki i było... no, dla mnie za słaba izolacja, m.in. dlatego pojechały dalej do kuropa :D ale dźwiękowo mi się spodobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za te podpowiedzi i chyba się zdecyduje na Vsonic GR07 , tylko pytanie czy można je gdzieś w Pl kupić ? . I jeszcze ciekawią mnie te JVC , czy ktoś już je testował ?

W słuchawkach szukam takiego basowego brzmienia jak hd 380 bo mi to odpowiada , a doki szukam na lato a wymagam od dzwięku dobrej jakości słuchawki typu 20-20000 khz są nie do przyjęcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja JVC pojawi się na dniach. Poczekaj jeszcze trochę. Według mnie grają bardziej kompletnie od GR07, są lepiej zrównoważone. Można je nawet nazwać słuchawkami grzecznymi, bo nadmierną ilością basu nie grzeszą. Niemniej jest go więcej niż w GR07, a ponadto są tańsze i w moim mniemaniu po prostu lepsze od 07, w których urzekał mnie tylko wokal.

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20hz do 20khz to dlamnie zbyt mało.

Na 99,9% player nie puszcza na wyjście więcej jak 20Hz-20kHz. ;) Plus nie słyszysz takiego zasięgu na 100%. Plus... co ma scena do pasma przenoszenia to już całkiem nie wiem. Nie patrz na cyferki, one nie grają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Player nie puszcza ale słuchawki które maja troche wiecej niż te 20Hz-20kHz.grają zupełnie inaczej ,pełniej i lepiej i mają więcej szczegułów , jak tego nie słyszysz to musisz mieć coś ze słuchem (bez obrazy) każdy kto używa słuchawek (tych lepszych) wie oco chodzi. Dlamnie jest to istotne jak słyszę np.na FLACU WSZYSTKO TO CO TAM JEST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zawsze możesz sobie kupić bazarowe pchełki 5Hz-30kHz... za 10zł

 

uwierz mi że nie słyszysz w zakresie poniżej 25 może 20 Hz i powyżej 15kHz chyba że jesteś nastolatkiem albo dzieckiem.

 

To co jest napisane a to co grają słuchawki to 2 zupełnie odmienne sprawy i uwierz mi że tabelki i dane w najmniejszym stopniu nie odzwierciedlają tego czego można się po danych słuchawkach spodziewać. Więcej można wywnioskować z wykresu pasma przenoszenia ale takiego zwykle nie ma na opakowaniu ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie przecze że to co jest napisane a to co grają słuchawki to 2 zupełnie odmienne sprawy , chodzi mi oto ze słuchawki które maja większy zakres khz mają więcej szczegułów i jest to jak najbardziej odczuwalne . Ten dzwięk jest pełniejszy bardziej soczysty bo zawiera więcej szczegułów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ilości szczegółów tym bardziej nie pokazują cyferki ;)

 

poczytaj recenzję, posłuchaj bardziej doświadczonych w końcu spróbuj posłuchać samemu bo to co piszesz jest totalnie bez sensu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności