Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odlewy-stopery (jak do dokanałówek)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy wie ktoś może czy robi się stopery do uszu na podstawie odlewu?

 

W sensie żeby to było w miarę wygodne, jakoś tłumiło i od biedy dało się w tym spać? Jak nie to mogę spać w tych piankach, ale do pracy by mi się przydały takie "reużywalne", bo już mam dość szumu otwartego biura (czy raczej "programmer's den") :P

 

Da się to zrobić w byle punkcie, w którym można kupić aparaty słuchowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś silikonowych zatyczek? One powinny być bardziej "reużywalne". Ja z takowych próbowałem tipsy do UE TF zrobić ale poległem. Kosztują kilka złotych za 4 porcje a ja z jednej porcji mam spokojnie 2 zatyczki i to chyba nawet za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić w byle punkcie, w którym można kupić aparaty słuchowe?

Dokładnie, średnia cena to ok 100zł za komplet wkładek, wyciski w cenie. Możesz zrobić silikonowe, albo akrylowe. Ewentualnie są wkładki typu CIC gdzie masz pasywny filtr akustyczny co daje możliwość odcięcia szumu i hałasu, ale przy tym słyszysz wyraźnie głosy - idealne np na strzelnicę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak silikony są miękkie, akryl będzie twardy, jak poszukasz to i znajdziesz z termoplastiku/termowinylu - miękną pod wpływem ciepła ciała. Ale nie wiem czy w PL ktoś używa tego materiału. Prawda jest taka że nawet jeśli będą z akrylu to dopóki będą CIC to ich właściwie nie będziesz czuł w uchu. Oczywiście silikon będzie zawsze lepszy w tym zastosowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić w byle punkcie, w którym można kupić aparaty słuchowe?

Dokładnie, średnia cena to ok 100zł za komplet wkładek, wyciski w cenie. Możesz zrobić silikonowe, albo akrylowe. Ewentualnie są wkładki typu CIC gdzie masz pasywny filtr akustyczny co daje możliwość odcięcia szumu i hałasu, ale przy tym słyszysz wyraźnie głosy - idealne np na strzelnicę

To dlaczego ENKLAWY (ta nazwa rozpierdziela mnie do dzisiaj) kosztują trzy stówy? : c.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bo oni dostosowują silikon do słuchawki? co wymaga zdecydowanie więcej pracy. A rzeźbienie w silikonie to jak rzeźbienie w g....

Nie wiem, nigdy nie rzeźbiłem w jednym ani w drugim, żeby móc porównać, hyhs

Mógłbym sobie pozwolić na coś takiego trzy stówy, gdyby nie mały szczegół, że słuchawki mają od T100 do T500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym sobie pozwolić na coś takiego trzy stówy, gdyby nie mały szczegół, że słuchawki mają od T100 do T500...

Ale to robisz pod konkretny model a nie jedne dla wielu. (btw ponoć Audeo są problematyczne, themadcub tak mi kieeeedyś odpisał) Zobacz na guglu fotki TF albo IE8 z custom sleeves, tam tips częściowo "pochłania" słuchawkę. Swoją drogą tymi enklawami :D ciut się off rozwinął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym sobie pozwolić na coś takiego trzy stówy, gdyby nie mały szczegół, że słuchawki mają od T100 do T500...

Ale to robisz pod konkretny model a nie jedne dla wielu. (btw ponoć Audeo są problematyczne, themadcub tak mi kieeeedyś odpisał) Zobacz na guglu fotki TF albo IE8 z custom sleeves, tam tips częściowo "pochłania" słuchawkę. Swoją drogą tymi enklawami :D ciut się off rozwinął.

Przeczytaj jeszcze raz zdanie, które zacytowałeś... Albo ze trzy razy : p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa19, wiesz może po ile mniej więcej są u nich nakładki na IEMy (konkretnie SE535 lub SE315)? No i może ktoś oferuje coś podobnego w Krk, bo na razie nie mam po co do Poznania jechać.

Nie musisz jechać do poznania. Możesz zrobić wyciski w Krk i wysłać do Poznania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w punkcie Audiofon w Gdańsku na badaniu słuchu. Przy okazji wizyty zapytałem się ile kosztują u nich takie odlewy. Pani powiedziała mi, że mogą mi je zrobić za darmo, bo nie mają takiej usługi nawet w cenniku. Niestety "nie specjalizują się" w robieniu odlewów pod iemy, ani nikt wcześniej nie korzystał z ich usług pod takie zamówienie (przynajmniej w Gdańsku). Jeśli odlewy mają być pod słuchawki to powinien je robić audiolog, który zna się trochę na rzeczy.

 

W Krakowie z tego co widzę nie ma punktu audiofon, ale są w okolicy. Skoro robią to za darmo i wycisku mają być pod zwykłę zatyczki myślę, że warto się zainteresować. http://www.audiofon....us_w=12&w=6&m=0

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie mi powiedzieli w Audiofonie że mi w ogóle nie zrobią właśnie dlatego że nie mają takiej pozycji.

Z tymi wyciskami to wiecie, każdy pracownik protetyki słuchu musi mieć ukończone odpowiednie studium/szkołę i posiadać dyplom, a to oznacza że umie robić wyciski ucha (przynajmniej w teorii).

Różnica między IEMami a aparatami słuchowymi/wkładkami protetycznymi jest taka, że do IEMów wycisk musi być brany przy rozszerzonej szczęce, najlepiej zaciśniętej na 1" tzw bite-blocku - do akrylowych i z zamkniętymi ustami do silikonowych. Przy tym w każdym wypadku nie można ruszać szczęką podczas tworzenia wycisku - wynika to z faktu że IEMy potrzebują pełnej izolacji w każdym momencie. Warto mieć coś ze sobą na wypadek gdyby audiolog nie miał bite-blocków i żeby nie gryźć kciuka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności