Skocz do zawartości

Soundmagic Hp100 OpenAir (modded) / Czyli znaleźliśmy bas!


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Na ostatnim Warszawskim meecie, gadając z Piotrus-g na temat nowych SM. Próbowaliśmy rozwiązać brak basu w HP100, permanentny jego brak. Zero totalne. Doszliśmy wtedy do wniosku że w muszlach nie ma miejsca na bas. Dziś przypomniała mi się owa rozmowa.

 

A o to efekty:

 

P1040852.JPG

 

P1040854.JPG

 

P1040859.JPG

 

W wyniku zdjęcia muszli, pojawił się bas. Nadal jest to jasna konstrukcja. Ale już mam przyjemne mruczenie i nie odstraszają.

Na torze Fiio E10 i Fiio E9 jest bardzo fajnie, może tylko góra jest za mocna.

 

I czy macie panowie pomysł na zabezpieczenie przetworników? Czy złapać może wiertarkę i poprzewiercać muszle?

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dawać dystansu, wystarczy jak w tych poprawionych wersjach zrobili większe otwory bas reflex. W aktualnych modelach są one strasznie małe, w wyniku czego driver pracuje w nieodpowiednich warunkach. Po prostu się dusi. Moje rozwiązanie jest nieinwazyjne, odkręcamy muszle i załatwione. Tylko że zmienia się nam totalnie konstrukcja. Z zakrytym plecami, ale z odpowiednią przepustowością powietrza, tego basu będzie znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnych modelach są one strasznie małe, w wyniku czego driver pracuje w nieodpowiednich warunkach.

No suuuuper. W słuchawkach za 700zł poprawiać producenta który zlamił w tak bezczelny sposób... :blink: To oni kuchnia prototypów żadnych nie budowali tylko taki Leap od Faith zrobili z tymi HP100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, jest to sztuka sklepowa. ;)

 

Pogrzebałem za modelem HP200 i wiecie co? Są otwarte! :P

 

sm_HP200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, jest to sztuka sklepowa. ;)

 

Pogrzebałem za modelem HP200 i wiecie co? Są otwarte! :P

 

sm_HP200.jpg

Ktoś się chyba zreflektował że zlamił. BTW ciekawe czy mają ten sam driver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coraz bardziej mi się podobają w takiej wersji... Odpalam jazz.

 

W takiej wersji... Brzmią genialnie. Nie licząc podbitej góry. Ale detalicznością i prędkością to mogą rozjechać modele do 1000. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym kawałku, to większość słuchawek może się ze....ać. ;)

 

 

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób otwór ok 1-2 mm w tym papierowym pierścieniu, który oznaczyłem kropką. Im większy otwór (mogą być 2-3 mniejsze liczy się łączna powierzchnia) tym więcej basu. Oczywiście bez przesady - całkiem wywalić nie można ;) .

Wydaje mi się (po moich doświadczeniach w modowaniu), że po takiej operacji, będziesz mógł przykręcić muszle z powrotem :) . Przy okazji, możesz trochę porozciąganej waty włożyć do środka, ale to będą znikome zmiany.

SM-P100.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul nie mam teraz okej zdjąć ale nie będę robił dziur bezpośrednio za przetwornikiem. W łożu przetwornika/korpusie muszli, są otwory bas reflex. Powalczę z nimi najpierw. :) Zrobię jutro zdjęcia od frontu, z tyłu ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul nie mam teraz okej zdjąć ale nie będę robił dziur bezpośrednio za przetwornikiem. W łożu przetwornika/korpusie muszli, są otwory bas reflex. Powalczę z nimi najpierw. :) Zrobię jutro zdjęcia od frontu, z tyłu ich nie widać.

Rób jak uważasz. Ja w kilku słuchawkach (nie tylko w tych http://forum.mp3stor...__fromsearch__1 ), które też miały tak zamknięty tył przetwornika zrobiłem otwory i zawsze byłem zadowolony z rezultatu (zarówno w K518 jak i SHL8800@ESW9fake). Otwarcie membrany w kierunku muszli dodaje miękkiego basu (w tym przypadku może w ogóle dodać basu), do tego można kontrolować jego ilość wielkością otworu. Jak grają samym przetwornikiem (bez wykorzystania muszli) to po prostu jest jak producent wymyślił i nie da się z tym nic zrobić. Można co najwyżej gąbki przed przetwornik dawać, żeby wyciąć górę pasma, albo pady zmieniać, ale wpływ tych zmian na brzmienie basu jest znikomy w przeciwieństwie do dziur z tyłu przetwornika (tak jak są w CAL czy HTXach). Chociaż fakt, jak możesz to zrób zdjęcia tych basreflexów, może cos więcej się da z nich wycisnąć.

A swoją drogą, to jak ich słuchałem to pierwsze skojarzenie było z Tonsilami SD501.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, że... poprawione nie grają tak dobrze jak moja wersja. :P

 

Między HP100 v1 a v2 jest zauważalna różnica. Ale tak jak Plaskacz powiedział. Brak gitar. Między openair a v2 jest duuużaaa różnica. Muszą przeprojektować muszle.

 

Mam wszystkie wersje w sklepie, więc można przyjechać i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności