Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

EQ, SRS WOW HD, BBE i inne polepszacze. Czy korzystacie?


D@rkSid3

  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z czego korzystasz i czy korzystasz?

    • Niczego nie używam, zawsze płaskie ustawienia.
    • Tylko EQ i nic więcej.
    • Tylko BBE / SRS / inne polepszacze dźwięku.
    • Używam na raz EQ i systemu poprawy dźwięku. (o ile to możliwe w odtwarzaczu)
    • Nie używam, bo moje źródło ma bardzo kiepski korektor.
      0
    • Nie używam, bo moje źródło nie posiada koretkora.
      0
    • Czasami zmieniam ustawienia EQ.
    • Czasami BBE / SRS / inne polepszacze dźwięku.


Rekomendowane odpowiedzi

Z reguły tylko EQ i podbicie skrajów pasma ( <100hz i czasami >10khz) . Ogólnie to mam przymus podbicia sobie niskiego basu, choćby nawet o tę 1db.

Natomiast jak słucham radia internetowego to mam w foobarze ustawioną cała szynę VST z kilkoma efektami (Excite, H82 Harmonizer, Ambience).

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czasami trzeba naprawić coś co ktoś zepsuł ;) Zciągniecie w roxboxowym EQ częstotliwości 100-150hz z AKG K518 robi z nich zupełnie inne słuchawki.

prawdziwi audiofile wyjmują gąbki i modują przetworniki :D

 

:lol:

JW - spróbuj mojego moda to już nie będą Ci przeszkadzały te częstotliwości (w razie jakby nadal było za dużo wiem jak to jeszcze skorygować). Ogólnie słuchawki jaśniejsze się robią, na tyle, że w moim przypadku oryginalna gąbka wróciła na miejsce ;) no i bardziej przestrzenne.

 

Dodałem jeszcze jedną opcję w ankiecie. :P

A ja z niej skorzystałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zawsze starałem się słuchać na flat, bo jeśli chodzi o iPodowy equalizer to nie byłem zbytnio zadowolony (a to zbyt jasno, to zbyt ciemno i brakowało wysokich. Innym razem zmian nie zauważałem). Ostatnio używam programiku EQu. Dzięki niemu skorygowałem sobie brzmienie HS900, które mają wielki potencjał, ale w połączeniu z Taczką wysokie potrafią zakłuć i jednak brakuje wyższego basu. Teraz jest gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dla mnie, po głębszym zastanowieniu ta ankieta średnio ma sens :P Bo to zależy od grajka - s:flo2 gra świetnie na "normal", podczas gdy j3 gra porównywalnie przy użyciu "wspomagaczy". Jak mogę coś poprawić, to poprawiam. Oczywiście jak się przegina, to się dostaje "głośniki z kauflandu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czasami trzeba naprawić coś co ktoś zepsuł ;) Zciągniecie w roxboxowym EQ częstotliwości 100-150hz z AKG K518 robi z nich zupełnie inne słuchawki.

prawdziwi audiofile wyjmują gąbki i modują przetworniki :D

 

:lol:

 

nie, prawdziwi audiofile robią tak:

 

http://www.linkwitzlab.com/reference_earphones.htm

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami używam EQ ... Raz na ruski rok przy audeo podbijam okolice 100-250Hz gdy nie mam dostępu do innych słuchawek a mam ochotę na mocniejsze łupnięcie.

Przy JetAudio na pc mam włączone BBE vivia gdy odtwarzam muzykę z głośników (na słuchawkach psuje brzmienie) ze względu na to, że z-2300 grają jak zza kotary i kiepściutko pod względem przestrzeni (same w sobie i tak nie są zbyt ciekawe do muzyki :P ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damix, widzę że dodałeś jeszcze jedną niezbędną pozycję. ;)

Yep, tej co chciałbym zaznaczyć nie było więc skorzystałem z przywilejów :P .

Pewnie jeszcze znajdą się osoby które korzystają ze wzmacniacza, przedwzmacniacza jako pewnego rodzaju korektora ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwi audiofile wyjmują gąbki i modują przetworniki :D

 

:lol:

 

prawdziwi twardziele nie jedzą miodu - oni żują pszczoły

 

wracając do tematu - gdyby była, wybrałbym opcję "to zależy"

1. od możliwości/jakości EQ

2. od charakterystyki źródła

3. od charakterystyki słuchawek.

 

nie bronię się przed rozwiązaniami dawanymi przez technologię. ale też nie nadużywam jej na siłę - np. z Audeo 232 nie stosuję żadnych EQ, BBE ani ZO2, bo stwierdziłem, że najlepiej grają wpięte bezpośrednio do źródła - dodatki po drodze mogą jedynie dodać zniekształcenia i obniżyć jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zawsze, nie uzywalbym gdybym miał słuchawki o idealnej jak dla mnie charakterystyce pod cowona. Staram się osiągnąć w miarę neutralne brzmienie, w takich 750dj podbijam środek, w um3x obcinam środek i podbijam górę. BBE nie uzywam.

Wcześniej słuchając z Sony e44x czy iPoda korektora nie używałem bo był tragiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zawsze, nie uzywalbym gdybym miał słuchawki o idealnej jak dla mnie charakterystyce pod cowona. Staram się osiągnąć w miarę neutralne brzmienie, w takich 750dj podbijam środek, w um3x obcinam środek i podbijam górę. BBE nie uzywam.

Wcześniej słuchając z Sony e44x czy iPoda korektora nie używałem bo był tragiczny

Dla mnie w ogóle słuchanie j3 bez "ulepszaczy" mija się z celem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoich sprzętach: iPod T4G - nic, cowon E2 - BBe MP, Karma - nic, IHP120 - EQ +1 na basie

 

Wszystko zalezy od słuchawek, od muzyki i rodzaju pliku (mp3 prawie zawsze cos tam musze zmienić patrz E2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja np nie zmieniam korekcji do rodzaju muzyki ani tym bardziej plików, ustawiam jeden do metalu, klasyki, trance'u, dnb.

 

co do niemożliwości słuchania j3 bez ulepszaczy, dla mnie żaden problem, tylko na neutralnych słuchawkach, a przynajmniej zbliżonych do neutralnych. np w takich shure 750 jest bardzo przyjemnie, ale skoro można użyć korektora to bardziej mi odpowiada podinesienie nieco wycofanego środka. każdy woli co innego. kiedyś też nie wyobrażałem sobie słuchania go bez bbe, mega wyżyłowanego eq, ale po zakupie k370 nie mogłem ustawić tak żeby mi się podobało i zostawiłem na jakiś czas na neutral, po przyzwyczajeniu słuchu do takiego brzmienia, było jednak wystarczająco basu, czy wysokich, których wydawało mi się że po zmianie na flat nie ma, zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Aż do ostatnio to w 100% naturalny dźwiek bo często zmieniam słuchawki i nie dopasowuje EQ pod każde. :D

Lecz na Cowonie X7 BBE fajnie bas wyciągnął ^_^ , a że Normal gra do bani <_< to sobie pomagam, ewentualnie ja korzystam tylko z 1/2 par słuchawek na pleyerze to zacząłem delikatnie podciągać braki na EQ ;).

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry odkop. :D

Głównym problemem equalizerów i efektów jest wprowadzanie zniekształceń. Ogólnie to jest jeden z topiców, który wisi u mnie na tablicy "do przerobienia".


Chciałbym znaleźć jakiś dobry system EQualizacji i efektów na PC.

 

Szkoda, że nikt się nie wziął na poważnie za pisanie takich programów pod użytek audiofilski. A te programy które są to sporo kosztują i często to pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności