Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K518 Perul mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

K518 modowałem inaczej niż wszyscy. Próbowałem tych gąbek itp, ale dla mnie to było za mało. Chciałem przede wszystkim oddalić dźwięk, bo grały za bardzo w głowie. Rozebrałem je i nawet jako otwarte wielkich różnic nie było. Wniosek - słuchawki ewidentnie grają przetwornikiem, a wpływ muszli jest niewielki. Stwierdziłem, że trzeba otworzyć przetwornik w kierunku muszli, żeby zaczęły bardziej grać muszlą, jak CAL czy HTXy.

1. Wyciąłem delikatnie skalpelem otwór w tym papierze z tyłu przetwornika, tak, żeby nie uszkodzić membrany

2. Przykleiłem trochę pianki pod panele podłogowe na tył muszli celem wygłuszenia,

3. a do samej muszli wrzuciłem porozciąganej waty

4. Wyrzuciłem też gumowy korek a w zamian tą dziurkę z tyłu przetwornika (magnesu), którą on zasłaniał zakleiłem papierową taśmą malarską (bo podobno bas traci impakt bez korka wg tych co sprawdzali dj BH mod). Korek musiał wylecieć, bo inaczej dźwięk nie miałby się jak dostać do muszli (zasłania też te papierki w których wyciąłem otwór).

5. Zrobiłem też otwór w tej półprzezroczystej folii między muszlą a komora ucha - w HTXach taka operacja sporo powiększa scenę (tutaj z resztą też) - dochodzą pogłosy z muszli dodając przez to przestrzeni. Otwór trzeba zrobić w takim miejscu, żeby uchodził do komory ucha a nie pod padem. Najlepiej pozycja u góry i z tyłu ucha. Takie położenie powinno dawać największy efekt - tak mi się wydaje, bo organoleptycznie nie sprawdzałem wpływu położenia dziury na przestrzeń - niestety nie posiadam nadmiaru wolnego czasu ;) .

 

W rezultacie otrzymałem dużo jaśniejsze słuchawki, na tyle, że oryginalna gąbka wróciła na swoje miejsce . Niestety ucierpiała trochę ich skuteczność (osłabione basy) - pod playerem grają zauważalnie ciszej niż CAL. A może DJ-ki takie są? Na meet'cie porównywałem z innymi, modowanymi tradycyjnie "wata, gąbka" (dzięki 4ndr3) i dużych różnic w głośności nie było. Odsłuchiwali je wtedy też inni (ale bez oryginalnych gąbek, więc były jaśniejsze). Co do wrażeń niech sami się wypowiedzą, jeśli coś zapamiętali w natłoku innych wrażeń ;) . Dźwięk w moim odczuciu lepszy od CAL w jazzie i rocku, innych gatunków nie sprawdzałem jeszcze - nie miałem czasu na długie porównywania. Przed modem CAL podobały mi się bardziej od K518, po modzie już nie. Zwłaszcza wielkość sceny jest na plus, dźwięk jest mniej bezpośredni niż w CAL ale chyba nie aż tak, jak w SL HD661 prędzej coś pokroju Shure SRH240.

 

Zastanawiam się tylko, czy nie zrobić drugiego otworu w tym papierze z tyłu przetwornika - w CAL są 2 a w HTXach fabrycznie 3, ale najlepiej dla mnie brzmią z 2 otworami (jeden zaklejam wspomnianą taśmą malarską).

 

Zdjęcia poniżej.

DSC_6310.JPG

DSC_6311.JPG

DSC_6312.JPG

Edytowane przez Perul
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem na meecie, chociaż nie wiem czy gotowego w całości moda. Ale efekt był naprawdę niezły. Grało to lepiej niż dj'ki bez gąbek

Słuchałeś takiej wersji jak tutaj opisana, tylko bez gąbek. Nie miałem jeszcze czasu na poprawki ani dokładniejsze odsłuchy. Wczoraj przerobiłem Philipsy SHL8800 wstawiłem im przetworniki od podróbek ATH-ESW9 (zakupione od Gorasa), więc DJ-ki i CAL wyciągnąłem dla porównania (po raz pierwszy od meetu). A, że Goras był ciekawy jakich to zmian dokonałem, to opisałem mu wszystko, a to co tutaj to tylko podcyzelowana nieco wersja.

 

Edit:

Jednak się przyjrzałem temu otworowi i nie będę robił drugiego. Jest on większy niż te w CAL i HTX, więc przekrój/powierzchnię ma zbliżony do tamtych dwóch, czyli podbijany bas będzie na podobnych częstotliwościach. Dodanie drugiego spowodowałoby podbijanie midbasu, a jest go wg mnie w sam raz.

Zrobiłem tez kilka odsłuchów z innymi kawałkami (metal, disco) - też dają radę. Zwłaszcza przypadł mi do gustu mięciutki bas, nieco słabszy (ilościowo) niż w CAL ale za to lepiej kontrolowany. Góra niestety trochę sybiluje, ale to chyba już taki urok tego przetwornika.

 

no to zdjęcia już są :)

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Perul, słuchałeś może K420 i masz jakieś porównanie ich do DJek po twoim modzie?

Mam porównanie do K520. Charakterystyka robi się podobna, tylko środek bardziej wycofany i bas mocniejszy. Scena to jakieś 80% tej co mają K520, czyli jak na zamknięte ogromna (K520 sa półotwarte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowałem się zrobić ww moda.

Słuchawki mam dopiero tydz. jeszcze nie wygrzane, ale ta dość wąska przestrzeń w nich nieco mnie dobijała.

Zrobiłem pięć otworów w tej siateczce - 1 zdjęcie.

Po założeniu słuchawek rzeczywiście odczułem sporo poszerzoną scenę i oddalony wokal, choć to i tak nie jest jakaś rewelacja.

Fakt, że słuchawki po tym,, w środku wyglądają nieciekawie, ale to jest nieistotne, bo nikt nie widzi :)

Bas za bardzo nie osłabł, jeśli w ogóle, ale stał się bardziej miękki,,,

Na pewno warto wykorzystać tego moda w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też zdecydowałem się wykonać pełnego moda,

do muszli wrzuciłem "wełnę" wytłumiającą z kolumny centralnej, poza tym wszystko jak w opisie

poza tym zrobiłem sobie gąbki z jakiegoś niezwykłego rodzaju agrowłókniny wykorzystywanej w tapicerstwie (spody łóżek, kanap i foteli się tym obija podobno) po 3 krążki na pad

wokale się pokazują, góra nie kłuje tak w uszy (w porównaniu z brakiem gąbek w stockowym stanem przetwornika - bez perul mod'a) bas dostał kultury, schodzi gdy trzeba, ale nie zalewa wszystkiego oceanem mułu. teraz się robią bardzo fajne słuchawki. wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Maxiak dobrze mowi. Najwiecej zyskal bass ktory teraz jest taki wibrujacy i plynny( dlugo brzmiacy) a nie taki punktowy. Scena zyskala tez sporo, nie graja wreszcie tak samym przetwornikiem tylko dziwek przesunal sie w glab sluchawki. Moim zdaniem najwiecej dalo wyciagniecie tycvg korkow ghumowych. Ciekawe czy od tego ze przetwornik ma wiekszy skok nie psuje sie...?

 

PS. posłuchałem trochę i uważam, że słuchawki zyskały bardzo wiele stały sie taką średnią CALi i K518 prosto ze sklepu.

Wysyłane z mojego MID za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez rudi40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak włożysz za dużo waty, to przede wszystkim basu ubędzie. Tak w ogóle to moda można zrobić bez waty i pianki, wielkiej różnicy w dźwięku raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jaki będzie wpływ wyjęcia waty i gąbki. Na pewno nie będzie drastycznej różnicy przepraktykowałem to na innych słuchawkach na tych nie miałem czasu. W każdym razie ostatnio miałem możliwość porównac ze zwyklymi DJkami to jak dla mnie jest o klase lepiej w KAŻDYM aspekcie: bas, średnie i wysokie, jak również scena, separacja. Fakt, że moje są dodatkowo rekablowane i mają welurowe pady, pewnie też ma jakis wpływ.

 

Wysyłane z mojego A70S za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod daje bardzo dużo. Jednak swojego rodzaju "skok" jakościowy pewnie się odczuwa po przesiadce na k618dj. Muszę je sobie sprawić, kiedyś...

edit. Testowałem zarówno z watą jak i bez i moim zdaniem z wata grają bardziej bezpośrednio i z ciut większym basem. Ja włożyłem płatki kosmetyczne z waty, tylko rozwarstwione na pół.

Edytowane przez rudi40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni temu oddałem swoje AKG do naprawy i do moda. I jestem bardzo mile zaskoczony. Przede wszystkim scena jest dużo lepsza niż w klasycznych AKG. Poza tym nie grają " w głowie " , dźwięk jest lepiej przyswajalny. Więc jeżeli ktoś waha się czy zrobić tę modyfikację czy nie, to polecam bo warto! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie wiem czy dobrze was zrozumiałem z tym robieniem dziurek w materiale :P

 

chodzi o te miejsca ?? :

img338.imageshack.us/img338/2072/12120048kopia.jpg

 

 

 

Pozatym , pozbycie się wytłumienia Muszli tak ? muszle w k142hd są aluminiowe wiec plastikowy dźwiek mi nie grozi :)

 

w środku jest gąbkowe dosyc grube wygłuszenie scianek bocznych , oraz bardzo cieńkie jakby materiałowe (czarne) na tylnich ściankach za Otworami na zewnątrz, wnioskuje ze tylko po to by się nie kurzyły przetworniki ?? wywalamy ?

 

Pragnę zwiększyć przede wszystkim bassy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 są słuchawkami zamkniętymi a K142HD półotwartymi - sztuczki które działają w jednych w drugich niekoniecznie. Ta dziura w tym materiale jest na poszerzenie sceny. Na bas wpływa ta z tyłu przetwornika oraz wyrzucenie korka. No i oczywiście dodanie waty do środka redukuje bas, za to wytłumienie na ściankach go dodaje. W półotwartych dodawanie waty prawie nie wpływa na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności