Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K518 Perul mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie będzie to znaczący przyrost basu. Ostatnio robiłem ten mod w innych słuchawkach i zamiast waty użyłem watoliny i basu było znacząco więcej niż w moich. Choć może była to zasługa tego, że otwór z tyłu przetwornika zrobiłem bardzo blisko tego otworu "na poszerzenie sceny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj po południu zrobiłem Perul moda jednak hm w lewej słuchawce w tym papierze ( czy cokolwiek to jest) zrobiłem w złych miejscach dziury w prawej dobrze. Złorzyłem słuchawki i lewej wyraźniej słychać wyższe tony prawa jest jakby bardziej przytłumiona. Zauważyłem pomyłkę zakleiłem dziury w lewej słuchawce zrobiłem w dobrych miejscach według opisu i w sumie dalej nie ma różnicy prawa przytłumiona lewa tak jak było. Może ktoś wie czym to jest spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce dziur na przetworniku nie ma większego wpływu na brzmienie (za to ich wielkość ma znaczenie). Miejsce tej drugiej dziury we froncie muszli dobrałem wg własnych przemyśleń, ale nie wykluczam, że da się lepiej.

Co do różnicy brzmień to przeanalizuj różnice w budowie muszli, ilości waty itp. W razie co usuń moda (pozaklejaj dziury, wrzuć z powrotem korek itd) i sprawdź jak jest oryginalnie. Być może uszkodzony został przetwornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polecam spróbować w ten sposób zmodować,

według koloru,

 

filc ściągnięty

żółty - zrobić otwór(0,5-1cm)

czerwony - otworzyć przetwornik, pozostawić jeden zaklejony(jak na zdjęciu podglądowym), na taśmie dwie dziurki

niebieski - zakryć nie za dużą warstwą waty.

 

Dla osób lubujących się w basie powinno być idealnie.

 

 

DSC_6313 (1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wszystko jedno jaka taśma - chodzi o zaklejenie otworu a nie jakieś szczególne właściwości akustyczne taśmy malarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodałem cienką fizelinę taką do pakowania od góry na driver wokale są teraz bardziej naturalne i środek bardziej naturalny

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodałem cienką fizelinę taką do pakowania od góry na driver wokale są teraz bardziej naturalne i środek bardziej naturalny

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Też można - każde dodatkowe wygłuszenie to likwidacja pogłosów (nienaturalności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moda moim zdaniem dźwięk na plus mam wrażenie jakby nabrał trochę powietrza, większa scena jeszcze muszę w nich kabel wymienić bo w mojej wersji k519dj jest długości 1m w dodatku się skręca jaki kabel polecacie do tych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Przepraszam za laickie pytanie ale szukam i szukam i nie mogę znaleźć opisu jak wymienić kabel w k518 . Jak dostać się do środka? Rozumiem że gąbki nie są przyklejone i można je bezinwazyjnie zdjąć ale co dalej, są jakieś śrubki? Czy dławik kabla przy słuchawce można zdjąć i przetkać nowy ciut grubszy kabel?

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ściągasz pady a potem odkręcasz śrubki.

Co do tych gumowych odgiętek, to tylko trochę grubszy kabel się tam zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności