Skocz do zawartości

Beats audio mod.


neext

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim LG P500 ten mod zmienił dużo na plus. Przede wszystkim już praktycznie nie szumi, a dźwięk stał się czystszy i zwiększył swoją głębię. Ogólnie jako player mój lg podskoczył o klasę wyżej.

Edytowane przez damianmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten mod w ROMie Android Revolution HD 2.3.4 (Gingerbread) + Sense UI 3.0 + Beats Audio w HTC Sensation i dźwięk mocno skaszanił się w stosunku do stockowego ROMu (bez BA). Jest to granie w typowe V, jak w słuchawkach Dra Dre, czyli umca, umca. Wycięcie środka jest tragiczne, Sam Sensation na stockowym GB jest i tak najlepiej grającym Androidem, ale z drugiej strony zjada go taka Nokia 500 za 500 zł.

 

 

__________Frequency response_Noise level__Dynamic range__THD______IMD + Noise____Stereo crosstalk

Nokia 500_______+0.07 -0.37_____-90.1_______90.1_____ __0.0058_______0.015__________-91.2_______

HTC Sensation__+0.71, -0.15____-89.1_______90.1________0.019________0.522__________-70.6_______

HTCSenBeatsA__+3.87, -0.56____-91.5 ______91.6________0.031________0.632__________-63.7______

Nokia E7________+0.07, -0.36____-88.3_______88.2_______ 0.0081_______0.017__________-89.3_______

 

I jeszcze wykresik dla BA:

 

gsmarena_a001.png

 

 

I bez BA:

 

gsmarena_a002.png

 

 

 

 

Reasumując, jeśli chodzi o dźwięk, to Andki są do d.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia 500 gra inaczej, mniejsza separacja od Sony X, ale barwy bardziej dopalone, supergładkość wokali, średnica wysunięta, dynamika ciut mniejsza, ale wykop na basie nieziemski. Rozdzielczość na zbliżonym poziomie. Nokia zostawia Sensation daaaleko w tyle, Tajwańczyk gra tylko poprawnie, płasko, trochę bez życia, barwy słabe, środek chłodnawy, bas twardy ale brak mu ikry. Generalnie nie ta liga, co Nokia.

 

Spośród testowanych przeze mnie smartfonów najlepiej grają w porządku istotnościowym (wg testów nausznych na IE8 i K550 bez ampa):

 

1. iPhone 4S / 4 (zanim posłuchałem to była oczywistość)

2. Nokia 500, ex aequo E6

3. Nokia E7

4. Samsung Wave I

5. Nokia N8

 

długo, dłuuuugo nic

 

6. HTC Sensation (bez Beats Audio czyli nie XE)

7. Samsung GS II

8. Samsung GS I

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie, ale słuchałem iPh 4 i także ok. 25 modeli odtwarzaczy mp3 i czwórka prezentuje tak wysoki poziom dźwięku, który raczej ciężko jest "zjeść", mimo wszystko.

Domyślam się, że nie lubisz zbytnio firmy Apple, więc dla Ciebie pewnie wiele playerów gra lepiej od iPh

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, a jakbyś ocenił Xperię Ray w porównaniu do tych telefonów (oczywiście chodzi o dźwięk)? w ogóle Nokia 500 nadaje się do użytku codziennego? bo czytałem wiele opinii, że jest z nią masa problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat smartfonów Sonyzłomiksona się nie wypowiem, bo ich nie znam. Zresztą ich wykonanie to nieporozumienie, wyglądają jak chińska zabawka posrebrzona fabryką olejną. To już Sony zrobiło ogromny krok naprzod, jeśli chodzi o wykonanie.

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, A jak oceniasz na tym polu HTC ONE X?

Próbowałem może zainstalować CM10 ? Czy ewentualnie jakieś inne mody muzyczne?

 

Ja przy CM10 (IceCoolJB) i PowerAMP, słuchawki AKG514 MKII, nie mam już zastrzeżeń. Oczywiście mogę tylko napisać czy mi się podoba, ciężko o jakieś pomiary (chociaż jakbym dostał procedurę testową to jestem w stanie porównać stock rom, ARHD i CM10).

 

Mam do dyspozycji Nokię E7, SGS z Voodoo, SE Xperia Arc S i jakieś randomy. Na nokii nie próbowałem jeszcze swojego zestawu FLAC'ów, ale spróbuję. Tylko jak wspomniałem wcześniej, przydała by mi się jakaś procedura testowa do odtworzenia :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, A jak oceniasz na tym polu HTC ONE X?

Próbowałem może zainstalować CM10 ? Czy ewentualnie jakieś inne mody muzyczne?

 

Ja przy CM10 (IceCoolJB) i PowerAMP, słuchawki AKG514 MKII, nie mam już zastrzeżeń. Oczywiście mogę tylko napisać czy mi się podoba, ciężko o jakieś pomiary (chociaż jakbym dostał procedurę testową to jestem w stanie porównać stock rom, ARHD i CM10).

 

Mam do dyspozycji Nokię E7, SGS z Voodoo, SE Xperia Arc S i jakieś randomy. Na nokii nie próbowałem jeszcze swojego zestawu FLAC'ów, ale spróbuję. Tylko jak wspomniałem wcześniej, przydała by mi się jakaś procedura testowa do odtworzenia :)

 

pozdrawiam

 

Procedura testowa jest na stronie RMAA http://audio.rightmark.org/products/rmaa.shtml, tyle że potrzebujesz przyzwoitej karty dźwiękowej o wysokiej czułości wejścia liniowego. Gdybyś miał jakieś problemy z przeprowadzeniem pomiaru to pisz śmiało na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności