Skocz do zawartości

Philips SHP5401 - Następca CAL


Gdak

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej SHP2700, SHP5401 nie zagrają z byle czego, potrzebują wypasionego źródełka ;)

Obie pary to na 95% ten sam przetwornik w innych obudowach. A co do konkurencji dla modelu z tematu. W cenie do 100zł ma jednego konkurenta - właśnie shp2700. Różnią się szczegółami. Ale to ta sama klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie pary to na 95% ten sam przetwornik w innych obudowach. A co do konkurencji dla modelu z tematu. W cenie do 100zł ma jednego konkurenta - właśnie shp2700. Różnią się szczegółami. Ale to ta sama klasa.

 

Nie wiem jak jest z 2700, ale 2500 mają na 100% inny przetwornik niż 5401. Ostatnio posłuchałem też kilku nowych modeli,niestety cecha wspólna wszystkich Philipsów to jest zbity w jedną całość dźwięk, bardzo słaba separacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze.

 

Zakupiłem używane, wygrzane za około 40 zł. "Stockowo" czytelne, dosyć płaskie z lekko rozlanym basem. Po wstępnych odsłuchach (Fiio E10) zabrałem się za zdrapanie fizeliny wokół przetwornika. Słuchawki straciły na basie (stał się bardziej punktowy, lecz wycofany), ale dostały znacznie więcej powietrza, brzmienie stało się chłodniejsze, ale zrobiło się jakby bardziej szczegółowo i przestrzennie.

 

Fizeliny znad przetwornika nie ruszałem, nie polecano mi tego.

 

Następnie wytłumiłem lekko muszle, średnio gęstą gąbką. Otrzymałem kompromis pomiędzy "stockowym" graniem, a wyrzuceniem fizeliny wokoło przetwornika. Zrobiło się cieplej, mniej krystalicznie, ale bardzo czytelnie. We wszystkich ustawieniach lekkie EQ - podbicie basu, niższego środka i minimalne wycięcie środka, dodatkowo bass boost Fiio E10. Uwielbiam słuchać na nich nowszego jazzu oraz fusion (nie nadają się do cięższego grania, lubią pustkę i detale).

Świetna praca talerzy i ich wybrzmiewanie, czytelny i precyzyjny bas, nieznacznie oddalony. Jednak bardzo jasno, przez co ostatecznie wróciłem do CAL! Phillipsów nie uważam za ich następcę, pewnie dlatego skończą na allegro.

 

Ostatecznie jednak polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szczerze ? Po dłuższym czasie używania tych słuchawek przestały mi się podobać. Grają jakby zza zasłony coś jak nędzne KSC-75 tylko jeszcze bardziej oddalone. Nawet na Xonar Essence ST i maksymalnym wzmocnieniu wyjścia słuchawkowego nie ma zmiany. Zdecydowanie wolę bardziej bezpośrednie z większym wykopem pierwszą wersję PX100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze ? Po dłuższym czasie używania tych słuchawek przestały mi się podobać.

chmmm, może coś im się stało albo po prostu.... czas na zmiany? ;)

 

moje 5401 na razie wciąż jeszcze mnie cieszą, a nawet gorzej - może jutro uda mi się zaaplikować im nowszy kabel. -_-

 

 

Zdecydowanie wolę bardziej bezpośrednie z większym wykopem pierwszą wersję PX100.

no ba. ^_^

tylko pamiętajmy, że to nie ta sama półka, przynajmniej cenowa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Sam z ciekawości kupiłem te słuchawki i muszę potwierdzić wcześniejsze opinie - FENOMENALNE słuchawki, dałem 55zł za nowe, mogłyby kosztować 4 razy tyle i nadal byłaby to świetna propozycja! Coś pięknego!

 

Wykonanie też niczego sobie, jedynie kabel z jackiem nie wyglądają za solidnie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje potrafiły jeszcze czasem zatrzeszczeć na uszach, ale nie przeszkadzało to specjalnie.

 

Sam planuję powrót do SHP5401. Często się je konfrontuje z Grado. Chcę się co do tego upewnić :)

 

55 zł za fabrycznie nowe czy z drugiej ręki? Nowe się teraz bardziej cenią, przez co używki też. Ja za swoje płaciłem 40 zł w świetnym stanie.

 

Jak Ci się znudzą możesz wydrapać fizelinę wokół przetwornika. Tracą troszkę basu, ale dostają więcej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, nowe, troche ich się wysypało na allegro ostatnio bo w jakimś konkursie papierosowym są nagrodą chyba...

 

No właśnie, ta muszla się jakoś odczepia, bo u góry mi odchodzi jak ją odchylę, jest taki bolec? Boję się, że zaraz połamię wszystko.

 

Edit: ok, już mam, to co wycinać? :)

 

Edit2: wycięte!

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko :)

 

Łatwo połamać te zatrzaski, dosyć upierdliwie trzymają. Jak Ci się nie spodoba, to można muszle w środku wyłożyć gąbką - ja używałem takich grubszych zmywakowych. Wtedy jest jakby pomiędzy stockowymi a bez fizeliny.

 

edit: ...a i zaklejenie dziur nie jest zbytnim problemem.

 

Mam przygotowany kabel na canare, który czeka na te słuchawki. Mam nadzieję, że niedługo je znów dorwę.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie czuję potrzeby usuwania fizeliny. Z mocnym, dynamicznym i przejrzystym źródłem grają rewelacyjnie, gdyby tylko miały lepszą scenę (zarówno jeśli chodzi o głębię jak i szerokość, brakuje mi zdecydowanie "planów") były by dla mnie idealne.

 

EDIT: Na poprawę sceny chyba żadnych modów nie ma? :) Myślałem kiedyś o głębokich, wokółusznych padach DIY, ale na planach się skonczyło. Jest jeszcze program Bauer Stereophonic to Binaural DSP, muszę go kiedyś wypróbować.

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS2P odsuwa dźwięk po bokach, tworząc złudzenie używania kolumn, ale zaś cierpi na tym średnica (która się troszkę bardziej chowa) i góra nie jest w żaden sposób zmieniona, do tego potrzeba chyba innego (płatnego? zakładając że takowy istnieje) wariantu plugina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie tego pluginu to loteria. Raz jest lepiej, raz gorzej. Zazwyczaj zauważałem stratę jakościową, ale w szczególnych przypadkach, zwłaszcza w dosyć gęstych i ciasnych nagraniach, plugin pomagał - poprawiając głównie ekspozycję instrumentów.

 

Używałem jedynie ustawienia, które zmienia dźwięk w sposób kosmetyczny - o ile dobrze pamiętam było to ustawienie Meiera.

Ustawienie standardowe, najbardziej promowane, zjada kawał brzmienia ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zostają tylko nowe pady, tylko czy coś takieog ma sens? Żeby scenę poprawić.

 

Karmazynowy, soulreaver i inni - scena nie wydaje wam się przymała, nie 3D?

 

Może troszkę ale ja nie szukam tego w słuchawkach.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Philipsy grają naprawdę cudownie, ale potrzebują przyzwoitego źródła. Podłączanie ich do telefonu czy innego odtwarzacza przenośnego o mocy ~ 2 x 20mW to nieporozumienie :).

 

Zgadzam się

 

Posiadane przez mnie Cowon D2 oraz Vtec Mp640(Vedia V19) dysponujące mocą odpowiednio 74mw oraz 40mw grają kiepsko w połączeniu z filipami ,,w połączeniu z koreańczykiem jest dramat ,lepiej sprawa się ma gdy źródłem dźwięku jest Vtec sytuację ratuję delikatne wprowadzenie delikatnych ustawień w opcji Stone 3D ,słuchawki faktycznie po wygrzaniu (gdzieś na oko 80h) podłączone do stacjonarnego wzmaka Rotel RA-931 MK2 /DENON PMA-925R pokazują pazury :) w praktyce znikło nieprzyjemne kłucie uszu jakie uświadczyłem po otwarciu słuchaw z pudełka,zastanawiające jest że w kwestii playerów Vtec gra głośniej niźli Cowon :woot: nie będe się rozpisywał co miało być napisane już przedmówcy opisali dodam że napis 'portable'na opakowaniu nijak się ma do rzeczywistości dźwiękowej ww słuchawek, czułość 104dB psuję efekt co słychać ,ściany dźwięku nie uświadczymy niestety z przenośnego grajka z drugiej strony chyba faktycznie tolerancja na moc 1500mw nie jest przekłamana ,reasumując po tygodniu użytkowania stwierdzam że Philipsy bardziej się nadają do zacisza domowego niż na outdoor

Słuchawki kupowałem w 1 ze sklepów sieci RTV EURO AGD w chwili obecnej dodawane są pokrowce z całkiem niezłym wykonaniem jak i disajnem.Śmieszna była w owej sieci sytuacja ano : sprzedawca nie wiedział że w zestawie są dodawane owe pokrowce ba nawet nie miał jak sprawdzić ponieważ firma im nie udostępnia łącza swojej własnej strony :P ,osobiście musiałem na telefonie pokazać co w trawie piszczy a zapiszczało dopiero jak usilnie łopatoligicznie utwierdziłem w przekonaniu sprzedawcę że klient zawsze ma rację,szybki skok na magazyn i pokrowiec się znalazł.

 

Edytowane przez enforcer82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zostają tylko nowe pady, tylko czy coś takieog ma sens? Żeby scenę poprawić.

 

Karmazynowy, soulreaver i inni - scena nie wydaje wam się przymała, nie 3D?

 

No fakt, nie jest ona zbyt imponująca no ale czego wymagać od słuchawek w tej cenie? Nie przesadzajmy. :)

 

Zaczynam żałować wycięcia fizeliny. Ma ktoś jakiś pomysł czym to odbudować? Czego użyć?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności