Skocz do zawartości

Projekt PCB wzmacniacza portable


Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie coś mi się nie ten link wkleił, 40 zakładek na raz to trochę za dużo, nie zapomnijcie mnie policzyć do płytek przynajmniej na jedną, lecę na piwo, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może autor podał by mniej więcej cenę za kompletną płytkę z całym zestawem elementów.

Sam byłbym chętny na jedną i z niecierpliwością czekam aż skończysz projekt.

 

Ps.Możesz podać wymiary płytki bo chciałbym znać dokładne wymiary

Edytowane przez machul333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opampy tam pracują?

 

P.S Fajnie by było włożyć do środka układ ładowania, na pewno się zmieści o ile płytka z dołu wygląda tak samo jak w oryginalnym mustangu.

 

A mam jeszcze jedno pytanko układ ładowania będzie współpracował z każdą inną baterią tego samego typu że podłącze od jakiejś nokii np to będzie działać

machul333 to jest li ion, czyli wymaga specjalnego sposobu ładowania, a ładowarka z nokii go nie posiada (układ ładowania jest w telefonie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o design postuluje zmiany, żeby go zmniejszyć jak się da:

 

- Położyć ALPSa na bok lub zastosować selekcjonowane, niskoprofilowe poty z pokrętłem

- Zmienić gniazdo ładowania na USB/mini USB

- Zmienić baterię na taką o wysokości gniazd jack.

 

W taki sposób płytka z ampem mogłaby mieć wysokość zaledwie gniazd jack (ew. położonego ALPSa, jak nie znajdzie się sensownego niskoprofilowego pota). Byłoby to naprawdę świetnym wynikiem i byłby to o wiele bardziej przyjazny amp do kieszeni niż np. MXM czy Mustang, a na równi z iBasso T5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o design postuluje zmiany, żeby go zmniejszyć jak się da:

 

- Położyć ALPSa na bok lub zastosować selekcjonowane, niskoprofilowe poty z pokrętłem

- Zmienić gniazdo ładowania na USB/mini USB

- Zmienić baterię na taką o wysokości gniazd jack.

 

W taki sposób płytka z ampem mogłaby mieć wysokość zaledwie gniazd jack (ew. położonego ALPSa, jak nie znajdzie się sensownego niskoprofilowego pota). Byłoby to naprawdę świetnym wynikiem i byłby to o wiele bardziej przyjazny amp do kieszeni niż np. MXM czy Mustang, a na równi z iBasso T5.

 

Polać mu! :D

 

Doskonały pomysł, był by to wtedy wzmacniacz przenośny w pełnym tego słowa znaczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. widzę jeszcze jedną opcję - wpuścić w głąb płytki 8 pojedynczych gniazd na wymienny opamp w DIP8. Pojedyncze, dlatego, że musi być to jak najbardziej low profile, nie widzę opcji wpuścić 2 drabinek po 4 gniazda. Opampy DIP8 zmieszczą się wtedy bez problemu, jak również SOIC8 na krótkich, niskoprofilowych podstawkach.

 

Miejsce na takie gniazdo znajdzie się pomiędzy gniazdem USB, a ALPSem.

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to mogę wam zrobić Shadowa, tylko, że automatycznie wzrosną koszta: - moduł ładowania na LTC4054L - jakieś 35zł, DS1802 do cyfrowego potka też ok. 35zł + przełącznik taki jak w Shadow (nawet nie wiem gdzie go szukać). Niskoprofilowe poty z pokrętłem też ciężko dorwać (alps rk14j).

 

Jak tam forza, wygrzałeś go trochę jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż go grzeje, jutro zobacze czy są różnice.

 

Ja widzę to tak, żeby ten wzmak w dobrej obudowie był ok 1/2 - 1/3 tańszy niż T5. W tym zakresie cen jeżeli chodzi o wzmaki naprawdę portable praktycznie nie ma konkurencji. Są to ew. t4 i t3, ale są już nieprodukowane...

Edytowane przez Forza Lazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności