Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Burson HA-160 + Icon HDP


forr3st

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Icon HDP + Sennki 650

Zastanawiałem się ostatnio nad jakiś osobnym wzmacniaczem, myślę troszku o WBA GT, BP i Burson HA-160 i z tej trójki najbardziej przyczajam się jednak bo Bursona.. :)

Za DAC i przedwzmacniacz posłużył by mi HDP, ale jak wiecie istnieje jeszcze HA-160D z własnym preampem i dacem i w to mógłbym też się wstrzelić.. na odsłuch HA-160 mam jeszcze jakieś szanse ale na model z literką D na końcu już nie bardzo..

I tu moje pytanie, myślicie że w ogóle jest sens inwestowania w HA-160D? (no i sprzedaży HDP) czy lepiej pozostać przy HDP który posłuży mi jako DAC i preamp?

Znalazłem w necie trochę opinii że Burson i 650ki to doskonałe połączenie, ale nie widziałem jeszcze żeby ktoś pisał o HDP + HA-160 :P

Edytowane przez forr3st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te wzmacniacze to bardzo wysoka klasa i który nie weźmiesz to będziesz zadowolony :) , Burson to na pewno poziom Black Pearl - kwestia gustu i "smaczków" co komu bardziej się podoba, WBA GT da Ci dobre dociążenie na basie i "lampową , miodną średnicę" jeśli coś takiego w ogóle istnieje, natomiast co do sopranów to tu już nie był bym taki pewien że WBA doskoczy do dwóch pozostałych konkurentów (ja bym go nie wybrał akurat do HD650 już bardziej taką lampę bym brał do słuchawek typu Beyerdynamic T1 które akurat z dobrą lampą się lubią). Od siebie dodam że BP z zasilaniem bateryjnym napędza moje HD650 w najlepszy sposób jaki do tej pory słyszałem,co do DACa to ja bym jednak brał HA-160D zamiast HDP zawsze to mniej połączeń, kabli IC, urządzenia dostrojone dobrze do siebie i też opinie zbiera świetne o czym pewnie już czytałeś:

http://beresford.otw...awkowy-HD-Audio

http://www.6moons.co.../burson5/1.html

http://www.headfonia...ha-160d-review/

http://www.head-fi.o...ha-160d/reviews

 

podejrzewam ze DAC wbudowany w Bursona zagra ciekawiej od HDP - ale są to tylko moje podejrzenia - może ktoś jeszcze się wypowie i przede wszystkim najważniejsza by była opcja posłuchania / porównania bo wtedy byś miał pewność że to Tobie bedzię któreś rozwiązanie bardziej odpowiadać. Ja bym na twoim miejscu zapytał GradoFana czy nie ma możliwości wypożyczenia HA-160D za kaucją do posłuchania.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze to mniej połączeń, kabli IC, urządzenia dostrojone dobrze do siebie

Z drugiej strony jak znowu wezmę combo i będzie chciał coś zmienić to będzie kombinowanie :)

Wolałbym jednak osobno dac/preamp i amp, przykładowo HDP + HA-160 i zawsze mogę zmienić dac na jakiś inny jak będę miał taką potrzebę.

A tak z ciekawości spytam... HDP to w końcu dac z regulacją głośności to jeśli połączę go z jakimś zewnętrznym wzmacniaczem to rozumiem że volume w hdp ustawiam na 100% (a może nie ma to znaczenia?) a generalnie głośność reguluję przy pomocy gałki we wzmacniaczu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Zaintersowałeś mnie tematem :-) Sam właśnie zastanawiam się nad zainwestowaniem w DACa. Obecnie mam wspomnianego przez Ciebie HDP. i słuchawki HE-4. Właśnie miałem tydzeń na testach wzmaka Hifimana EF-5. Muszę powiedzieć, że słuchawki grają inaczej :-/ Separacją jest wyraźniejsa, dół wyrażnie mocniejszy i ma kopa. NIe jest tak "mdło" zwłaszcza w cięższych kawałkach. Piszę to oczywiście w odniesieniu do HE-4. Niestety HDP brakuje mocy, żeby je napędzić. Teraz zastanawiam się co zrobić. Czy może kupić EF-5 do zestawu, czy może wziać Bursona HA-160D... Tyle, że Burson ma chyba 800mW przy 60Ohm, a EF-5 2W :-/ Wziąłbym właśnie HA-160D, cenowo wypadłoby pewnie podobnie EF-5 to wydatek 2k w PL. Burson - gdzies widzialem za 5k, może masz jakiś sklep zachodni/ebay, gdzie możnaby go taniej nabyć? Co byś zrobił? Może się okazać, że Burson nie styknie i tak będę musiał zakupić jakiegoś wzmaka - albo EF-5 albo Lehmanna Rhinelandera (alternatywa dla EF-5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że poczytałem trochę o Bursonie i widziałem opinie że jest przereklamowany i że jest chamską kalką jakiegoś innego wzmacniacza obecnego już dłuższy czas na rynku, może jakiś spisek/pomówienie...nie wiem :P więc ciężko dla mnie brać go w ciemno..

Jeśli chodzi o 650ki to widziałem opinie wielu użytkowników tych słuchawek i zdecydowana większość twierdzi że lubią się z lampami...dlatego teraz myślę nad Schiit Valhalla (podobno świetnie się zgrywa z 650kami) i WBA Grand Twin Pro (gdzie niestety mam opinię tylko jednej osoby jeśli chodzi o 650ki z tym wzmakiem).

Jeśli chodzi o HE-4 to może Schiit Lyr ? 6W przy 32 ohm..albo wspomniany przez ciebie EF-5

Ja mam tego pecha z odsłuchem że mieszkam w Gdańsku i wszędzie mam daleko :D (po za mp3store.. ale to niewiele mi daje)

Edytowane przez forr3st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bursona (mowie o DACu z preampem) to nie wiem, musiałbym popytac. Na zachodnich forach wiara sobie chwali.... Na forum Audiostereo z kolei jest wątek na temat Havany, bardzo burzliwy zresztą :-)

Wydaje mi się, że już EF-5 jest ok, chociaż tutaj opinie są też różne. Nie miałem okazji słuchać innych wzmaków. Sęk w tym, że rzadko coś w tej klasie cenowej jest w stanie dostarczyć odpowiedniej mocy... Taki Lehmann Rhinelander powinien dać radę (zbiera pochlebne opinie jako bardzo naturalny), ale to też ryzyko, bo nie wiadomo jak się sparuje ze słuchawkami... U nas niestety ciężko jeszcze o wypożyczenie, a nawet odsłuchanie wielu sprzętów w salonach. Żałuje, że mp3store, nie oferuje wypożyczenia na test jakiegoś produktu, tak jak np konkurencja... Hifimana nawet w salonie nie można posłuchać :-(((( Poza tym mam pytanie, powiedz mi, czy po przekroczeniu pewnego poziomu na HDP nie słychać delikantego szumu? Ja mam wrażenie, że po przestawieniu potencjometru (gdy dac stoi w pionie) na godz 13-stą zaczyna być słyszalny szum. Nie wiem z czego to wynika, czy po prostu tak ma, czy kable...Tylko nie dziw mi sie, przy wzmaku mialem potencjometr na 10-tej i było naprawdę, ok, normalnie bez wzmaka mam 12-13 i naprawdę rewelacji nie ma :-/ W sumie po przekroczeniu pewnego poziomu kręcenie potencjometrem niewiele daje :-( Żrodłem jest komp a dokładnie Maya44PCI, HDP podpięty przez coaxial

Edytowane przez Taik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na co dzień słucham muzyki mając potencjometr na godzinie 13-14 i nie mam żadnych szumów i nigdy nie miałem, dodam że moim źródłem też jest komp tylko że przez USB.

Sprawdziłem sobie teraz nawet volume 100% (rzecz jasna nic nie odtwarzałem!) i też cisza.

Może spróbuj się podłączyć przez USB?

Jeśli chodzi o twoje HE-4 to spróbuj poszukać jakiegoś info na temat Schiit Lyr, producent się chwali właśnie że dobry do napędzania nisko ohmowych słuchawek, a skoro ludzie tak chwalą sobie Valhallę do takich 650ek, to może Lyr też ma jakieś szanse w przypadku HE-4 :P

A co do tego Bursona, no właśnie też widziałem pozytywne opinie ale też i takie różne kwiatki....po za tym pomyślałem sobie że jak dopiero wkraczam w świat high-endowego sprzętu audio to może sobię daruję póki co pojedynczy sprzęt za 5 kafli i to jeszcze bez żadnego wcześniejszego odsłuchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę że każdy ma coś do HDP-ka :]. Ja zanim sprzedam/wymienię swojego planuje robić zakupić/wypożyczyć przetworniki D/D (M2tech Two). Podobno ten kawałek plastiku niesamowicie wypływa na jakość dźwięku.

 

Uważam że sekcja wzmacniacza słuchawkowego w HDP jest zbyt zimna, osobiście czuję jakby słuchawki nie mogły w pełni wybrzmieć. Brak mi swobody, lekkości w muzyce. Jeżeli chodzi o potencjometr, podobno są dwie wersje HDP-ków. Jedna od drugiej różni się właśnie potencjometrem. Nie wiem jednak jakie są to różnice i jak odróżnić obie wersje. Ja na USB nie mam szumów, na cyfrowym wejściu słychać bardzo cienki, wysoki, cichy dźiwęk, który ustaje po odtworzeniu muzyki.

 

Co do samego Bursona-a... Też kiedyś o nim myślałem, potem jednak złapałem za recenzje Dac-ów od Benchmark-a i do tej pory te Daci mnie "kręcą". Odpowiedzią Benchmark-a na 160D jest DAC 1 PRE - oczywiście ceny obu produktów są porównywalne.

Ja osobiście stwierdziłem, że chyba sobie odpuszczę tak drogie tytuły. Osobiście oprócz bechmark-a, kręcą mnie dwa tytuły na chipsecie ESS 9018 czyli Anedio d1/d2 czy Calyx DAC. Jedak z bardziej realniejszych cenowo tytułów wybiorę chyba rDAC -a, do tego wymieniony wyżej przetwornik d/d, sprawie sobie jakiś zasilacz toroidalny, bądź zwykły akumulator. Kabel cyfrowy już mam, aby jeszcze pomyśleć nad kawałkiem kabla analogowego i ewentualnie headamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności