Skocz do zawartości

Telefony a odtwarzacze - JAKOSC DZWIEKU


mos def

Rekomendowane odpowiedzi

ooo zrobiło się klarowniej :)

 

@Gumiak9:

Wave, Zune HD, Sony X, SGS to są dla mnie grajki z jednej półki dźwiękowej. Znaczek ">" w ilości 1(2) daje możliwość wzięcia poprawki na zgranie ze słuchawkami, preferencje, rodzaj słuchanej muzyki. Dla mnie wygląda to tak jak wygląda, ale nie udowadniam wyższości wave nad SGSem. To jest po prostu moja subiektywna opinia. SGS gra tak jak nie gra Wave gra tak jak nie gra SGS, kwestia tego kto na co zwraca uwagę w dźwięku i co komu się podoba. Ja postawiłbym jednak sony X nad SGS bo choć mimo jego wad które mnie drażnią, jakoś więcej mi oferuje jeśli chodzi o moje preferencje.

 

IMO Dopiero T4 wybija się ponad tą jedną półkę, chociaż dla zwykłego słuchacza nie jest to jakiś potężny skok. Na pewno T4 ma lepszą dynamikę i szczegółowość, a i nasycenie barwy jest lepsze i dużo lepsze niż takim sony X, który jest bezpłciowy i na IE8 jest w sam raz bardzo dobra synergia, ale na reszcie słuchawek na których słuchałem, to mimo, że grał bardzo dobrze jak na DAP to "tego czegoś" mu brakowało.

 

Nokie to tylko właśnie 5130 dobrze przesłuchałem i grała całkiem fajnie. Choć nie wybitnie. O reszcie modeli nokii nie będę się wypowiadał, lecz skoro w opinii jednej osoby nokia 500 jest na 2 miejscu, a w opinii dwóch innych osób na poziomie powiedzmy graja ze średniej półki, (zapożyczając przykład od ichrisa) np. takiego E30 czy clipa. To jest to dla mnie co najmniej podejrzane.

 

@Roland, recenzja z YT z serwisu komórkowego nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.

Wave miał grać jak kupa, a teraz jest na 4 miejscu? ;)

Moim zdaniem zrobiłeś ranking na zgrywanie się twoich słuchawek (podobno wybrednych) z tymi urządzeniami.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gdybyś śledził recenzje z Mobzilli to w kwestii oceny SQ w telefonach pokrywają się one z:

 

a) obiektywnymi pomiarami telefonów

B) obserwacjami wielu userów (niekoniecznie z tego portalu)

 

Po drugie, nigdy nie napisałem, że Samsung Wave gra jak qupa, skąd wziąłeś te fantasmagorie? Pisałem, że to ciekawy, ocieplony dźwięk, ale do X-a to mu jeszcze sporo brakuje, zwłaszcza w kwestii stereofonii oraz precyzji. Dla mnie Nokia 500 gra neutralnie i z wykopem, ma także znakomicie oddaną średnicę bez nadmiernej koloryzacji jak w Wave.

 

Myślę, że ten sceptycyzm co do Nokii albo nawet HTC bierze się z boomu na wszystko, co koreańskie, bo choć tandetnie-plastikowo wykonane to tanie (fajny współczynnik cena/GHz procka i nikogo nie obchodzi, jak to się ma w praktyce), modne i na przebojowym Androidzie (wielu maniaków woli SGS od Wave, właśnie ze względu na Androida - przyznają to wprost) i to jest realna przyczyna szału na Samsunga SGS.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sensation to gra to co najwyżej średnio. co prawda poprawili jakość w stosunku do desire gdzie było kiepsko. sensation gra tak, żeby podłączyć stockowe słuchawki htc i jest w porządku. Nie sądzę że jest to najlepiej grający android, samsungi grają zdecydowanie przyjemniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland napisałeś że "szał na samsunga jest nieuzasadniony". A samsung znalazł się w twoim top 5.

 

Posłuchaj sobie Wave po aktualizacji :). IMO Sony X wcale nie jest precyzyjniejszy od Wave, w każdym razie nie wychodzi to w muzyce jakiej słucham. Są to po prostu inne sposoby prezentacji dźwięku. Zdaje się, że po prostu przedkładasz według swojego gustu sposób grania X nad Wave. Dla mnie to jest ok. Z tym że ja wolę prezentacje Wave.

 

Chętnie posłuchałbym nokii. Może fajnie grać może nawet lepiej od Wave, choć zastanawiam się ile w tym jakości, a ile zgrania ze słuchawkami / preferencji.

Ktoś tam pisał że K550 marnie z wave się zgrywają, IE8 chyba też się nie bardzo zgrywają. Posłuchaj Roland Wave_LA1 i porównaj do nokii na jakiś innych słuchawkach. Jestem ciekawy twoich wrażeń ;).

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SGS, ale jego brzmienie mnie nie zachwyciło, może dlatego, że:

 

 

__________Frequency response_Noise level__Dynamic range__THD______IMD + Noise____Stereo crosstalk_

SGS I9000___+0.40, -0.12_______ -90.7__________90.6_____0.018_______0.329___________-43.3_____

SGS I9100___+1.05, -0.22_________-90.0__________90.2_____0.013_______0.647___________-49.4_____

iPhone 4_____+0.01, -0.07_________-90.4_________90.4_____0.0036______0.092____________-92.0____

Nokia 500_____+0.07 -0.37_________-90.1_________90.1_____0.0058______0.015____________-91.2____

HTC Sensation__+0.71, -0.15_______-89.1_________ 90.1_____0.019_______0.522____________-70.6______

 

Jeśli dla kogoś sprzęt, który w pomiarach ma tak mierną stereofonię, jak SGS I, to jest nirwana, to właściwie dalsza rozmowa nie ma sensu, bo jest niczym dialog ze słupem.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam setny raz- pomiary bez wgranego vooodoo. Dla mnie to troche jak zjechanie grajka za "ciche granie" jak ma się wersje z blokadą. Co do htc sensation wypowiadałem się w innym temacie i nie tylko ja :) co z tego, że na wykresie gra bardzo dobrze, skoro nawet z voodoo gra to bardzo słabo w porównaniu choćby z touchem 2g, za którym jak pisałem nie szaleje. Mało tego, gdyby nie wgrać voodoo a oceniać stockowego (jak Ty to robisz) to htc jest totalnym ****em a z dołączonymi słuchawkami stosunek cena/jakość wypada tragicznie jako odtwarzacz muzyki. SGS2 gra gorzej od jedynki, zarówno seryjnie jak i po modzie. Dla niego nie ma voodoo z prawdziwego zdarzenia, jest voodoo podwyższające głośność oraz możliwość wgrania rockoboxa. Tak czy siak wg mnie półka niżej.

 

Edit: A co do wykresów to pomyliłeś wartości, stero crosstalk 68.4 vs 43.4 a nie 92 vs 43.3 :) link http://www.gsmarena....eview-500p6.php Dla nokii 500 też odpowiednio -67.0

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem wyników dla S8500 z podpiętymi słuchawkami - niestety, jak ktoś znajdzie to niech da linka. Z tego co widać dane podane przez Rolanda były trochę przekłamane i jak można odczytać z tabelki, to technicznie stoją dość blisko siebie te modele.

 

komórki.jpg

 

a tu coś na dokładkę:

 

gsmarena_a001.png

 

gsmarena_a001.png

 

Nie jestem specjalistą, ale HTC jest jakby bardziej poszarpany z górką na niskim basie i dołem na średnicy, potem troszkę poszarpana wyższa średnica,

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wykresik to kazdy moze sobie jaki chce smagnąc i wtedy wyjdzie na niego.

Co dotego, ze Waeve jest tak samo dokładny jak X...Heh powiem tak posłuchaj sobie oba grajki na jakiś topowych iemach (proponuje Fx700).

Słuchając jednego utworu raz na Xie a raz na Wavie spokojnie mozna stwierdzić, ze na samsungu troche jednak tego ucieka.

Co do X vs t4 to dla mnie sa to grajki na tym samym poziomie. Podobno nowa Zetka to juz cakiem inna bajka i coraz bardziej mnie kusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X jest bardzo dobrym playerem. Ze słuchawkami za 1000zł pewnie pokaże nie jedno (o ile nie zirytuje nas jego szum :lol:). Tylko ja nie podłączam high-endowych doków do telefonu. Ogólnie nie trawię doków... Xa się pozbyłem nie dlatego że źle technicznie grał, bo grał wyśmienicie, po prostu charakter jego grania mi nie odpowiadał. Słuchając na wave mam banana na twarzy i to się dla mnie liczy. Zamiast highendowych zatyczek do uszu wolę sobie kupić jakieś kolumny i podłączyć do t4 prze docka.

 

Bynajmniej nie bawi mnie wykazywanie wyższości jednego odtwarzacza od drugiego - ja słucham głównie muzyki, a nie sprzętu. Tyle co chciałem sprostować wszystkie fałszywe i generalizujące opinie. Jakby nie grał wave jest grajkiem godnym polecenia. SGS to samo. Za cenę Xa mam wykupiony 2letni abonament ma komórkę a Wave dostałem gratis można by rzec. W dodatku mam na wave oprócz gwarancji ubezpieczenie - w razie uszkodzenia mechanicznego, kradzieży czy innych wypadków losowych. A więc co tu dużo mam gadać... podoba mi się to :)

 

@Gumiak - dane wave znalazłem ;) przecież są zamieszczone w tabelce. Nie znalazłem danych "po podpięciu słuchawek" i to mnie interesuje.

 

Wydaje mi się że nawet po podpięciu słuchawek sobie radzi:

Audio output spells perfection

 

We did expect the Samsung S8500 Wave to perform well in our traditional audio quality test but the results turned close to perfection. Not only is the Bada-pioneer one of the loudest handsets in terms of headphones volume, it is also among the ones with the cleanest output. The Nokia N91 is the only handset that we have ever measured to be noticeably louder than the Wave, but it didn't perform as well across the board.

 

The frequency response is perfect for the entire audible range and deviation is impossible to detect even in lab conditions. The signal-to-noise ratio is also excellent and so are the dynamic range and the stereo crosstalk.

 

The distortions are also neatly kept and the decision to pronounce the S8500 Wave the perfect portable audio player couldn't be much easier than this really.

 

o SGS w tym serwisie:

 

Perfect audio quality

 

Like many other things about this handset, the audio output of the Samsung I9000 Galaxy S is downright impressive. The handset was reasonably loud and scored excellently on each and every reading in our test.

The signal-to-noise ratio is impressive and so are the flawless dynamic range and frequency response.

The distortion levels are also top-notch and generally there is nothing about the Galaxy S audio quality that we can frown at.

 

W ogóle w tych testach na tych stronach przewija się często stwierdzenie, że różnice w wahaniu parametrów wyżej wymienionych modeli jest ciężkie do wykrycia w warunkach innych niż laboratoryjne.... Jaki w z tego wniosek? Ano taki, że trzeba się napocić by coś w muzyce usłyszeć na jednym, a nie usłyszeć na drugim, różnice te są marginalne.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyer, gdybyś czytał GSMarena, byś wiedział, że oni od pół roku zmienili metodologię pomiarów, bo przedtem mierzyli parametry na gnieździe jack bez obciążenia i wychodziło im, że wszystkie smartfony to jest hi-end.

 

Tego pierwszego SGS właśnie tak mierzyli, a potem porównując go z nowszymi modelami zrobili ponowny pomiar i wyszło im zupełnie co innego. Ją podałem właśnie te nowe prawidłowo wykonane pomiary.

 

Tak więc najlepiej najpierw czytać, a potem komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc masz separację kanałów czyli w praktyce stereofonię: 43,3dB dla SGS I wobec 67dB dla Nokii 500. To jest przepaść.

 

Tylko zwróć uwagę na to że to jest z ogranicznikami standardowego androida. Wave nawet według twojej top listy jest wyżej od noki N8, która ma 55dB, a Wave i SGS to ten sam układ audio. Dla mnie na oryginalnym sofcie bez nowych sterowników gra to na poziomie Clip+, a nawet słabiej, bardzo płasko, lecz inne elementy są jak najbardziej w porządku tj. szczegółowość, separacja itd. Natomiast potem po załataniu softa sytuacja się zmienia i jest dużo lepiej. Pokaż mi wyniki dla stereofonii po tych modyfikacjach. I czekam na parametry Wave_LA1 z obciążeniem (jeśli ktoś znajdzie).

 

na audiostereo.pl znalazłem taką wypowiedź:

 

znaczenie "separacji kanałów" dla efektu stereo jest przeceniane

 

nikt nie krytykuje stereo z dobrego analogu, większość oceni go wyżej niż z cd a tymczasem deklarowana przez producentów wkładek separacja kanałów to najczęściej gdzieś między 20 a 50 dB nie wiadomo jak mierzone

 

producent gramofonu z "wkładką idealną" tj. laserowego gramofonu ELP uczciwie wskazuje, że "Channel Separation" zależy od płyty ("Depends on separation of Records") i wynosi ">25 db (20Hz to 20,000Hz, DIN 45 543 Test Record)"

 

tyle w temacie chyba, parametr "separacji kanałów" jako taki w przypadku elektroniki jest bez znaczenia z perspektywy realnego wpływu na brzmienie

 

Ktoś mógłby coś więcej napisać o "separacji kanałów"? I ewentualnie skomentować cytat?

 

chciałbym również dostrzec tą "przepaść" :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z autorem wątku. SGS to jest dno przy dobrym odtwarzaczu, a taka Nokia 500 za grosze robi z niego papkę. Cała więc wrzawa wokół Samsunga jest IMO zupełnie nieuzasadniona.

SGSa nie słuchałem, ale N500 tak. z cc51 ta nokia gra pięknie, byłem w szoku, jak nisko bas potrafi w niej zejść

Wave dosłownie zgniótł takiego SE live, choć to też fajny grajek. Nokie fajnie grają, ale bez przesady :).

toż ten SE wcale nie gra jakoś nie wiadomo jak ;) gra całkiem fajnie, ale co takiego Clipa mu trochę brakuje

Edytowane przez Blay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności