Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefony a odtwarzacze - JAKOSC DZWIEKU


mos def

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowalem ogolny trend polecania ludzia i9000 jako substytutu osobnego odtwarzacza argumentujac zawartym w nim wysokiej jakosc przetwornikiem. Moim skromnym zdaniem ten telefon nie ma nawet podjazdu do markowego odtwarzacza. Porownujac go do iPoda Classica (5g) zostaje poprosru Z-M-I-A-Z-D-Z-O-N-Y. Dzwiek w esce jest dobry ale napewno nie rewelacyjny, mozna go porownac do muzycznej seri noki (min. 5130). Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox. Tak tylko sprawdzałem. Tekst bez polskich znaków czasami budzi podejżenie, że "autorem" tekstu jest bot. Wybacz.

Wracając do telefonów i playerków to rzadko używam i skupiam się na jakości (mam nokię E72 i jakieś tam stockowe doki). Jednakże bazując na bardzo przelotnej styczności z Classic'iem (chyba nawet 5G - mój znajomy ma) muszę przyznać, że zagrało to całkiem fajnie (dokładnie nie opiszę doznań, bo kontakt był jak mówię przelotny), słuchafony to coś prostego było, chyba jakieś Brainwavz Alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie osobiscie bass w esce i wave jest plytki, nie ma duszy... Nie wspominajac o scenie czy separacji

Chyba słuchaliśmy dwóch różnych grajków.Wgraj voodoo sound a do 5130 nie wrócisz. Chyba, że słuchasz muzyki na głośniku, pod tym względem nokia wypada dużo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat przypomina mi ten o armaturach :)

 

Ile to ja się naczytałem w życiu... mam własny słuch. Audio jest bardzo subiektywne i czasem by dostrzec zalety jakiegoś urządzenia trzeba wiele godzin odsłuchu. Wave jest słabszy bo nie wali basem jak gupi? Skoro tak uważasz... nie będę rozmawiał o gustach. Galaxy S moim zdaniem gra bardzo dobrze, rozwala więlkszość grajków ze średniej półki, a przynajmniej może je z powodzeniem zastępować. Wave to dźwięk porównywalny do topki playerów trochę słabszy od T4 porównywalny do Zune HD. I lepszy od nazwijmy go x żeby jego fani się na mnie nie rzucili. To jest moja opinia wynikająca z takiego a nie innego słuchu i dłuższego kontaktu z tymi playerami, a także sprzętami z innych półek zarówno DAP jak i DACów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nokia gra podobnie do innych telefonów na symbianie. Czyli gra całkiem całkiem, nie jest to klasa dorównująca odtwarzaczom mp3 za 200-300 ale jak ktoś nie jest mega wymagający (tak jak ja) to mu starczy.

 

Więc telefon gra, niestety w tej chwili nie bardzo mam go do czego porównać, jednak pamiętając dość dobrze granie choćby sansa clip czy iriver e10 to nokia 500 nie dorównuje żadnemu z nich do pięt ;) .

 

źródło http://forum.mp3store.pl/topic/84656-nokia-500/

 

Zgadzam się z autorem wątku. SGS to jest dno przy dobrym odtwarzaczu, a taka Nokia 500 za grosze robi z niego papkę. Cała więc wrzawa wokół Samsunga jest IMO zupełnie nieuzasadniona.

 

czyżby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czyli na jednych z bardziej reprezentatywnych słuchawek.

Jeśli do wychwycenia różnicy między tymi telefonami potrzeba jeszcze lepszych słuchawek, to nazywanie tego "robieniem papki" nie brzmi dla mnie poważnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler słuchałeś naprawde SGSa z voodoo? Bo "płaski dźwięk" o którym pisałeś w innym temacie jak i Roland pasuje do opisu stockowego Galaxy. Z voodoo to inna bajka, nie zgadzam się kompletnie, że Wave gra lepiej. Pisałem o tym kilka razy, kwestia gustu. Jak ktoś nie moduje to sgs zostaje sporo w tyle za Wavem, bo wtedy gra słabo i brak mu mocy. Roland co do poziomu grania SGSa nie jest to tylko moja opinia, pisał o tym już wiele razy Kurop, Piotrus-q czy Pasiasty. Zacytuje Piotrka:

"Ostatnio na gsm arena widziałem także pomiar SGS vs iphone 4g. W teście bez obciążenia wypadły bardzo bardzo podobnie jedynie crosstalk na SGS jest jakieś 15dB większy - a to dużo.

Pod obciążeniem słuchawkami (jakieś tam 32ohomowe AKG) iphone wypadł lepiej - oczywiście iphonowe równe pasmo przenoszenia niepodatne na zmiany impedancji, SGS się troszkę pofalował. No i rzeczony wcześniej crosstalk także IP4 lepiej.

Jestem jednak skłonny dać uciąć sobie głowę że był to nieodblokowany SGS, a po zmianie kernela na Voodoo wyniki testu były by znacząco różne. Osobiście po wgraniu Voodoo muszę przyznać że różnica między s:flo a SGS jest już dość nieduża."

 

Od siebie powiem tyle, słuchając na bardzo łatwych do napędzenia k420 stockowy sgs jest cichy. Po wgraniu voodoo pędzi duzo bardziej wymagające słuchawki a mocy ma więcej niż v39, która słaba nie jest. A co do płaskiego grania- na czym słuchacie? Dla mnie nudny był Touch 2g i on dostaje ładnie w dupsko od Sgsa, co innego nowy 4g o którym moge powiedzieć że gra lepiej (a nie na równi) od Samsunga.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem SGSa na Voodoo i rzeczywiście jest lepiej, choć na stockowym wcale nie jest źle. Jednak wave też poszedł dźwiękiem do przodu, teraz jest bardziej szczegółowy, bardziej, transparentny. No i jak dla mnie Wave dalej gra lepiej, choć można to zwalić na gust nie przeczę ;). SGS jest jeszcze bardziej kolorowy w dźwięku niż wave, a i z nim muszę się oswajać, bo na pierwszy rzut ucha nie przepadam, za podkolorowaniem dźwieku. T4g dalej jest przed wave choć nie tak dużo. Nie można w każdym razie powiedzieć, że wave przy 4g to papka.

 

Wave dosłownie zgniótł takiego SE live, choć to też fajny grajek. Nokie fajnie grają, ale bez przesady :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wg mnie nie słuchałeś sgs z voodoo. W dodatku w innym temacie oceniałeś go po wykresie. Sam wykres oczywiście też robiony bez wgranego voodoo :) Jak na razie słyszałem opinie kilku osób, że:

 

- gra tak sobie- bez voodoo moda

- gra płasko- jak wyżej, gra równo tzn żadne pasmo się nie wybija ale z pewnością nie jest neutralny)

- ma mało mocy- 20mW na kanał ma luzem, gra głośniej od v39 i z pewnością wystarczy 90% użytkownikom jako portable, pozostałe 10% nawet mając sflo2 narzekałoby na brak mocy i robią LODa, oczywiscie w touchu :P

- "a no bo Poweramp gra słabo i w ogóle tego no..."- nie gra słabo, TTPod wcale nie gra lepiej. Ostatnio słucham z Rockboxa, wygląd jak grafika na Pegazusie, płynność działania i ładowanie każdej piosenki przemilcze :P w Powerampie jest taki przycisk w prawym dolnym rogu, gdy się go wciśnie ukazuje się korektor. Po instalacji jak i np po resecie korentor przywraca domyślne ustawienia, tzn zaznacza przycisk Eq i Tone, co degraduje dźwięk. Jeden użytkownik narzekał na Powerampa dopóki go nie oswieciłem i zmienił zdanie :) Nowszy Poweramp ma mase bzdurnych ustawień degradujących dźwięk. Nawet gdy przeglądne całe menu i wyłącze wszystkie niepotrzebne "ulepszacze" dźwięk jest słaby, dlatego używam wersji 1.4.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do dyskusji.

a więc zacznijmy..

 

Podsumujmy:

 

Mos Def: Classic 5G >>>>>nokia 5130>>>>>>>>>>>>>>> SGS | Wave/SGS - płytki bas, słaba separacja i słaba scena

Siekkiera: i9000 = wave (zbieżność sprzętowa) -> różnice można wyłapać tylko przy dobrym sprzęcie.

Dirian: SGS /= Wave (różnica softowa)

mrowa0700: Wave + EQ - gra OK (na płasko mało basu)

Gumiak9: T4G/iPh4g>SGS>Wave>>nokia 5130 (w noki lepszy głośnik)

Syler: T4G>Wave = Zune HD>Sony X>SGS>grajki ze średniej półki

Roland: Samsung = kupa / Nokia = the best (w tym nokia 500)

Nemrod: Sony X > Nokia N8 = Wave

WojtaZ: grajki ze średniej półki > nokia 500

microb1987: E10,clip >>> nokia 500

 

Niech wnioski każdy sobie sam wyciągnie.

 

Ja słucham sobie właśnie dubstepu tego albumu http://www.jamendo.com/pl/album/105154 na Wave_LA1 + CAL>"na płasko". Kupa to ostatnia rzecz jaka kojarzy mi się z tym dźwiękiem. Jest świetna separacja dźwięku - nic się nie zlewa, basik miło nisko mruczy w tle, bardzo dobrze kontrolowany, scena jest transparentna, napowietrzona i baaardzo głęboka - 3D. Całość gra spójnie tak jak lubię, jest dużo detali, dźwięk jest dość ocieplony, ale nie ciepły przez co barwa daje dużo fun'u przy zachowaniu maksymalnej przejrzystości, no i takie samsungowskie kolorki, co w tej muzyce w żaden sposób nie przeszkadza, albo nawet pomaga.

 

Dodać do tego moje prefencje.

Lubię bas, ale wtedy kiedy jest dobrze kontrolowany, wolę, aby było go mniej ale by trzymał fason i klasę (wave LA1 ilość basu się zmiejszyła, ale jest według mnie nawet lepszej jakości, a i wcześniej mimo, że było go dużo, to charakter miał całkiem przyjemny, potrafił zejść, w żaden sposób nie dudnił, było go po prostu więcej w wyższym paśmiem, teraz ten wyższy bas został opuszcznony).

Średnica gra dla mnie 1 skrzypce, lubię ją szczegółową, wolę neutralną bez kolorków, ale ocieplona i z lekkimi odcieniami jest dla mnie jeszcze lekko strawna (wave ma świetną średnice, to jego właśnie pierwsze skrzypce, wcześniej była dość zauważalnie ocieplona, teraz po cieple ślad zaginą, no może delikanie ocieplona, ale jasna, lekko podkoloryzowana, tak jak w większości samsungów)

Wysokie - nie jestem jakiś maniakiem jesli chodzi o to pasmo, tak jak każdy chcę by było naturalnie i szczegółowo, nie lubię za bardzo "piasku", wolę "szpileczki" (wave LA1 zyskał bardzo fajną górę, jest szczegółowa, można wychwycić wszystkie smaczki, nie jest rozciągnięta tak jak w sony X, jest naturalnych rozmiarów tak jak w nagraniu).

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś się, SGS=Wave, kiedyś pisałem że JA wole Wave ale zwycięzcy nie ma. Poza tym zgadzam sie z tym "Niech wnioski każdy sobie sam wyciągnie". Wszystko zależy od podpiętych słuchawek. Wave jest ocieplony, ale nie przesadnie zgadzam się. P3 też jest ocieplony. Jedną z zalet samsungów jest uniwersalność, tzn Wave brzmi dla Ciebie dobrze z CAL, mi świetnie słuchało się z Audeo. Tak samo jest w przypadku P3, bardzo ładnie gra z ex85 jak również z Audeo, V-Jaysami, ksc75 czy k420 czyli inny biegun. Wcześniej słuchałem również z scl-2 (neutralne) i też bez niespodzianek. Kurop chwalił brzmienie z k518dj, mi się słucha świetnie z k420 a granie kompletnie inne. Dla porównania taki popularny kiedyś s638. Miał mało mocy, więc wymagające nauszniki odpadały. Z Cal, k518 mulił, z ex82,85 mulił tak samo nuforce ne-6 itp. Z audeo jakby brakowąło mocy, one są też 20-30% cichsze od konkurencji. Z er6i słabo, wszelkie shure jak e3c e4c też biednie. Jedynie senki z serii IE i denony c551 i c751 lub ksc75 i KONIEC. Zupełnie inna sytuacja niż w przypadku samsungów, do których podłączysz cokolwiek i gra bardzo ładnie. Jak ktoś zna model słuchawek który nie zgrywa się z wymienionymi modelami to prosze podać, jestem ciekaw :)

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie, bo zarzuca mi się apoteozę Nokii, co nie ma pokrycia w faktach:

 

 

Miałem ten mod w ROMie Android Revolution HD 2.3.4 (Gingerbread) + Sense UI 3.0 + Beats Audio w HTC Sensation i dźwięk mocno skaszanił się w stosunku do stockowego ROMu (bez BA). Jest to granie w typowe V, jak w słuchawkach Dra Dre, czyli umca, umca. Wycięcie środka jest tragiczne, Sam Sensation na stockowym GB jest i tak najlepiej grającym Androidem, ale z drugiej strony zjada go taka Nokia 500 za 500 zł.

 

 

__________Frequency response_Noise level__Dynamic range__THD______IMD + Noise____Stereo crosstalk

Nokia 500_______+0.07 -0.37_____-90.1_______90.1_____ __0.0058_______0.015__________-91.2_______

HTC Sensation__+0.71, -0.15____-89.1_______90.1________0.019________0.522__________-70.6_______

HTCSenBeatsA__+3.87, -0.56____-91.5 ______91.6________0.031________0.632__________-63.7______

Nokia E7________+0.07, -0.36____-88.3_______88.2_______ 0.0081_______0.017__________-89.3_______

 

 

Spośród testowanych przeze mnie smartfonów najlepiej grają w porządku istotnościowym (wg testów nausznych na IE8 i K550 bez ampa):

 

1. iPhone 4S / 4 (zanim posłuchałem to była oczywistość)

2. Nokia 500, ex aequo E6

3. Nokia E7

4. Samsung Wave I

5. Nokia N8

 

długo, dłuuuugo nic

 

6. HTC Sensation (bez Beats Audio czyli nie XE)

7. Samsung GS II

8. Samsung GS I

 

A co do Nokii 500 to posłuchajcie niezależnej opinii:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FfW83JKVKS8&feature=fvst

 

od 4:37.

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mos Def: Classic 5G >>>>>nokia 5130>>>>>>>>>>>>>>> SGS | Wave/SGS - płytki bas, słaba separacja i słaba scena

Siekkiera: i9000 = wave (zbieżność sprzętowa) -> różnice można wyłapać tylko przy dobrym sprzęcie.

Dirian: SGS /= Wave (różnica softowa)

mrowa0700: Wave + EQ - gra OK (na płasko mało basu)

Gumiak9: T4G/iPh4g>SGS>Wave>>nokia 5130 (w noki lepszy głośnik)

Syler: T4G>Wave = Zune HD>Sony X>SGS>grajki ze średniej półki

Roland: Samsung = kupa / Nokia = the best (w tym nokia 500)

Nemrod: Sony X > Nokia N8 = Wave

WojtaZ: grajki ze średniej półki > nokia 500

microb1987: E10,clip >>> nokia 500

ichris: Sony X > T4G = iPh4g = nano 6g > Samsung P3 > SGS = Wave > N2 = T2G = T3G > E2 = W890i = Samsung Gio > Rocoo A = Cowon i9 > iriver E30

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności