Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Polecane słuchawki nauszne - co wybrać | Temat ogólny


mikolaj612

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Świetny temat, polecam go przypiąć, zaoszczędzi pisania po 30x tego samego.

Jeśli są jakieś recki, to warto by podlinkować, bo sam komentarz często jest jeszcze bardziej subiektywny.

 

Do słuchawek zamkniętych do 200zł koniecznie dopisz Panasonic RP-HTX7 w nawiasie, że lepiej brzmią zmodowane, no i jeszcze z małych AKG K414p są godne uwagi.

Co do granic cenowych to CAL powinny się chyba znaleźć powyżej 200zł (wiem, wiem, ceneo pokazuje aż w jednym sklepie 199 ale z wysyłką na pewno ponad 200 wyjdzie).

 

Do półotwartych do 300 polecam też AKG K520

 

Otwarte do 400 - Alessandro MS-1i

 

No i jeszcze gdzieś warto by dopisać Sennheisery HD380pro, ale ich cena ostatnio mocno szaleje (promocja za 339) i w sumie to nie wiadomo w którą kategorię cenową - z ceneo wychodzi do 500.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

korekta do głownego tematu:

 

5401 to są słuchawki otwarte. fragment z podanego linku

 

 

•Acoustic system: Open

•Magnet type: Neodymium

•Frequency response: 15–28,000 Hz

•Impedance: 32 Ohm

 

 

OPEN !!!!

 

 

z tym sie nie zgadzam: "Słuchawki wysokiej klasy to zazwyczaj słuchawki półotwarte." wg mnie zazwyczaj to konstrukcje otwarte - ale sa oczywiscie wyjatki.

Edytowane przez krecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ciepłe -> dużo basu (który często dominuje), czasem cofnięta średnica, mniej góry względem innych pasm,

 

Jak dla mnie ciepłe brzmienie to nie jest dominacja basu a uwypuklenie średnich tonów zwłaszcza niższych rejestrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem do autora w propozycją pomocy w poprawkach i przeredagowaniu. Wiec w miare możliwości proszę o wstrzymanie się w pisaniu zbędnych komentarzy zanim pojawi się wersja poprawiona ;) jesli kogoś bardzo korci, bo boi się, że przeoczę (takie rzeczy jak np otwartość shp5401) to piszcie autorowi na PM. Dzięki ;)

 

@Perul, HD380 wpisał w "1000zł". Nic nie pisz :)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest odpowiedni temat na pytania dotyczące konkretnego sprzętu. Do tego został stworzony cały dział (w którym zresztą się znajdujemy), gdzie można zakładać własne tematy z opisem problemów. Co i jak tam opisać? Temu właśnie ma służyć bieżący wątek.

 

Kolejne posty typu "co kupić?" będą karane ostrzeżeniem, oraz usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Świetna robota z tym opisem słuchawek.

 

Nie byłbym sobą gdybym nie "przypiął" się do jednego zagadnienia.

Mianowicie, tak jak efektywność (skuteczność, SPL) daje pojęcie jak głośno zagrają słuchawki,

to już info o impedancji ma się absolutnie nijak do tego.

Jest to błąd powielany we wszystkich możliwych wypowiedziach, nawet w tzw Poważnych Pismach Branżowych.

 

Cóż z tego że słuchawki mają 32 Omy ? Co z tego wynika ?

Z samej tej informacji - nic.

 

Piszesz :

"Wysoka impedancja i wysokie SPL nie powinny sprawić problemu, tak samo niezbyt wysoki SPL z niską impedancją."

 

Niezbyt wysoki SPL i niska impedancja to prosta droga do dużych kłopotów z wysterowaniem słuchawek.

Niska impedancja = duży (potrzebny) prąd, tym większy że słuchawki są "tępe" i trzeba mocno podkręcić volume.

DAP lub słaba dziurka w CD, PC etc może się nie wyrobić z dostarczeniem potrzebnego prądu.

 

Tak samo nieszczęśliwie będzie z niskim SPL i wysoką impedancją.

Tu z kolei potrzeba wysokiego napięcia do pełnego wysterowania, a takowego zasilane bateryjnie DAPy

nie są w stanie z siebie dać.

 

Na szczęście są to sytuacje skrajne i rzadko spotykane.

 

Tak więc częste określenie - "słuchawki mają 32 Omy więc będą świetnie grać z MP3 playerem" to puste,

nic nie znaczące zdanie.

 

Tylko informacja o combo SPL&impedancja daje jako-taki pogląd o "łatwości" nauszników.

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie za parę słów ;) Masz rację, mogłoby być to zgrabniej napisane. Ważniejsze jednak dla mnie było zaznaczenie, że czegośkolwiek można się spodziewać znając obydwa parametry, jednak i tak ważniejsza dla laików (a głównie dla nich jest ten tekst) jest informacja, że lepiej się spytać o opinię "czy mój sprzęt da radę". Sam widzisz, że w dalszym zdaniu już pisałem, że przykładowo słuchawki 32ohm z impedancją poniżej przykładowych SPL 90dB mogą nie zagrać jak trzeba na DAPie, co pokrywa się zresztą z fragmentem Twojej wypowiedzi "Tak więc częste określenie - "słuchawki mają 32 Omy więc będą świetnie grać z MP3 playerem" to puste, nic nie znaczące zdanie.".

 

Jak znajdę trochę więcej czasu, to zastanowię się nad nowym kształtem tego akapitu - przyda mu się mała zmiana. Wciąż jednak pozostanie to ogólnikową informacją ze względu na wybrany target.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie bierz mojego wpisu jako czepianie się, bo robotę zrobiłeś solidną.

Mnie by się nie chciało...

 

Większość czytelników i tak ma w nosie te wiadomości, dzisiejszą młodzież (uogólniając)

głowa boli jak trzeba nad czymś pomyśleć.

Czytanie ze zrozumieniem to już problem.

 

Pozdrawiam, Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shure 440 to studyjne a shure 840 to portable wg trwojej klasyfikacji?

Przecież to te same przetworniki z rożna liczba bas refleksów,a i brzmią podobnie

Ogólnie ładnie opisane, tylko ta jedna kwestia mnie nurtuje

 

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Również uważam że przydałoby się go uaktualnić - i moim skromnym zdaniem do listy dopisać Sennheisery HD380 Pro (zamknięte, do 500zł) oraz AKG K450 (małe, do 250 zł, bardzo mobilne :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak? Nie wiedziałem. Przyznam, że przeglądałem recenzję HD380 tutaj oraz dyskusję pod nią (i dzięki recenzji sam je nabyłem i do dziś uważam to za najbardziej udany zakup). Poza tym, z tego co widziałem, to sporo osób je posiada z tutejszych forumowiczów. Wydaje mi się, że podobnie skrajne emocje wywołały swego czasu CAL!e, a mimo to są 'godne polecenia'.

Podobnie K450, również gdzieś (chyba też tu) poczytałem o nich i zakupiłem - akurat dla siostry, jest z nich bardzo zadowolona. Ja również, gdy czasem je od niej pożyczę, to jestem mile zaskoczony tym co usłyszę.

Doprawdy nie wiedziałem że ustrzeliłem tak kontrowersyjne modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności