Skocz do zawartości

Sluchawki... Dylematy


Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skoro to forum jest na tematy ogolne, to moze porusze szczegolnie ogolny temat. Czy moglibyscie podzielic sie jakimis wlasnymi subiektywnymi odczuciami dotyczacymi sluchawek? Np, czy wygodne, jak graja, czy da sie w nich biegac, chyba nie ma sensu mowic o cenie (to zadne kryterium porownawcze).

Czekam na opinie.... POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

zalezy o jakie sluchawki Ci chodzi? ja moge Ci napisac o sennheiser mx 300, dodawanych standardowo do niektorych odtwarzaczy firmy iriver. tylko takie narazie mam. jak na standardowe sluchawki sa naprawde dobre. maja niezle basy, calkiem czysty dzwiek i do sluchania mp3 nadaja sie doskonale. zasadnicza ich wada jest ergonomia. sa calkiem porzadnie zrobione, ale nie trzymaja sie za dobrze w uchu i latwo zgubic gabeczki, ktore prawie same spadaja. bieganie z nimi byloby raczej nie wygodne. jednak za ta cene to doskonale sluchawki. poza tym zastanawiam sie nad sluchawkami koss ksc50, albo ksc55, ewentualnie sennheiser px 200, ale nie mam narazie na nie kasy. elo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie o tym myslalem, o zebraniu tutaj takich "luznych" uwag na temat przeroznych sluchawek. Teraz subiektywnie ja:

MX300 Sennheiser mam o nich dokladnie takie samo zdanie, graja porzadnie, ale gabki przepadly tego samego dnia w ktorym je nabylem, biegac w nich sie nie da (cyba, ze w czapce z nausznikami :))

 

AIWA HP-JF40 - bardzo ciekawa konstrukcja, douszne na palaku, glosniki obracaja sie wokool osi (!!!) co pozwala na noszenia palaka "na glowie" lub "na karku", z tego powodu sa IDEALNE na rower, do bieagania i czynnego wypoczynku. Co do dzwieku... coz tu jest do czego sie przyczepic, brzmia glosniej niz MX300 ale tez i chaotyczniej ma sie wrazenia jak by ktos probowal zlac w jedno tony niskie i wysokie. Szczegolnie zle brzmia wysokie dzwieki, ktore mieszaja sie tworzac brzecaca sciane, jesli do tego dodamy grzmiacy (ciut przesadzilem) bas, to na pewno nie zrobi sie przyjemnie :). Moglby ktos powiedziec to po co kupilem te sluchawki? Odpowiedz jest prosta, spieszylo mi sie, byly tanie a potrzebowalem "na szybko" czegos nadajacego sie do jazdy rowerem (MX300 nie polecam, bo moga sie w szprychy wkrecic :)). Mialem wybor AIWA, Panasonic, SONY w podobnym ukladzie... AIWA byla najlepsza pod wzgledem ergonomii, a oto chodzi przeciez jadac na rowerze.

Szukalem info o AIWA HP-JF40, ale cos mi nie szlo, znalazlem tylko http://www.aiwa.com.ua/products/2002/hpjf40.htm

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy to Cie zainteresuje, ale w tym temacie jest duzo na temat sluchawek kossa: Sluchawki Koss Ksc-55

 

calkiem fajnie wygladaja te sluchawki aiwa, tylko sa kolorowe, hehe. co do sluchawek do biegania, to ciekawe prezentuja sie sluchawki kossa dostepne w e-sklepie takie jak np. ksc 19, albo ksc 55. elo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zależy jakie słuchawki preferujesz, tzn. czy douszne czy z pałąkiem ( nauszne). Jeśli masz iriver'ka bez słuchawek sennheisera to polecam Ci kupić mx300. Ja osobiście wymieniłem z mojej 350'ki te orginalne właśnie na ten model i jestem bardzo zadowolony, gra to co najmniej trzy razy lepej. Jeśli natomiast preferujesz słuchawki nauszne ( z pałąkiem ) to mogę Ci polecić również sennheiser'ki px100 a najlepiej px200, no ale koszt px200 jest dość spory. Wielką zaletą px200 jest to, że świetnie izolują od hałasów z zewnątrz i mają przeraźliwy bas :).

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość masacre

..i wydaje mi się że mają w stosunku do mx300 potężniejszy BAS....dużo....

trochę inny dżwięk w zakresie średnich tonów ....sennheiser ma z kolei czystszy i ostrzejszy dźwięk......osobiście wolę dźwięk SONY ale wiadomo - to subiektywne zdanie...jeśli chcecie BAS ..to polecam SONY....

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki miałem w IMP-350 oryginalne słuchaweczki, byłem z nich całkiem zadowolony. Tę opinię potwierdzało podłączenie średniej klasy dousznych słuchawek Sony, które brzmiało w porównaniu do tamtych zupełnie nijako. Ale wreszcie przyszedł czas na zupełnie inną klasę - Koss Porta Pro. Cena tego sprzętu jest dosyć zaporowa ale na tym kończą się ich wady... Bas jest na tyle potężny, że można zapomnieć o wbudowanym EQ. Czystość dźwięku? Cudo. Muzyka aż prosi się o kodowanie w wyższym bitrate. Pewną niedogodnością jest tylko niedopasowanie impedancji słuchawek do wejścia Slima, co objawia się niezbyt dużą maksymalną głośnością. Częściowo rozwiązuje problem dobra izolacja akustyczna od otoczenia. Podsumowując - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sennheiser MX300 - Co tu dużo mówić - firma specjalizuje się w produkcji słuchawek. Od lat jest w ścisłej czołówce. Seria MX to naprawde tania oferta (tania nie czytaj kiepska) Nigdy nie spodziewałbym się, że mozna tak tanio kupić Sennheiser'a! Najniższy model "300" to REWELACYJNY STOSUNEK JAKOŚĆ/CENA !! Polecam dla średnio wymagających słuchaczy.

[Parametry: 20-20000 Hz, max122 dB, 32 Ohms, 1 m przewodu, 3,5mm jack niklowany]

Photo

 

Philips SBC HP090 - Naprawde mizernej jakości przetworniki. Wygodne słuchawki typu zamkniętego do użytku domowego - już od dawna zastanawiam się na co je wymienić! :) Jezeli jesteś mało wymagający i chcesz mało wydać, możesz kupić ale mało dostaniesz. Zaleta? Przy wielogodzinnym siedzeniu przy kompie nie bolą uszy! :D

[Parametry: 15-22000 Hz, 100 dB, 32 Ohms, 2 m przewodu, 3,5mm jack niklowany]

Photo

 

Standardowe z iMP-150 - Krzykacze. Głośno napierdzielaja ale bez jakichś rewelacji! Obcinają wyraźnie górę (wysokie częstotliwości) Nie radzą sobie z basem. Ogólnie słaba klarowność i przejrzystość. Dzwiek wydobywający sie z tych słuchawek jest przytłumiony i rozmyty.

[Parametry: 16 Ohms, 0,8m przewodu, 3,5mm jack pozłacany]

Photo

 

A jak tylko nazbieram $$$ to zakupię PMX-60.

 

Pozdrawiam,

Mopett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie ze słuchawkami na plaży... Jak dostanie się trochę piasku do senheiserów to kurde klops... Trzeszczenie i nici z dobrego słuchania. Czy macie jakiś pomysł na "wydłubanie"  ziarenek piasku ze słuchawek?

 

Heh :) Rozbawiłeś mnie :D

Wiec Sennheiser MX300 ma bardzo małe otworki wiec wydłubać traczej nie ma szans!

Prawdopodobnie mozna je otworzyc na "zgrzewie" i potem zakleic kropelką. Myśle jednak, że wiele kosztowałoby to zachodu a jakości może ubyć.

Zawsze można tez kupić nowe za mniej niż 30 zlotych i cieszyc się, że kupiło sie Sennheiser'y za TAKĄ cenę B)

 

Pozdrawiam,

Mopett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedyś też mi jakiś paproch wleciał do środka i trochę brzęczały. Troszke nimi ponaparzałem ( nie za mocno oczywiście :) ) i pomogło, teraz grają dobrze. Racja, żadne słuchawki z ziarenkiem piasku niegrają ciekawie :D:D:D.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności