Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacze Legendy. Hall Of Fame albo coś takiego.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesuje się baseballem, ale to coś na zasadzie księgi legend tego sportu.

- najwięcej przyłożeń

- najwięcej odbić

- najdłuższa kariera

itd.

 

Nie to że nowe odtwarzacze też mają się tu zawierać. Chodzi o grajki które czymś się wykazały. Wielkością, SQ, praktycznością, popularnością, ceną, jakością, innowacyjnością itd. Jeśli jakiś grajek aktualny ma się czym pochwalić to też powinien wejść do tego spisu, ale to nie znaczy, że jest dobry i ma tu być. Taki A86x niczym sobie nie zapracował aby tu się wpisać, lecz taki zły pewnie nie jest ;). (choć raczej przeciętny)

 

Jak pojawią się pierwsze pozycje to temat zapewne będzie edytowany :) Więc jeszcze zdążymy nadać mu encyklopedyczny charakter. Na razie niech zgłaszają się ochotnicy co napisania sporządzania opisu. Ja mogę z 2, 3 grajki opisać.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako legendę rozumiałbym coś co wyszło z obrotu a cały czas jest rozchwytywane.

 

czyli nie tyle legendy, a 'playery o zacnym SQ'? to moze wymienic i dac linka do recek i wsio... ja mam troche odmienne pojecie 'legendy'

 

Jest przecież jeszcze takie pojęcie jak: "Żywa legenda", i ono właśnie odzwierciedlało by sens tego projektu. Tak jak pisał Syler, nie można się ograniczać tylko do player'ów już niedostępnych, bo kilka legend się właśnie rodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę że temat został zakopany już głębiej i już ludzie o nim zapomnieli.

 

W weekend mam plan opisania paru odtwarzaczy z listy

 

Odnośnie odtwarzaczy które mają się tu znaleźć. Nie ma ograniczenia wiekowego. Napisałem wcześniej że, główne kryterium to SQ. Ale taki Iriver T10 dźwiękowo nie powalał, tak samo jak T20. Grały tak samo. A jednak coś sprawiało że każdy go chciał mieć. I w wyniku tego, SQ jest takie sobie, mam go nie wymieniać? Każdy z nas słyszał o T10.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, a masz propozycję dla innej formy opisu? Na razie jest jeszcze jeden. Ale ciężko się będzie jak już machnę z 10. I nagle ktoś powie że forma jest z dupy i że trzeba to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Jednak uważam że lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie gigantycznej ankiety (około 50-100 pozycji) gdzie ludzie zagłosują na odtwarzacze do "hall of fame". Wtedy wybierze się 30 najwyżej notowanych i je się opisze. W ten sposób odetniesz się D@rkSid3 od komentarzy z rodzaju "a czemu nie opisano tego i tamtego" bo powiesz że taka wola ludu była i kropka. W tak sprytny i szykowny sposób zdobywamy odtwarzacze które w miarę obiektywnie są najlepsze (wiadomo że każdy wybrał na podstawie swoich subiektywnych preferencji ale 20 subiektywnych opinii mają często jeden wspólny,obiektywny parametr).

Jeśli zostało by to tak zrealizowane to jestem w stanie nawet podjąć się opisu np.od 5 do 10 wytypowanych, ponieważ to ma sens. Bo na chwilę obecną to jest takie "niech każdy wrzuci to co uważa za dobre i jakoś to będzie" a założę się że zaraz ktoś wyskoczy z jakimś egzotycznym modelem Grundiga, którego nikt nie słyszał i będzie taka **** blada-bo skąd mamy wiedzieć czy naprawdę jest to wart hall of fame.

 

Ps.mógłbym nawet spróbować pomóc z tą ankietą (pozbierać modele i spróbować włączyć ankietę,choć nie wiem czy można wrzucić aż tyle opcji do wyboru). Jednak to dopiero jak skończę pisać review Cresyn CS-HP600 (powstaje w wielkich bólach :P).

Edytowane przez PACZANGA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedwabiście. Jak do jutra wieczorem nie spróbuje się powiesić z powodu ten recenzji (chyba pisanie "przed północą" to nie mój styl) i jakaś ponętna koleżanka nie zaproponuje mi bycie "friends with benefits" to mogę wystawić taką ankietę (oczywiście, jeśli chcesz, bo to przecież twoja wizja :) ). Na początek bym zrobił z iriver i cowonem, bo trochę tego będzie i wątpię żebym wcisnął 3 firmę w 50 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie się wciśnie. 50 pozycji to dużo. Teraz jest jakaś połowa tego. Wymienione zostaną co ważniejsze modele. Ankietę machnę jutro, bo dziś pewnie nie będę w stanie. I dokleję ją tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem (pobieżnie) cały temat i chyba nikt konkretnie Clipa nie wymienił. Co prawda wybitny pod względem dźwięku player to nie był, ale baardzo popularny i o świetnym stosunku jakość/ cena. Przy okazji wprowadził SanDiska na poważnie do świata odtwarzaczy. Model wbrew pozorom już dość wiekowy, aktualnie niedostępny już chyba jako nowy (mówię oczywiście cały czas o wersji bez plusa). Chyba łapie się pod kryteria legendy.

Przy okazji można też wziąć pod uwagę bliźniaczego Fuze'a - też był popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fuze nie zasługuje na miano jakiejkolwiek legendy moim zdaniem. O Clipie się nie wypowiadam, bo nie znam tego urządzenia.

 

Ja dodam od siebie starego Zuna chociaż uważam, że wszystkie urządzenia Microsoftu zasługują na miano legend, czy tam przynależność do ściany sławy. I zauważmy, że wszystkie już nie są produkowane i ogólnie marka Zune jako tako już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie :

 

1. Rio Karma

2. Iriver H120

3. Cowon X5

4. Iriver IFP seria 7xx

5. Vedia\Vtec V39

6. Meizu M6

7. Creative Rhomba i Zen Jukebox (ta 1 cegła na 4 paluszki)

8. Sandisk Sansa E130

9. Iriver IMP-350 (550 była tylko ładniejsza)

 

Nie umieściłem H320 bo gra podobnie jak H120 więc jak dla mnie nie jest już legendą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności