Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Walkman Z1000 (podejście drugie)


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze doniesienia z CES 2012:

 

http://www.theverge....hands-on-photos

 

http://www.theverge.com/products/walkman-nw-z1000-series/2564

 

Zabawka śmiga na Andku Gingerbread 2.3.4, ma aż 4,3" ekran o rozdzielczości 800 x 480. Posiada pełną funkcjonalność Androida z wyjątkiem opcji telefonu, jest oczywiście moduł WLAN.

 

Dla maniaków Androida i benchmarków:

  1. CPU Tegra 2 (dwa rdzenie) z zegarem 1GHz
  2. RAM 512 MB
  3. Pojemności od 16, poprzez 32 do 64GB (odpowiednio modele Z1050, 1060, 1070)
  4. Możliwość streamingu mediów via DLNA
  5. Bateria na 20h odtwarzania audio (co przy Andku jest raczej pobożnym życzeniem)

 

Szkoda, że sporo bajerów upakowali, ale czy towarzyszy im równie wyjątkowa jakość dźwięku?

 

Przekonamy się niebawem za 249 dolców w USA, co w socjalizmie EU po opodatkowaniu przełoży się pewnie na 1800-2000 zł + prezent od Komisji Europejskiej w postaci ograniczonej głośności.

 

Temat został wydzielony z >>>tego<<< wątku w którym powstał za duży offtop. Proszę o kontynuowanie dyskusji tutaj i trzymanie się tematu.

//Syler

 

I fotki:

Sony_Walkman_Z1000_media_player_5_gallery_post.jpg

Sony_Walkman_Z1000_media_player_2_gallery_post.jpg

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to jak chcieli zrobić playerokonsolę to powinni już w Tegrę 3 celować. A na baterii nie powinno być źle, w końcu będzie offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę podtrzymywał swoje wcześniejsze zdanie. Bardzo lubię Soniacze, ale ten uważam za coś niepełnego. 20 godzin tylko i wyłącznie audio dla urządzenia tego typu to nieporozumienie. Ekran daje komfort przy oglądaniu muzyki czy w wifi, ale z takim zasilaniem padnie zbyt szybko. Nie ma telefonu, czyli ma to być odtwarzacz. Kosztować będzie majątek.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/78302-nastepca-walkman-nwz-x1060-nwz-x1100/page__st__30 no i faktycznie trochę nieporęczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn - zobacz wyniki finansowe Apple za ostatni kwartal i sam sobie odpowiedz.

Nowego grajka Sony zapewne czeka los samsungowych galaxy playerow... ktorych wyprzedaz wlasnie sie rozpoczela.

 

Przecież ja mówie to ze swojej perspektywy że to nie ma sensu, jeśli się sprzedaje to dobrze dla Appla ;) Britney Spears też sprzedaje po 10 mln płyt co nie znaczy że to dobra muzyka ;)

 

Roland ja bym poszedł dalej. Wole mieć przeciętnie grający telefon w kieszeni za 500zł niż audiofilską cegłe o zerowej ergonomii za 2,5 tys ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny dokładniej to:

8GB - $249,99

16GB - $279,99

32GB - $329,99

 

BTW, po Xperii Arc dobrze że wrócił im rozum i dali jacka na dół. Bo w Arcu był umieszczony wybitnie debilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mówiąc szczerze po co mu taki procek jak ma tak mało ramu względem osiągów procesora. Wogóle nie rozumiem sony z ich polityką tworzenia sprzętu, bo w idiotyczne sposoby obniżają jednym podzespołem osiągi całego sprzętu prócz tego przykładu np. ps3. Pozatym cena według mnie za wysoka. A co do androida jest to wielki plus przez mnogość aplikacji ale z takimi parametrami zabardzo nie ma konkurować z T4G bo na niego aplikacje są tworzone wsumie na jeden sprzęt przez co są dużo lepiej zoptymalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak zastanawiam, po co to? To już tablet, tak samo jak Samsung Galaxy Player 5.0.

 

Jeszcze trochę, to na tak dużym ekranie i ilością herców, będę mógł sobie jajka smażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak zastanawiam, po co to? To już tablet, tak samo jak Samsung Galaxy Player 5.0.

 

Jeszcze trochę, to na tak dużym ekranie i ilością herców, będę mógł sobie jajka smażyć.

śmiej się śmiej, a ja bym kupić taką patelnię! Nigdy nie złapał się głód w podróży :) ? Lecisz do sklepu, kupujesz jajko, robisz sadzone, w międzyczasie sprawdzasz pocztę... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę, to na tak dużym ekranie i ilością herców, będę mógł sobie jajka smażyć.

 

Strach myśleć co by się usmażyło jakby się jakiś proces uruchomił podczas przechowywania w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby emulacje psone, to trzeba przyznać, że miałby coś naprawdę więcej niż u konkurencji ;)

 

A na androida ogółem nie ma emulatora PSX? XPERIA play chyba ma coś takiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem ciekawy tej konstrukcji. Sprawdzę go jak pojawi się w salonach. Ale na pewno bym go nie kupił. Wolałbym coś z gabarytami X'a. Pomimo że chodzę z X7. Który kurczaczkiem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby emulacje psone, to trzeba przyznać, że miałby coś naprawdę więcej niż u konkurencji ;)

 

A na androida ogółem nie ma emulatora PSX? XPERIA play chyba ma coś takiego..

 

Są na androida ale na dobrą sprawę telefony porównywalne z galaxy s2 dadzą radę (chociaż też widziałem, że trochę wolno niektóre chodzą). Właśnie xperia ale jednak co jak co ale ona była przystosowana do grania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze są parametry starej PS:

 

 

Procesor: 32-bitowy procesor RISC R3000A MIPS taktowany zegarem 33.8688 MHz Cache 4 kB

Wydajność obliczeniowa CPU: 30 Mips

Przepustowość szyny: 132 MB/s

Pamięć RAM: 2 MB

Pamięć Video RAM: 1 MB

dźwiękowy RAM: 512 kB

Maksymalna rozdzielczość: 640x480

 

i że nowe dwurdzeniowce radzą sobie, ale jak napisano powyżej, z przywieszkami z grami tamtych czasów. Przecież do tej pory nie można pograć w gry z PS2 na PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale winą jest akurat przy ps2 procesor. 64-bitowy architektura MIPS (z 128-bitowymi rejestrami SIMD) "Emotion Engine" 294 MHz (299 MHz w nowszych modelach), 40 KB pamięci cache. Cięzko jest to zemulować, tak samo jak z gamecube- nie da rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ma bardzo dluga historie z przenosnymi urzadzeniami grajacymi wyposazonymi w cyfrowe wyjscie danych...

Sony D-303

Sony D-321

Sony D-335

Sony D-465

Sony D-555

 

Sony D-E01

Sony D-E451

Sony D-E551

Sony D-E555

Sony D-E565

Sony D-E705

Sony D-E885

Sony D-E905

Sony D-E990

 

Sony D-EJ01

Sony D-EJ521

Sony D-EJ611

Sony D-EJ711

Sony D-EJ715

Sony D-EJ721

Sony D-EJ725

Sony D-EJ785

Sony D-EJ825

Sony D-EJ835

Sony D-EJ855

Sony D-EJ888 (Japan only)

Sony D-EJ915

Sony D-EJ925

Sony D-EJ955

Sony D-EJ985

Sony D-EJ990 (Japan only)

Sony D-EJ999 (Japan only)

Sony D-EJ1000

Sony D-EJ2000

 

Sony D-NE1

Sony D-NE9

Sony D-NE10

Sony D-NE20

Sony D-NE700

Sony D-NE720

Sony D-NE800

Sony D-NE830

Sony D-NE900

Sony D-NE920

 

Dlaczego Model : ICX-1217(U)(Samsung)(8G) nie jest jednym z nich :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze są parametry starej PS:

 

 

Procesor: 32-bitowy procesor RISC R3000A MIPS taktowany zegarem 33.8688 MHz Cache 4 kB

Wydajność obliczeniowa CPU: 30 Mips

Przepustowość szyny: 132 MB/s

Pamięć RAM: 2 MB

Pamięć Video RAM: 1 MB

dźwiękowy RAM: 512 kB

Maksymalna rozdzielczość: 640x480

 

i że nowe dwurdzeniowce radzą sobie, ale jak napisano powyżej, z przywieszkami z grami tamtych czasów. Przecież do tej pory nie można pograć w gry z PS2 na PC...

Jak to nie można? A pcsx? http://www.youtube.com/watch?v=QTA3ss26bWU&feature=related takie gry jak gran turismo 4 są cholernie trudne do emulacji, co innego bijatyki jak tekken 4 i 5 które chodzą płynnie na 5-letnim sprzęcie. Na mojej zabytkowej 6600gt przeszedłem Final fantasy X-2 i XII w rodzielczości 1024*768 i włączonym wygładzaniem krawędzi w emulatorze. Taki mortal kombat deadly alliance nie wygląda szałowo, ale to raczej apel do producentów by wypuszczali ( np nową dziewiątke) na pc. Ja nadal jestem zdania, że 4.3 w takim urządzeniu (co innego telefon) to nie jest dużo- kto grał w coś na 4 calowym ekranie w galaxy czy oglądał film w drodze do domu wie o czym mówię. Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności