Skocz do zawartości

Rockbox Dla H10 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ok to ja mam problem takiej maści że po zainstalowaniu rockboxa odtwarzacz śmiga gładko natomiast komp mi go nie widzi, gdy podłącze do usb nie ma tego charakterystycznego dwutonowego ping ping z kompa tylko dwa pingi na tym samym tonie i nie rozpoznaje urządzenia po czym prosi o stery... szukałem czytałem ale nie znalazłem odpowiedzi, dlatego pisze:)

 

Edit: Mój odtwarzacz to H10 20gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Nie mogę zainstalować iRiver Plus z płyty gdyż mam napisane, że mam niezgodny z systemem WMP. Posiadam WMP11. Czy koniecznie musi byc WMP10? Chyba, że problem dotyczy czegoś innego...

Czy majać Rockbox potrzebny jest iRiver Plus?

Sciagnalem odpowiedni firmware ze strony, ale nie ma w nim pliku rockbox.h10, czy mogę wrzucać bez niego na odtwarzacz? Jesli nie to skad wziac ten plik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie H10 działa używając protokołu MTP, wtedy nic Ci nie da Iriver Plus. Nie wykryje go.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma WMP do IP? Przy RB nie musisz używać WMP, a IP nie wykryje ci odtwarzacza w ogóle. Co do instalacji - po co kombinujesz, skoro można użyć automatycznego instalatora RB?

 

Chciałem zostac na oryginalnym firmware, ale nie moge zainstalowac IP, zatem zdecydowałem sie na RB, ale nie mam tego pliku rockbox.h10, bo nie bylo go w paczce. Co do automatycznego instalatora RB, to o czym dokladnie piszesz? Mozesz podac jakis link do najnowszego instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do programu, który rozpozna urządzenie, ściągnie co trzeba, zainstaluje i w ogóle wszystko za Ciebie zrobi tak naprawdę.

 

Dzieki, glupio sie przyznac, ale mam juz to sciagniete, ale myslalem, ze do czegos innego to sluzy, zatem biore sie do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że on działa w trybie MTP? Zobacz czy nie masz w ustawieniach możliwości przełączenia na UMS, tak aby odtwarzacz był widoczny jako dysk wymienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, wiedza o H10 zanikła w narodzie :) Dla MTPowych H10 (bo _były_ też UMSowe wersje tych "średnich", 5-gigowych) działa następująca sztuczka (hasło: "UMS trick"): wyłączyć playera na twardo, tj. przez wyjęcie baterii (5/6GB) lub jego zresetowanie (igła/rozgięty spinacz biurowy), następnie podłączyć pod kabel, kabel do komputera i teraz najważniejsze - przytrzymać przycisk potwierdzenia (prawy) i jednocześnie włączyć. Na górze wyświetlacza będzie komunikat "UMS mode" (dla 5/6GB) lub "Emergency connection" (20GB), a komputer wykryje nowe urządzenie UMS, przypisze mu literę dysku, a tę należy podać RB installerowi, który dokończy dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, wiedza o H10 zanikła w narodzie :) Dla MTPowych H10 (bo _były_ też UMSowe wersje tych "średnich", 5-gigowych) działa następująca sztuczka (hasło: "UMS trick"): wyłączyć playera na twardo, tj. przez wyjęcie baterii (5/6GB) lub jego zresetowanie (igła/rozgięty spinacz biurowy), następnie podłączyć pod kabel, kabel do komputera i teraz najważniejsze - przytrzymać przycisk potwierdzenia (prawy) i jednocześnie włączyć. Na górze wyświetlacza będzie komunikat "UMS mode" (dla 5/6GB) lub "Emergency connection" (20GB), a komputer wykryje nowe urządzenie UMS, przypisze mu literę dysku, a tę należy podać RB installerowi, który dokończy dzieła.

 

Wlasnie kilka minut temu znalazlem ten trick, wlasnie ładuje sie RB :) dzieki wielkie wam za pomoc.

 

 

edit: pfff system files missing, "To restore the system files, [...] recovery tool" cos takiego....a przeciez zrobil programik wszystko za mnie...co dalej? wczesniej ktos mial ten problem, zmiana nazwy pliku mi4 nic nie dala, podmiana na inny tez nie...

 

"rockbox.h10" tego pliku wogole nie ma, a z tego co czytalem powinien taki byc...

Edytowane przez pearljammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Post dla wszystkich którzy mają jeszcze problem z zainstalowaniem na h10 MTP 6gb RockBoxa

 

1. Naładuj h10 do pełna

2. Ściągnij i zainstaluj najnowszy oprogramowanie do h10 upewnij się że soft jest do modelu MTP ( u mnie problem polegał na tym że miałem zainstalowany soft od modelu UMS na h10 MTP )

Przypominam że aktualizacja h10 jak i wgrywanie rockboxa musi się odbyć w trybie UMS(komputer wykrywa wtedy irivera jako dysk wymienny) w tym celu musimy zastosować "sztuczkę":

-wyłącz h10 wyciągnij na chwilę baterię.

-podłącz kabel USB.

-przytrzymaj klawisz select (kółeczko :) i włącz irivera.

gotowe.

3. Zainstaluj rockboxa(za pomocą RU) wybierz z listy odtwarzaczy iriver -> h10 (5/6gb) MTP(stable) wskaż dla instalatora lokalizacje swojego h10(nie wykryje go automatycznie) i rozpocznij instalacje.

4. Ciesz się nowym softem :D

Edytowane przez lost-track
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności