Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rockbox Dla H10 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Initial implementation of audio support (44.1KHz only, mp2 or mp3, mono/stereo, any bitrate) and .mpg file (MPEG program stream) parsing for mpegplayer - .m2v files are no longer supported.
<- z www.rockbox.org

 

 

Czy ktoś próbował, jeśli tak to jak wrażenia?? :D

 

 

A odpowiadając na powyższe pytanie to przeczytaj:Dual boot

 

Jeśli zrobisz wszystko JAK W OPISIE to NIE MA MOWY aby nie działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdziłem tą nową wersje mpegplayera no i sporo poprawili,

nie pojawiają się już np artefakty po skompresowaniu pliku innym programem niż ten który podali.

Niesty video z dźwiękiem dalej nie da się oglądać. Dźwięk momentami charczy i niestety prędkośc odtwarzania spada do około 12fps <_<

Więć dźwięk z obrazem nieźle sie rozjeżdżają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
nie wiem moze nie zauważyłem...

cały...wątek...jest...o...tym...

 

a odtwarza co się da: MP3, Ogg, MPC, AAC (tylko w niksiej jakości), FLAC, APE, WAV etc. nawet zaczyna odtwarzać filmy...

... do tego dochodzą bajery takie jak odtwarzanie bez przerw między utworami, zaawansowany parametryczny equalizer, gry (normalne i gameboy), dodatkowe aplikacje etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja od wczoraj mam H10 a już dzisiaj jest na nim rockbox :)

Generalnie firmware ma jeszcze sporo błędów np. po włączeniu eq po prostu nie da się używać odtwarzacza, ale za to odtwarza pliki ogg flac i całą resztę. Jak na moje ucho na technicsach gra lepiej niż na oryginalnym sofcie ale np już mx500 grają tak sobie i trzeba użyć eq (mam dual boot i jak słucham na pchełkach to używam org. softu a jak na dużych słuchawkach to rockbox). Radio i dyktafon używam sporadycznie zresztą w ifp795 moim zdaniem dyktafon jest dużo lepszy więc tu zwyczajnie jest mi on nie potrzebny. W sumie rockbox fajna rzecz tylko na pierwszy rzut oka trochę zbyt skomplikowana (trzeba sie naumieć :) ) i nie mam pojęcia czemu podczas używania rockboxa grzeje mi się player w okolicach baterii podczas gdy na org. sofcie jest zimny jak trup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Voohan: stronę Rockbox'a czytał? Forum czytał? :) Zakładam, że samą procedurę instalacji RB na H10 znasz (wgranie katalogu .Rockbox do roota i bootloadera do System), a żeby móc używać dualboot'a trzeba po prostu zaktualizować bootloader - wtedy jeśli przy włączaniu playera przytrzymasz przycisk "cofnij" to zostanie uruchomione standardowe oprogramowanie, w innym wypadku wystartuje RB. Drobna uwaga jest taka - o ile RB wyłącza playera "na twardo", to po uruchomieniu iriverowskiego softu wyłączenie jest tylko "miękkie" (standby), więc aby znowu móc dostać się do RB trzeba albo zresetować odtwarzacz, albo odczekać aż sam się wyłączy (chyba po 12h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ok, wszystko sie zgadza.... '.rockbox' do roota, bootloader do folderu 'system' i rockbox smiga, ale jak chce właczyć oryginalny firmware to wyskakuje ze nie ma jakiegoś pliku OF....i nie mozna uruchomic oryginalnego firmware'u... Ktoś wie jak z tym walczyć? Bo ja żadnych plików nie kasowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - poszukaj dokładnej instrukcji na stronie RB - trzeba było zdekompresować oryginalny bootloader programikiem bodaj mi4code i dopiero taki rozkompresowany plik (mający mieć nazwę bodaj właśnie OF.mi4) wrzucić do SYSTEMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

przede wszystkim Rockbox to coś, co znajduje się w "wiecznej fazie rozwojowiej", więc nie dziw się że czasem coś nie działa...

 

poza tym relatywnie mało osób używa rockboksa, więc nie dziw się również że mało kto odpowiada na takie tematy... i raczej pytaj (czy ogólnie: zdobywaj szczegółowe informacje) na ichniejszym forum na stronie rockbox.org - jednak tak będzie prościei i szybciej, a i informacje będą z pierwszej ręki

 

... a poza tym, jeśli już nic innego nie skutkuje, to przywróć starą wersję (w przypadku tego typu sytuacji, zawsze należy moieć gdzieś kopię "ostatniej sprawnej wersji")... może coś ważnego się zmieniło w najnowszych wersjach (albo po prostu jest jakiś bug i trzba poczekać aż go wyeliminują, jak to się już zdażało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem: mój H10 6gb wiesza się podczas odtwarzania, zarówno przy standardowych ustawieniach jak i po ustawieniu zatrzymania dysku itd. po prostu piosenka się przycina, a graficzny eq na ekranie odtwarzania chodzi strasznie opóźniony. już nie mówię o ciągłej pracy dysku niezależnie od ustawień i mocnym grzaniu się playera. instalowałem starego i nowego builda, bez zmian. player ma za słaby procesor czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rockbox jako taki jest bardzo niezoptymalizowany, jest to firmware w "wiecznej fazie rozwojowej" do tego robiony przez grupkę zapaleńców...

 

... o ile np. wersja dla H100 jest rozwijana już od dawna, a więc stabilna i całkiem "sprawna"... o tyle wersja dla H10 jeszcze niemalże "raczkuje" - co widać po czasie pracy odtwarzacza (krótszy niż na standardowym firmwarze, w wersji dla H100 jest nawet dłuższy), po tym jak się grzeje (brak optymalizacji pracy procesora, dysku i zużycia baterii), po tym że co chwilę coś nie działa czy jak działa (zwykle powoli)

 

inna sprawa że wiele osób nieraz "przecenia" rockbox, i np. załącza naraz pięciopasmowy EQ (każde pasmo podbite) plus crossfeed plus skórkę plus wizualizację plus parę innych bajerów (np. jednocześnie grają w grę)... i po prostu odtwarzacz przestaje wyrabiać...

 

 

 

... więc albo przeciążyłeś procesor, albo należy to zrzucić na karb niedopracowania firmware'u... lub błąd, który pojawił się niedawno i niedługo zostanie poprawiony (chyba że chodzi o słuchanie plików AAC - to jest niedopracowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

moze ktos mi pomoze bo nie pamietam jak sie to robilo :), mielem h10 lecz padl dysk i po pol rocznej przerwie wreszcie mam go na chodzie. Chodzi oto ze oryginalnie dualboot laduje sie w taki sposob, ze widac kolejne komendy ladujace firmware, a pamietam ze bylo (a nawet mialem tak) ze zamiast tego byl wrzucony ladny obraz (niebieski z fantzyjnymi elementami i ladnym zoltym napisem rockbox na srodku), a cale procedury ladowania byly ukryte. Znalazlem plik mi4 do boot-a lecz wyskakuje rockbox error -1. Pisze troche zawile ale mam nadzieje ze osoba, ktora to posiada albo wie o co chodzi zrozumei mnie ;] Ewentualnie moge przeslac (zamiescic gdzies w necie) ten plik. I podobno jest w necie nowa wersja dualboota bez wymagania programu mi4code i idac dalej pliku OF.bin, ktos posiada namiary na to może??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś jakiegoś moda RB? Standardowa wersja zawsze wyświetlała (i obecna wyświetla) "listę płac" przy starcie, dopiero później pojawia się schemat kolorystyczny. Odnośnie bootloadera - ze standardowym RB trzeba uzywać możliwie najnowszej, dualbootowej wersji BL (co jest zresztą zapisane w manualu bądź na stronie), natomiast konkretne mody mają chyba (o ile dobrze pamiętam) swoje wymagania co do wersji BL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności