Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rockbox Dla H10 :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czytalem o rzeczach, ktore maja byc dodane w Rockboksie i zapowiada sie rewolucja :-).

 

rockbox już istnieje i już jest rewolucją na małą skalę... tylko że dla innych odtwarzaczy ;)

Hm, troche mnie na forum nie bylo.. i nawet nie wiedzialem, ze cos takiego jak rockbox istnieje?!

 

Pol roku temu nie bylo o nim glosno.

 

--

Troche poczytalem, ale wciaz nie jestem pewien:

- Czy to, ze sie pokaze dla H10 jest pewne w 100%?

 

--

 

I jeszcze taki OT, bo akurat jestem u kuzynow i maja tu iAudio M5 20GB i na polowie glosnosci gra tak jak moj iRiver h10 5GB na maksie!

Moj firmware to 2.51E. iAudio ma tez znaaacznie mocniejsze basy (szczegolnie duza roznice slychac przy sluchawkach dokanalowych Creative EP-630). W EQ ustawilem na maksa, TruBassy w SRS tez - z zadnym ustawieniem nie "tupia" tak jak w iAudio (tam tez sa podkrecone maksymalnie) :-(.

 

Dlatego tak sie napalilem na tego RockBoksa - nadzieja, ze sie cos zmieni na lepsze.., chyba, ze macie jakies pomysly :-).

 

A - i jeszcze - mam UMS czy MTP? Musze zgrywac via EasyH10/iRiver Plus (bez tego widzi tylko w browserze).

 

Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi i przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, ze sie pokaze dla H10 jest pewne w 100%?

 

na razie nie ma powodu sądzić, że znudzi im się robienie wersji dla H10 zanim skończą (tak jak to było z iFP-kami...)

 

iAudio M5 20GB i na polowie glosnosci gra tak jak moj iRiver h10 5GB na maksie!

 

wersja europejska ma ograniczenie głośności, pozatym H10 chyba ogólnie ma niższą moc niż M5... sprawdź na stronie irivera i iAUDIO

 

iAudio ma tez znaaacznie mocniejsze basy

 

różne odtwarzacze różnie brzmią, to już ich cecha charakterystyczna, H10 jest na tych samych podzespołach co iPod i Karma, więc może mieć te same "problemy" z basami... M5 (podobnie jak X5) jest znowu zrobione na tym co irivery H100 i H300, więc też mają zbliżone brzmienie...

 

nadzieja, ze sie cos zmieni na lepsze..

 

sam rockbox nie zmieni charakterystyki odtwarzacza (charakterystyki układów)

 

chyba, ze macie jakies pomysly :-)

 

możesz poczytać co getz o tym pisał, gdzieś tu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=6700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niezle. moze odratuja serie h10. dzis widzialem je na zywo i ten 20gb jest ogromny jak h300 i h100 (a moznaby sie spodziewac, ze z czasem sie beda zmniejszaly) i ma na odatek strasznie maly wyswietlacz. lypa. no a jak sie okaze, ze maja duzo lepsze osiagniecia z rockboxem, to bedzie dobrze. nie pamietam zupelnie czy one maja odbre wnetrznosci, czy raczej slabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po raz pierwszy i nie ostatni..

Od niedawna jestem posiadaczem H10 i śledzę ten temat, tak samo jak i temat o rockboxie na misticriver.net i dzisiaj postanowiłem zabrać głos (:

 

ja nic nie chcę mówić, ale rockbox dla H10 ponoć JUŻ DZIAŁA(?!) :D

 

Nie ponoć (: tylko działa. Właśnie przetestowałem go na moim H10 20gb.

 

,,, na razie jest tylko jakiś problem ze "scroll up" ;]

 

Fakt. Jeszcze ma troche błędów. A scroll up po prostu działa jak scroll down, tak więc narazie można "śmigać" po menu tylko w dół (: Ale gra świetnie!

 

Czekam na dalszy rozwój tego projektu (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogole zaczalem myslec o odtwarzaczach, ktore moglbym chciec sobie kupic w kategoriach "a ciekawe, czy zrobia do niego rockboxa", bo juz nie wyobrazam sobie go nie miec. rozwalaja mnie takie mozliwosci jak tworzenie folderow, zmiany nazw plikow/folderow i przenoszenie plikow (zamiast kopiowania, a pozniej kasowania niepotrzebnego jak to jest w normalnym fw w h300). pewnie i tak nie wykorzystuje mozliwosci do polowy nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omEn: nie wiesz czy istnieje mozliwosc wgrania go do wersji EU 5GB?

Wiem (:

Oczywiście jest taka możliwość dla 5/6GB

[ale trzeba pamietać że rockbox dla H10 jest ciągle w trakcie tworzenia..]

 

Instrukcja po angielsku do obu wersji (20GB i 5/6GB)

 

Installation Instructions

Find out which model you have (20GB MTP, 5/6GB UMS or 5/6GB MTP).

Go to http://download.rockbox.org/bootloader/iriver/ and download the mi4 file for your player: H10_20GC.mi4 is for 20GB MTP players and H10.mi4 is for 5/6GB UMS players

Connect your H10 to the computer using UMS mode

Make a backup of the .mi4 file in the System directory on your H10

Copy the mi4 you downloaded to the System directory

Go to http://www.rockbox.org/cvs.shtml and download the zip file for your model (either 20GB or 5/6GB, it doesn't matter if it is UMS or MTP)

Unzip the zip file to the root (topmost) directory on your H10.

Eject the H10 and disconnect from USB and Rockbox will start up.

    A oto moje luźne tłumaczenie [Instrukcja instalacji ROCKbox'a do H10 - po Polsku!] (:
  • Upewnij się jaką masz wersję H10 (20GB czy 5/6GB)
  • Ściągnij ze strony http://download.rockbox.org/bootloader/iriver/ odpowiedni do swojej wersji bootloader (Jeżeli masz 20GB ściągnij H10_20GC.mi4 jeżeli masz 5/6GB to plik H10.mi4 jest Twój).
  • Podłącz swój H10 przez UMS (jak masz MTP zastosuj /chyba każdemu znany/ trick UMS)
  • Zrób kopie zapasową pliku z rozszerzeniem .mi4 który znajduje się w katalogu SYSTEM na Twoim H10 ('Waży' on ponad 4MB).
  • Skopiuj ściągnięty plik (bootloader - ok 56kb) .mi4 do folderu SYSTEM zastępując nim oryginalny, nazwa bootloadera ma być taka sama jak oryginalnego, którego kopie zrobiliście.
  • Ściagnij ze strony http://www.rockbox.org/cvs.shtml plik .zip z oprogramowaniem do swojego H10 (pod obrazkiem masz nazwe albo H10 (20gb) albo H10_5GB (który pasuje też do 6GB).
  • Rozpakuj .zip'a (powinien być tam plik "rockbox.h10" i folder ".rockbox") - skopiuj to co rozpakowałeś do katalogu root na swoim h10. (Katalog root to ten w którym widzicie wszystkie inne katalogi na początku).
  • Upewnij się że wszystko dobrze zrobiłeś (włacznie z kopią zapasową pliku .mi4)
  • Odłącz H10 od USB i włącz... Rockbox zacznie się ładować (:
  • ENJOY!

W razie pytań, można pytać (:

 

A teraz pytanie ode mnie. Czy ktoś wie czy będzie możliwość oglądania filmów przez mpegplayer z dźwiękiem? Bo odtwarzać filmy to już można najlepiej w formacie .m2v (ale to samo video, bez dźwięku). I zastanawiam się czy będzie kiedyś opcja z dźwiękiem. A filmy jak narazie - dla mnie EXTRA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. zrobilem wg. instrukcji i przy wlaczaniu playera mam:

 

System Files Missing

 

"To restore the system files, connect H10 to iriver plus."

 

Po przywroceniu oryginalnego mi4 z backupa H10 wlacza sie "normalnie"...

 

Co zrobic zeby zaczal widziec tego rockboksa? Na moj gust to nie korzysta z jego bootloadera.. : >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. zrobilem wg. instrukcji i przy wlaczaniu playera mam:

 

System Files Missing (...)

Wg mnie nie wykonałeś wszystkich kroków, a przynajmniej nie skopiowałeś tych plików ktore powinieneś!?

Podaj nr gg albo napisz na pw to Ci pomoge.

 

P.S. W skrócie

1. Podmienić plik .mi4 z katalogu system na bootloadera (pamietac ze ma byc ta sama nazwa) - bootloader waży ok 56kb (a oryginał ponad 4MB).

2. Skopiować plik "rockbox.h10" i folder ".rockbox" do głównego katalogu H10!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpegplayer

 

to jakaś nowa wtyczka dla rockboksa?!? O_o jeżeli tak, to na pewno będzie dalej rozwijana, a więc kiedyś pojawi się także możliwość oglądania filmów z dźwiękiem :)

Nie wiem czy nowa? >> TUTAJ << masz link do strony z pluginem.

Wtyczka MPEGplayer jest do [H300, iPod Color, iPod Nano, iPod Video, iAudio X5, iriver H10].

Przez niego odtwarza filmy mój H10 więc się zastanawiam nad tym głosem. Bo jak będzie głos to i zwykłe filmy da się pooglądać, a wtedy to już by była super opcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja..

 

Omen na GG podsunal mi pomysl podmiany pliku *.mi4 z innego katalogu z tamtego serwera i..

Rockbox odpalil!

 

Jest niesamowity - mnogosc opcji i ustawien.. do tego odtwarzanie filmow w naprawde DOBREJ jakosci.. (powoli zaczynam zalowac, ze moj H10 ma taki maly wyswietlacz), brak ograniczenia glosnosci, mozliwosc usuwania/kopiowania itp. plikow spod odtwarzacza i wiele innych - az mi sie iRiver rozladowal od zabawy ;-).

 

Jak sie naladuje to ide sie bawic gotowymi "skorkami" i innymi pluginami.

 

Dzieki Omen!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Omen!

Nie ma za co (:

 

Druga sprawa - dzisiaj Smartek do mnie skrobnął (za co dzięki) z cytatem z forum rockboxa. Ja troche zaspany bo nie czytałem z rana forum sprawdziłem. Co się okazało? Działa scroll-up.

W najnowszej wersji CVS rockboxa do H10 scroll-up działa poprawnie i równierz poprawiono kilka kolejnych błędów.

 

Tak więc ściągajcie rockboxa i cieszcie się bo to świetne oprogramowanie! (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.misticriver.net/showthread.php?t=46350

 

pojawiają się pierwsze WPS-y specjalnie dla H10 :)

 

GreenAndBlue.jpg

Ale te graficzne themesy fajnie wygladaja!

Musze sobie jakiegos wrzucic :-).

 

Oprogramowanie naprawde miazdzy, polecam kazdemu - z dzialajacym scroll upem nie trzeba juz nic innego do szczescia..

 

Ide na forum misticriver :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam H10 6Gb i chciałbym wgrać FW RockBox ...mam pare pytań :

-który FW wgrać na H10 6GB ...H10 20GB czy H10 5GB(bo nie ma specjalnie dedykowanego dla H10 6GB)

-Czy to oprogramowanie jest po polsku

-Czy to najnowsze FW zawiera jeszcze jakieś bugi , niedociągnięcia (jak z dzwiękiem w filmach??)

-ile wytrzymuje bateria (w H10 6GB) na tym FW gdy się słucha muzyki przy średniej głośności (w stosunku do orginalnego FW) i kiedy sie grzebie w nim(gry itp)...

-i Kiedy wyjdzie wersja finalna :D ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oprogramowanie jest po polsku

 

albo już jest, albo tłumaczenie jest w toku :)

 

Czy to najnowsze FW zawiera jeszcze jakieś bugi , niedociągnięcia (jak z dzwiękiem w filmach??)

 

nie, już można go swobodnie używać... dźwięku w filmach nie będzie tak długo, aż "ktoś go zrobi" (jak będzie miał czas i chęci ;] )

 

i Kiedy wyjdzie wersja finalna biggrin.gif ??

 

w granicach nigdy... ale do tego czasu spokojnie da się używać "wersji rozwojowej" :)

 

wersja "finalna" dla H100 planowana była na maj tego roku (i tak po roku "tworzenia"), może wyjdzie na przyszły maj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności