Skocz do zawartości

Nowe Cresyny, nowe technologie. C500E, C510E i C412E Staccato.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostaliśmy sample nowych Cresynów. Modele C500E (pchełki), C510E (dokanałówki) i C412E Staccato (dokanałówki).

 

Cresyn C500E.jpg Cresyn C500E2.jpg.png

 

Dane techniczne

Typ: Otwarty, dynamiczny

Rozmiar przetwornika: 14,3 mm

Impedancja: 32 Ohm

Czułość: 100 dB/mW

Maks. moc wejściowa: 40 mW

Zakres czułości: 15 Hz - 20 kHz

Długość kabla: 1.2 m

Kabel: Symetryczny

Waga 5.8 g (bez kabla)

Akcesoria: miękki futerał, 2 pary gąbek

 

Cresyn C510E.png Cresyn C510E2.png

 

Dane techniczne

Typ: Zamknięty, dynamiczny

Rozmiar przetwornika: 14,3 mm

Impedancja: 32 Ohm

Czułość: 101 dB/mW

Maks. moc wejściowa: 40 mW

Zakres czułości: 15 Hz - 20 kHz

Długość kabla: 1.2 m

Kabel: Symetryczny

Waga 6.8 g (bez kabla)

Akcesoria: miękki futerał, tipsy silikonowe (L, M, S i XS), tipsy piankowe (Comply)

 

 

 

Dual Chamber Structure

• Applying the multi-tuning Acoustic technology, the dual chamber structure provides a well balanced sound of clear high range, lively mid range and rich detail and powerful bass.

• Confident, simple and solid design

• Classy aluminum highline housing

• Metal mesh to emphasize high performance

 

Multi-tuning Acoustic technology

- technology of tuning sounds of the main chamber, sub chamber and main + sub chamber respectively

 

 

Cresyn C412E.jpgCresyn C412E2.jpg

 

Cresyn C412E3.jpg

 

 

Dane techniczne

Typ: Zamknięty, dynamiczny

Rozmiar przetwornika: 8.8 mm

Impedancja: 16 Ohm

Czułość: 100 dB/mW

Maks. moc wejściowa: 20 mW

Zakres czułości: 20 Hz - 20 kHz

Długość kabla: 1.2 m

Kabel: Symetryczny

Waga 3 g (bez kabla)

Akcesoria: miękki futerał, tipsy silikonowe (L, M i S) i splitter

 

Staccato

• Originated from the Italian word ‘Staccare’ meaning detached, signifies a note of shortened duration and separated from the note that may follow by silence, indicated by a dot on top of the note

• bright and sharp sound

 

 

 

 

Jestem w trakcie odsłuchiwania pchełek i jestem pod wrażeniem. :)

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi C500 bardzo przypadły do gustu. Jak na pchełki, brakuje im basu. Takie Soundmagic PH10 mają go swoją drogą dużo. Ale to jak na nich gitary brzmią, miodzio.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem ciekaw tych staccato ... jasne dynamiki!

SM PL10, SM PL30... także nic nowego... ;)

Mnie te pcheły ciekawią, ale to raczej tylko żeby posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem ciekaw tych staccato ... jasne dynamiki!

SM PL10, SM PL30... także nic nowego... ;)

Mnie te pcheły ciekawią, ale to raczej tylko żeby posłuchać.

myślę, że chodziło o kolor obudowy ;)

Raczej o to zawisha nie posądzam ale... PL30, PL10 i E30 są też białe. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, ponieważ mam je od dłuższego czasu a proszono mnie o opinie jak grają, tak więc skrótowo:

 

c500e

 

Pchełki wyglądają ładnie, prosta budowa, kabel nawet, nawet. Jak grają? Założone pianki oczywiście. Scen jest trochę dziwna. Brakuje środka momentami. Pojawia się i nagle znika. Bardziej to granie jest lewo prawo. Średnica jest wycofana. Wokale są okey, mają pogłos.Generalnie jest to ciepłe granie, takie trochę mulaste bym powiedział. Dzięki temu chociaż nie brakuje basu w tych pchełkach. Jest rozlazły to fakt, ale nie tak mocno. Jest to o wiele lepsze niż w Axe. Wysokich jest akurat, tylko że wycofane. Czy warto? myślę że tak, zależy jaka ich cena będzie, bo prezentują się fajnie :) jeśli wyższa niż axe 4, stawiając- niewiele wyższa to okey.

 

C510E

 

Doki otwartego typu jednak, podobna budowa do exów itp. Wykonanie podobne jak w pchełkach- nie jest super, nie jest źle - akurat. Dźwięk. Lekko ciemna sygnaturka, są podobne do pchełek w sumie tylko że mają o wiele więcej przestrzeni, powietrza. Scena jest dosyć spora, instrumenty ładnie rozlokowane. Średnica już mniej cofnięta niż w pchełkach, jest bliżej i to od razu czuć. bas jest bardziej punktowy, nie ejst rozlazły. Brak mu niskiego zejścia. Nie znaczy że go nie ma- jest po prostu słabe. Bardziej dominuje mid. Wysokich jest niewiele tak naprawdę i jakościowo nie urzekają. Często czuć jak urywa się gdzieś talerz. Czy warto? zależy od ceny, ale zauważyłem że są dosyć uniwersalne. Najlepiej mi grały z e2.

 

Teraz białaski: C412E

 

Słabo tłumią, wykonanie podobne jak i u reszty braci. Jasne brzmienie z dominacją wysokich.Wysokie są klujące i potrafią nam pociąć uszy. 9zalecany zamulacz). Bas bardziej nastawiony na niski, mid punktowy, zwarty. Średnica do przodu lekko. Wokale damskie, niestety syczą. W większości spraw comply dają efekt poprawny :)

 

Jeśli chcecie zdjęcia mogę porobić i wstawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słucham ich teraz na E10 + E9. Mi się bardzo podobają na tym źródle. Zwłaszcza jak słucham Petera Gabriela. Może i góra za wcześnie się kończy. Ale nie jest źle.

 

Jako ciekawostka: http://singapore.gumtree.sg/c-Stuff-for-Sale-tv-camera-audio-music-CRESYN-C510E-dual-chamber-design-for-sale-W0QQAdIdZ364069700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności