Skocz do zawartości

Jakie Douszme Sluchawki Z Regulacja Glosnosci?


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam od ok. 2 lat Senheisery Mx5 ( poprzednia wersja Mx500 ? ) . Odsłuch bardzo dobry ( ale Plugi dużo lepsze ), wyraźnie lepsze od słuchaweczek dołączononych do IFP 590. Mają tez na przewodzie regulator głośności - to po prostu potencjometr suwakowy. I jest to element, z powodu którego słuchawki utraciły swoja jakość - są zmiany głośności, trzaski, kłopot z ustawieniem głośności - trzeba ruszać suwak, dociskać itd. Po prostu wyrarła się ścieżka w potencjometrze. Wiem od znajomych, którzy mają słuchawki innych firm o podobnych kłopotach po kilku - kilkunastu miesiącach użytkowania słuchawek. Jeśli nie chcesz mieć tego typu kłopotów szukaj słuchawek z regulacją głośności, ale nie opartą na prostym potencjometrze suwakomym ( zostaje chyba tylko aktywna regulacja - ale takich słuchawek dousznych nie spotkałem ).

 

A tak swoją drogą jako słuchaweczki douszne do iFP polecam Plugi Kossa - rewelacyjny dźwięk :) . Ale na kablu mają tylko przycisk chwilowego wyłączenia muzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do potencjometru:))

 

stary sposob: trzeba go otworzyc i strzykawka z igla dac krople oleju rycynowego - przejdzie na baaardzo dlugo. w czasach kiedy nikomu sie nie snilo (w polskim sprzecie audio) o elementach roznicowych przy potencjometrach - to byj jedyny sprawdzony sposob.

 

niektorzy czyszcza sciezke dajac czysty (lub denaturat) spirytus, ale to dziala na krotka mete.

 

btw.czy mx500 maja w/w regulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do potencjometru:))

 

stary sposob: trzeba go otworzyc i strzykawka z igla dac krople oleju rycynowego - przejdzie na baaardzo dlugo. w czasach kiedy nikomu sie nie snilo (w polskim sprzecie audio) o elementach roznicowych przy potencjometrach - to byj jedyny sprawdzony sposob.

 

niektorzy czyszcza sciezke dajac czysty (lub denaturat) spirytus, ale to dziala na krotka mete.

 

btw.czy mx500 maja w/w regulator?

co do Mx500 - posiadają regulator - tak widać i tak piszą, spójrz tutaj:

http://www.playmp3.pl/tep/catalog/product_.../products_id/23

 

co do oleju rycynowego : próbowałem :) , przestały grac całkowicie ( zaizolowały się :) ) , pomogło potraktowanie czystą benzyną ekstarkcyjną i poźniej czystym spirytusem - powrót do stanu wyjściowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności