Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shure SRH940


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pady są wentylowane od spodu jak u Beyera, to zamiast gąbki polecam piankę pod panele. Uszczelni komorę ucha i basu przybędzie, a przy okazji też będzie większa odległość od ucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeprowadzić małą modyfikację, a mianowicie pod pady włożyć np. gąbkę, żeby była większa odleglość od ucha. Efekt bardzo pozytywny !

Nie powiedział bym tego. Po przeczytaniu likna i paru próbach z wsadzaniem rzeczy tam opisanych i innych materiałów typu pianka poliuretanowa, miękka uszczelka gumowa w postaci rurki, zauważyłem, że zmienia się sposób prezentacji na trochę bardziej wysunięty do przodu, zdecydowanie zmienia się równowaga tonalna poprzez osłabienie średnicy, brakuje "ciała" wokalom i innym instrumentom w tym zakresie. Przy słuchaniu oper ulatują gdzieś emocje z głosów śpiewaków, w jazzie akustycznym to samo.

Może w innych rodzajach muzyki, innej budowie ucha, osobistym preferencjom brzmieniowym ta modyfikacja przynosi poprawę, u mnie jednak oryginalne pady brzmią najlepiej, a jedynym modem jaki wg mnie przynosi poprawę, to włożenie w muszle (po odkręceniu frontów z przetwornikami) niewielkiej ilości (2 x 2 x 2 cm.) owczej wełny do wytłumiani kolumn. Uspokaja się wtedy trochę zbyt wysunięta wyższa średnica.

Edytowane przez jamelo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Drodzy Państwo, pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak jest z tymi pęknięciami w SRH940? Minęło kilka lat, mamy już rok 2016... Przeszukując otchłań internetu jakby coraz ciężej znaleźć tematy, gdzie widzimy popękane słuchawki, czego w latach 2011-2013 było bardzo dużo. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ostatnich 3 lat z SRH940 lub jakieś informacje czy coś się zmieniło na lepsze? Ciężko jest o aktualne dane z 2016 roku o tych słuchawkach, a przydałoby się coś skrobnąć o doświadczeniach przez lata z tymi słuchawkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ostatnich 3 lat z SRH940 lub jakieś informacje czy coś się zmieniło na lepsze? Ciężko jest o aktualne dane z 2016 roku o tych słuchawkach, a przydałoby się coś skrobnąć o doświadczeniach przez lata z tymi słuchawkami ;)

W necie nie piszą, bo już nie są nowością. Nie zdobyły popularności jak np. dt880/990, hd600/650, czy akg k/q7xx, więc niesłusznie zostały zapomniane, bo nawet dzisiaj, w swoim przedziale cenowym są wybitne.

 

Moje jeszcze żyją :) Tylko, że codziennie nie używam, więc to też może ma wpływ.

Być może jak ktoś ma mniejszą głowę i nie rozchyla mocno przy zakładaniu i je bardziej szanuje to nie pękają, tj. to było w przypadku Sennków hd555/595, gdzie niektórzy się zaklinali, że wcale im nie pękają.

Druga sprawa - na innych forach znaleziono rozwiązanie - można przeszczepiać pałąk od takstarów lub beyerów. Hi2050 w razie czego siedzą w pudełku i grzecznie czekają aż będą potrzebne :P

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 19.04.2016 o 21:23, Strew napisał:

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ostatnich 3 lat z SRH940 lub jakieś informacje czy coś się zmieniło na lepsze? Ciężko jest o aktualne dane z 2016 roku o tych słuchawkach, a przydałoby się coś skrobnąć o doświadczeniach przez lata z tymi słuchawkami ;)

 

Moje też w całkiem dobrej formie od 8 lat mimo dość częstego używania. Niewielkie 3 mm pęknięcia   pojawiły się już po ok. 2 latach od kupna ale nie powiększają się.

Mój obwód głowy to 55 cm i jestem niewysoki więc pewnie to ma wpływ na warunki pracy pałąka.

 

Potwierdzam również opinię obliviona , że ciężko coś znaleźć lepszego nawet w nieco wyższej cenie. Co jakiś czas biorę je na odsłuch w sklepie Mp3store i porównuję często do nawet dwukrotnie droższych i jak na razie nie znalazłem nic za co bym zapłacił z pełnym przekonaniem.

 

Na pewno dużą  rolę odgrywa przyzwyczajenie ale dla kogoś kto lubi naturalność i dobrze poukładaną scenę, wysokiej próby nienachalny bas i wybitne w tej klasie cenowej wysokie tony, to wychodzi ze sklepu i cieszy się, że nadal poczciwe SRH940 dostarczają mu tylu miłych muzycznych wrażeń. ?

IMAG0593.jpg

Edytowane przez jamelo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności