Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie odkąd wyszły K550, to chciałem je kupić, ale jakoś się nie złożyło... W końcu trafiły do mnie wczoraj AKG K551.

Pierwsze wrażenie, brak basu, ale jak docisnąłem pady to się pojawił. Nauczyłem się je zakładać odpowiednio i jest lepiej.

Samo brzmienie - jak dla mnie to zamknięte K601 z poprawionym basem (ale dla mnie nadal za mało).

Scena cudowna, detaliczność też. Ta szczegółowość to dla mnie ich największa zaleta jak i wada. Chwilami jest to aż męczące, z drugiej strony niesamowite. Odnoszę wrażenie, że na żadnych innych słuchawkach nie słyszałem tylu detali, smaczków.

Niestety liczyłem, że zastąpią mi DT990 Pro, ale nie ma szans. Raczej jedne i drugie będę miał razem. Chyba, że bas się poprawi, bo mam wrażenie, że jest go coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno rekabling też im pomaga, ale ponieważ są jednostronne, więc wtedy trzeba robi albo pełny rekabling łącznie z nowym połączeniem do prawej muszli, albo nie tykać się wcale i zostawić jak jest ;) Jak dowodzą badania niezależnej instytucji "forum" jak doczepisz inny kabel tylko z jednej strony to zaburzysz balans.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem X5 1gen.

 

 

 

Po 4 wkładki cienkiej fizeliny na każdy przetwornik. 2 min roboty.

 

Pojawił się bas, bardziej mięsisty, lecz mający skłonności do delikatnego wylewania się na resztę. Mnie to zupełnie nie przeszkadza.

Średnica nieco wypchnięta do przodu.

Góra została złagodzona.

Scena ? Cięzko powiedzieć. Nadal szeroko.

 

Wady to nieco słabsza separacja instrumentów. Ale to się zauważa w cięższych kawałkach. Ogólnie słuchawki dostały odpowiedniego "dociążenia"

Można spróbować ew. 2-3 "plastry" zamiast 4. Będę testował i jak się nie spodoba to wyrzucę jedną wrstwę i zostawię 3.

 

Do wymiany mam jednak pady. Możliwe, że dźwięk zmieni się po zakupieniu nowych. ZObaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nervosa ostatnio szaleje :/ jak K550 mkII dają radę w klasycznej i w ambiencie? Podejrzewam, że dobrze, ale kurde nie pamiętam, a fajnie by było przeczytać opinię kogoś, kto je dużej używał. Najchętniej bym wziął jakieś otwarte, ale w tej kwocie raczej nie ma nic, co by poszło bez problemów z telefonu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do klasycznej założysz sobie welurki od HM5 i masz 2 pary słuchawek w cenie jednej plus koszt welurków

 

edit: albo jeszcze lepiej hybrydowe, miałem, sprzedałem Kryzysowi ale znowu mam, po prostu klasyczna na hybrydach to audiorgasm i używam tych słuchawek odkąd je mam, właśnie w takich dwóch kombinacjach, albo pady stock albo hybrydy, w 100% ogarniają zakres moich muzycznych upodobań

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nervosa ostatnio szaleje :/ jak K550 mkII dają radę w klasycznej i w ambiencie? Podejrzewam, że dobrze, ale kurde nie pamiętam, a fajnie by było przeczytać opinię kogoś, kto je dużej używał. Najchętniej bym wziął jakieś otwarte, ale w tej kwocie raczej nie ma nic, co by poszło bez problemów z telefonu

Jeszcze trochę zaszaleje i odtwarzacz kupisz jak nic ;)

Ja do elektroniki wolałbym he300, do klasyki to nie wiem nie słucham.

No ale one są otwarte. A grają nawet z ziemniaka.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambientu słucham mało, dosłownie kilka albumów. Klasyczna też nie jest u mnie jakimś priorytetem, ale fajne by było mieć jakąś parę, którą wezmę raz na ruski rok i mnie nie zawiedzie w klasyce. Na razie się zastanawiam, czy faktycznie coś takiego mi potrzebne.

 

Może jeszcze inaczej - gr07 classic w klasyce i w ambiencie spisywały mi się rewelacyjnie. Jak mają się co tego nowe K550?

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja sobie nieco odgrzeję.

Pady mi się złuszczyły i zaczęły pruć. Chcę kupić nowe, ale rozrzut cenowy na alledrogo jest ogromny.

Ktoś miał styczność z tymi:

http://allegro.pl/akg-k550-k551-k701-nauszniki-pady-gabki-poduszki-i7007108230.html

 

?

Z góry dzięki za ewentualne inne namiary.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sporo tańsze welury od Superlux HD681 EVO https://audeos.pl/pl/p/Nausznice-pady-welurowe-do-Superlux-HD681-Evo-para/616 i do tego fizelinowy mod opisany przez @EvilKillaruna?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ZenekHajzer napisał:

twarde, niewygodne i płytkie, można w sumie podmienić gąbeczkę na tę z oryginałów, ale dalej będą płytki, szkoda zachodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZenekHajzer uprzedzę być może pytanie, te zamienniki z aliexpress też "nie dają rady", próbowałem, a z welurowych HM5 przełożyłem sobie gąbki do oryginalnych od AKG, mam uszy jak Dumbo, dzięki temu nie opierają mi się o muszle w trakcie słuchania ;) nieco się przekaz oddalił ale w sumie to ja mam Mk2, wyszło im na lepsze ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2017 o 08:21, ZenekHajzer napisał:

No mi zależy na odczuciach podobnych z oryginałów. Ta skórka fajna jest. Chyba poeksperymentuję z hm5. Padów od evo nie lubię- sam wiesz @Perul :)

Wczoraj miałem okazję przerobić jedne K550 na pady welurowe od EVO - całkiem fajnie wyszły, nawet mimo braku rekabingu.

Edytowane przez Perul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Perul napisał:

Wczoraj miałem okazję przerobić jedne K550 na pady welurowe od EVO - całkiem fajnie wyszły, nawet mimo braku rekabingu.

Tyle że pady od evo nie są tak milusie jak oryginały/supersofty hm5 :(

No cóż spróbujemy - łatwo je założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności