Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz w wątku "co kupić - słuchawki" podając swoje wymagania/oczekiwania, swoje typy słuchawek, rodzaj muzyki, źródło, zakres kwoty i myślę że tam otrzymasz więcej informacji.

 

Nikt za Ciebie nie zadecyduje, bardzo wskazany wcześniejszy odsłuch. Kupując K550/K551 duże szanse że jak Ci nie spasują to w komisie powinny szybko znaleźć nowego nabywcę.

 

Nie wiem jakiego trance'u słuchasz (ja trance to kojarzę z Astral Projection, Hallucinogen, Prana, itp .. stare dobre czasy) i tam z tego co pamiętam to przydałby się mocniejszy bas niż ten, który mają wspomniane modele, może L2 by bardziej spasowały, ale nie miałem okazji przesłuchać tej muzy kiedy posiadałem L2.

Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AKG 550 z Audiotrak Prodigy Cube jak to może zagrać? Moje Grado SR-60 Cube ładnie poukładał, dodał dynamiki, ale scene zmiejszył. Ciekaw jestem jak taki zestaw, do 1000zł, by się sprawdził.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj miałem okazję posłuchać AKG K550, nie mój dźwięk, już zdecydowanie Sennheisery Momentum On-Ear lepiej grały niż AKG K550 według mnie oczywiście. Owszem wyglądają zacnie, duże nauszniki, ale to nie wszystko. Chyba trzeba posłuchać jakiś HD 600 i dopiero zobaczyć efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - trzeba po prostu lubić jasne granie. Ja mam na odwrót - dla mnie zenki to muł prawie we wszystkich modelach dla mnie. Dlatego taka mnogość firm i modeli się utrzymuje na rynku - każdy z nas słyszy inaczej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja miałem okazję odsłuchiwać K550 z Galaxy Tab S na Wolfosnie i brzmienie nie przekonało mnie. Chwile potem odsłuchałem HD598 ... i całkiem inny efekt. Dużo przyjemniejsze granie, może i cieplej ale czuję wyższą klasę sprzętu. Jednak HD598 były podłączone do jakiegoś wzmacniacza, więc bezpośrednie porównanie nie do końca sprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję odsłuchiwać K550 z Galaxy Tab S na Wolfosnie i brzmienie nie przekonało mnie. Chwile potem odsłuchałem HD598 ... i całkiem inny efekt. Dużo przyjemniejsze granie, może i cieplej ale czuję wyższą klasę sprzętu. Jednak HD598 były podłączone do jakiegoś wzmacniacza, więc bezpośrednie porównanie nie do końca sprawiedliwe.

HD598 graja ostrą vką. A to znaczy, że mają dość mocno cofnięta średnicę i wypchnięte skraje pasma. Więc jeśli Tobie podobały sie bardziej od raczej równych K550, to już wiesz co lubisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem okazję odsłuchiwać K550 z Galaxy Tab S na Wolfosnie i brzmienie nie przekonało mnie. Chwile potem odsłuchałem HD598 ... i całkiem inny efekt. Dużo przyjemniejsze granie, może i cieplej ale czuję wyższą klasę sprzętu. Jednak HD598 były podłączone do jakiegoś wzmacniacza, więc bezpośrednie porównanie nie do końca sprawiedliwe.

HD598 graja ostrą vką. A to znaczy, że mają dość mocno cofnięta średnicę i wypchnięte skraje pasma. Więc jeśli Tobie podobały sie bardziej od raczej równych K550, to już wiesz co lubisz :)

 

 

598 grają ostrą vką? :huh:

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Zamówiłem sobie właśnie AKG K550- niestety nie miałem za bardzo jak ich przesłuchać u mnie w mieście żaden sklep ich nie ma na stanie a co dopiero mówić o przesłuchanie, jednak jak to przy kupnie przez neta jest 14 dni na zwrot jak słuchawki się nie przyjmą.

 

Wybrałem te słuchawki, ponieważ nie jestem fanem muzyki elektronicznej- oczywiście się zdarza posłuchać ale to raczej nie moje gusta, dlatego też nie potrzebuje w słuchawkach mocnego basu. Dla mnie przede wszystkim ważna jest średnica, cieszenie się wokale, a to wynika z recenzji, że to są jedne z lepszych słuchawek do tego. Tak samo wazna dla mnie jest izolacja by podczas słuchania "przenieść się od innego wymiaru". Jednak o co chcę zapytać to jakie dobre źródło jest dla tych słuchawek. Czytałem, że grają one lepiej na gorszych niż lepszych źródłach- słuchawki na urządzenia mobilne. Zapewne niekiedy też będę z nich korzystał w ten sposób ale raczej do biegania mam słuchawki dokanałowe, które są wygodniejsze i nie mają 3m kabla. Obecnie posaidam wewnętrzną kartę Xonar DG, które jest raczej z niższej niż wyższej półki. Zastanawiam się nad jakimś rozsądnym DAC, czy jest coś godnego polecenia, co nie jest przy okazji dużym wydatkiem (do 400zł)? Czy lepiej poczekać i kupić porządniejszego DAC'a po nowym roku.

Edytowane przez Reynevan2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamówiłem sobie właśnie AKG K550- niestety nie miałem za bardzo jak ich przesłuchać u mnie w mieście żaden sklep ich nie ma na stanie a co dopiero mówić o przesłuchanie, jednak jak to przy kupnie przez neta jest 14 dni na zwrot jak słuchawki się nie przyjmą.

 

Wybrałem te słuchawki, ponieważ nie jestem fanem muzyki elektronicznej- oczywiście się zdarza posłuchać ale to raczej nie moje gusta, dlatego też nie potrzebuje w słuchawkach mocnego basu. Dla mnie przede wszystkim ważna jest średnica, cieszenie się wokale, a to wynika z recenzji, że to są jedne z lepszych słuchawek do tego. Tak samo wazna dla mnie jest izolacja by podczas słuchania "przenieść się od innego wymiaru". Jednak o co chcę zapytać to jakie dobre źródło jest dla tych słuchawek. Czytałem, że grają one lepiej na gorszych niż lepszych źródłach- słuchawki na urządzenia mobilne. Zapewne niekiedy też będę z nich korzystał w ten sposób ale raczej do biegania mam słuchawki dokanałowe, które są wygodniejsze i nie mają 3m kabla. Obecnie posaidam wewnętrzną kartę Xonar DG, które jest raczej z niższej niż wyższej półki. Zastanawiam się nad jakimś rozsądnym DAC, czy jest coś godnego polecenia, co nie jest przy okazji dużym wydatkiem (do 400zł)? Czy lepiej poczekać i kupić porządniejszego DAC'a po nowym roku.

 

Węszę typowy syndrom "padaczki zakupowej" - wylooozuj. Posłuchaj jak przyjdą, z tego co masz.

Ciesz się decyzją i zamówieniem. Co się martwisz ???

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie wymagają wzmocnienia. Dobre źródło jak najbardziej. Ale popieram Paratykusa - naciesz się tym co masz :)

Potem będzie można dokupić DAC. Bardzo fajnie grają z Dragonfly 1,2 (450zł bodaj), FIIO E10k. Ale to już jak się z nimi zaprzyjaźnisz. To bardzo wdzięczne słuchawki. Ponadto mają wersję z krótszym kablem - K551 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w przypadku AKG... jak stracą na wartości jakieś ich popularne słuchawki, to po to, żeby nadal trzepać kasę z wysoką marżą wydają jakąś odnowioną wersją MKII, K553 Pro itd. coś tam pewnie nieznacznie zmodyfikowali, żeby był jakiś marketingowy powód aby to MKII w ogóle kupować... Przynajmniej zrobiliby odpinany kabel i w komplecie krótszy niż 3 metry, żeby już zachowac jakieś pozory przyzwoitości liczenia sobie 400zł więcej za prawdopodobnie odgrzany tylko kotlet... (w tym wypadku bardzo smaczny kotlet ;) ) Chociaż pewnie larum by się podniosło, że jak się podepnie krótszy kabel to inaczej brzmią ;p

 

 

Widzę, że w MP3Store pojawiły się AKG K550 MKII. Ktoś coś wie na ich temat? Sporo droższe od pierwszej wersji.

Edytowane przez blueme
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reynevan2 zaczynam Ci powoli wspołczuć bo chyba zaczynasz chorowac na przypadlosc wiekszosci uzytkownikow tego forum, jeszcze nie dostales docelowych sluchawek i juz kombinujesz z innymi :D lepiej poczekaj na odsłuch i jak sie spodobaja to odposc dalsze poszukiwania bo prawda jest taka, ze zawsze moze byc lepiej, nawet jak juz dogonisz kroliczka to gdzies tam bedzie w glowie beda sie przewijaly mysli o zmianie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczekam, posłucham ew. będe się bawił w zmiany. Po prostu mogę "kupić" te i te, jedne po prostu oddać.

 

Trzy głębokie wdechy, szklanka zimnej wody i brzytwa Okhama : "nie twórz bytów ponad miarę"

Wytatuować na klacie.

 

Nie trzeba dziękować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Standard w przypadku AKG... jak stracą na wartości jakieś ich popularne słuchawki, to po to, żeby nadal trzepać kasę z wysoką marżą wydają jakąś odnowioną wersją MKII, K553 Pro itd. coś tam pewnie nieznacznie zmodyfikowali, żeby był jakiś marketingowy powód aby to MKII w ogóle kupować... Przynajmniej zrobiliby odpinany kabel i w komplecie krótszy niż 3 metry, żeby już zachowac jakieś pozory przyzwoitości liczenia sobie 400zł więcej za prawdopodobnie odgrzany tylko kotlet... (w tym wypadku bardzo smaczny kotlet ;) ) Chociaż pewnie larum by się podniosło, że jak się podepnie krótszy kabel to inaczej brzmią ;p

 

 

Widzę, że w MP3Store pojawiły się AKG K550 MKII. Ktoś coś wie na ich temat? Sporo droższe od pierwszej wersji.

 

 

IMO to sztuczne zawyżenie ceny. Zjedzie do "nomalnej" jak wyczyszczą magazyn z MK 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wytrzymałem i zamówiłem MK II. Bede żarł gruz. :unsure:

 

Na muzyczny.pl za 699 zl. Jutro będą.

Niestety K550 sluchałem wiele miesiecy temu, więc nie wiem czy wyłapię jakieś różnice. Swoją drogą, który to już raz...

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zamówiłem MK II. Bede żarł gruz. :unsure:

 

Na muzyczny.pl za 699 zl. Jutro będą.

 

Niestety K550 sluchałem wiele miesiecy temu, więc nie wiem czy wyłapię jakieś różnice. Swoją drogą, który to już raz...

Chce K551 po Perulowych czarach do porównań?

Da adresa na PW to się coś poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i zamówiłem MK II. Bede żarł gruz. :unsure:

 

Na muzyczny.pl za 699 zl. Jutro będą.

 

Niestety K550 sluchałem wiele miesiecy temu, więc nie wiem czy wyłapię jakieś różnice. Swoją drogą, który to już raz...

Różnicę wyłapiesz na pewno. Rzucają się na "uszy od pierwszej nutki". Szczególnie jedną cechą. Czekamy na wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam! Pady miękksze?

Basu wcale nie jest jakoś więcej... poza tym grają jak 550 :) a tak serio, to jest kilka cech, które są inne ale muszę wygrzać i posłuchać więcej. Od ostatniego odsłuchu K550 minęło trochę czasu, a po drodze było z 10 innych par więc nie jestem za bardzo pewny.

 

Na szczęście scena to ich nadal mocna strona, choć mam wrażenie, że jest inaczej budowana, bardziej 3D niż na szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności