Skocz do zawartości

Colorfly C3, na mniejsze kieszenie.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

zamówiłem dzisiaj od Chińczyków C3 i czekam kiedy przyjedzie do Warszawy.

A jeszcze jedno dzisiaj kupiłem FiiO E17 i powiem szczerze że nie wierzyłem ze takie małe cos może dać tyle uciechy.Jest super.

Jak odtwarzacz przyjdzie to napiszę dla potomnych jak to razem z AT i FiiO gra.

Na jutro umówiłem sie również na odsłuch J3 jak bedzie ok to może przybedzie jeszce jeden grajek.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

zamówiłem dzisiaj od Chińczyków C3 i czekam kiedy przyjedzie do Warszawy.

A jeszcze jedno dzisiaj kupiłem FiiO E17 i powiem szczerze że nie wierzyłem ze takie małe cos może dać tyle uciechy.Jest super.

Jak odtwarzacz przyjdzie to napiszę dla potomnych jak to razem z AT i FiiO gra.

Na jutro umówiłem sie również na odsłuch J3 jak bedzie ok to może przybedzie jeszce jeden grajek.

 

Jednak J3 nie podszedł ? czy C3 jednak bedzie ci lepiej pasował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do J3 to nie jest tak do końca że nie podszedł.

Już zakupiłem nowa kartę ustawiłem EQ dla siebie i myślałem że na razie bedę miał spokój ale bedac dzisiaj na motor show w Warszawie spotkałem kolegę który za 1500 PLN chce sprzedać Colorfly C4 jak ja sprzedam do jego kolekcji kilka płyt winylowych.

A i taka to historia szybka decyzja i już J3 jest na sprzedaż ponieważ już mam dwa grajki plus lecący C3 i C4 po chorobe ma leżeć w domu a dzieci nie podzielają na razie zainteresowań ojca :( .Jak patrze co ludzie sprzedają za złom w opisie że stan dobry to się za głowe łapie z mojego J3 ktoś kto zakupi powinien byc zadowolony i cena nie wysoka i stan super poniewaz mam manie na tym punkcie.

Co do colorfly to czekam i napiszę jak to gra z C3 z sansa clipem, sansa clipem + i J3 grało świetnie a do C4 pewnie nie bedzie potrzebne.

Teraz tylko czekam czy mnie urząd celny skasuje :ph34r: .

A jeszcze zastanawiam się z iModem z wielkiej ciekawości nawet już miałem wypozyczyć od Forzy ale non stop jakies wyjazdy w delegację i nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do colorfly to czekam i napiszę jak to gra z C3 z sansa clipem, sansa clipem + i J3 grało świetnie a do C4 pewnie nie bedzie potrzebne.

Teraz tylko czekam czy mnie urząd celny skasuje :ph34r: .

A jeszcze zastanawiam się z iModem z wielkiej ciekawości nawet już miałem wypozyczyć od Forzy ale non stop jakies wyjazdy w delegację i nie mam czasu.

 

C4 ma podobno kilka błedów które cierzko wybaczyc grajkowi za taka kase.

C3 z clipem? To są dwa odzielne grajki , chyba ze chcesz poruwnac?

 

Znasz ipoda 5g video? To jest ten typ grania, tylko wyczyszczony z smieci, szumów.

Szkoda ze nie wiele grajków ma LineOut, C3 moze i fajny ale na wieksze słuchawki jest za słaby.

 

Choc z Grado czy TSami jeszcze zagra bo sa to słuchawki nie tak wymagające.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry oczywiscie napisałem zbyt szybko chodziło że porównam jak gra z FiiO E17 bo na razie to testowałem FiiO E17 tylko z J3, Sansa Clipem oraz Sansa clipem+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas na podsumowanie moich spostrzeżeń dotyczacych colorfly c3 ponieważ musiałem zakupić drugą sztukę gdyż my favorite player się szykuje a córka zabrała ten którego zakupiłem na ebay

Na poczatek IE 8 wiadomo według mnie bas, separacja, scena, powietrze, dynamika super.Wokale fajne klarowne, czyste.Odtwarzacz gra jasno, równo, dynamicznie i wiadomo nie ma tego tak zwanego ciepła jeżeli ktoś tego szuka to raczej nie tędy droga.Dla mnie z senkami naprawde gra to bardzo fajnie i razem bedzie tworzyło super zestaw nawt według znajomych którzy się całkowicie na tym nie znają jest to połączenie jak to nazwali grające koncertowo co by to nie miało znaczyć.

A teraz czas na AT ES7 i tu już zaczyna się pewien problem gra to fajnie ale widac że odtwarzaczowi zaczyna brakować mocy i traci trochę ze swojego uroku.Jednocześnie powiele słowa misiekkb odtwarzacz potęguje zalety poszczególnych słuchawek dlatego dla wielu może to spowodować przerost pewnych zalet jak z tym kotem którego można zagłaskać na śmierć :) .

Teraz podłaczenie do Fiio E17 i wszystkim od razu odradzam takie połaczenie, wzmacniacz nie wiem jak to napisać rozbija dźwięk dodając cześć od siebie wprowadzając nasiłę chaos to znaczy odtwarzacz próbuje grać swoje a FiiO dołożyć swoje i zaczyna sie wielki bałagan nie wiem jak z innymi wzmacniaczami poniewaz nie posiadam innego ale jak tylko dojdzie iBasso T5 postaram sie coś dopisać.

Podsumowając za 400 PLN super grajek uważam że dźwiek przyjemniejszy od J3 ponieważ jest zdecydowanie wieksza scena, lepsza separacja, więcej powietrza a reszta równie czysta, szybka, równa oczywiście według mojej skromnej osoby.

Dotykowa obsługa nawet dla mnie osoby unikającej tego typu rozwiązań do zaakceptowania.

Cena sklepowa około 900 zł całkowicie nie do zaakceptowania nie dlatego że dźwiek nie wart tych pieniedzy ale to żadne wytłumaczenie że dystrybutor w Niemczech dyktuje taką cenę skoro z Chin można go sprowadzić za 400 PLN opłacajac wszystkie obowiązkowe należności i za tydzień cieszyć sie fajnym grajkiem.

Sorry za chaotyczny opis z małą iloscia audiofilskiego słownictwa oraz okresleń ale chciałem jak najlepiej przekazac spostrzeżenia dla osób które nie rozumieja tego całego bełkotu a chcą kupić fajny odtwarzacz który da im duzo przyjemnosci.

Edytowane przez aszer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę to potwierdzam - IE8 faktycznie grają świetnie z C3, sam C3 nie jest wart 900 zł, dotykowy ekran nie przeszkadza AŻ TAK bardzo, ale czasami zdarza się mu zawiecha i samoczynny restart co troszkę wkurza.

Zacznę chyba jednak powoli poszukiwania jakiegoś wzmaka pod niego, już wiemy że FiiO się nie sprawdza, mam nadzieję że coś się znajdzie.

 

aszer, a będziesz w tym toruniu?Bardzo c Chętnie sprawdziłbym te at es7. Niestety poza tym co wymieniłem wcześniej (P30, Panasonic, IE8 które już przerobiłeś) nie jestem w stanie zaoferować żadnych ciekawych odsłuchów. Jak będziesz przelotem to ew. browar na drogę ;)

 

pzdr

Edytowane przez maciekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Planuję zakupić poprzez ebay C3. Nie jestem zadowolony z Samsunga Q3. Zastanawiam się czy będzie współgrał z moimi Denonami C551. Jeśli jednak ten duet nie będzie pasował to czy warto sprzedać Denony i posłuchać czegoś innego? Phonaka? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś zadowolony tylko z dźwięku, a obsługa itd Ci nie przeszkadza, polecam jednak zmienić od razu słuchawki. Dodatkowe inwestycje dadzą bardziej zauważalne skutki w przypadku zakupu właśnie słuchawek, jakość dźwięku bardziej się poprawi, niż kupując odtwarzacz. Samsung robi ogólnie niezłe grajki, a te słuchawki mimo wszystko nie są żadną rewelacją (miałem C751, więc wiem jakiego poziomu nie przekraczają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale co do denonów nie wypowiem się na podstawie własnych doswiadczeń, ponieważ nie słuchałem ale z przeczytanych recenzji wynika iż dobrze sie zgrywaja z ciepłymi grajkami i mają wąską scenę.Myslę że może to wszystko nie najlepiej wpłynąc na charakter brzmienia ale oczywiście najlepiej posłuchać .Z phonakmi też nie polecam słuchałem i czułem sie jak u dentysty za czasów PRL :).Jeżeli te słuchawki dźwiekiem odpowiadaja tobie to na siłę nie ma kupowac C3 a poszukać innego grajka.Jeżeli Denony to nie twój wymażony dźwiek to możesz naprawde kupić lepsze słuchawki dopasowując do C3.Ogólnie wszystko zależy od Ciebie z powyższych opini możesz poskładac charakterystykę dźwieku i odpowiedziec sobie czy to twoja bajka.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym mankamentem w denonach jest słaba separacja instrumentów i szczególnie tutaj szukam poprawy. a jakie słuchawki byście polecili do C3?

Najbardziej mnie boli kwestia sprzedaży denonów, gdyż nie wiem ile za nie dostane. Niby cały zestaw mam (pudełko, etui z gumkami) + używana para Comply T400, ale słuchawki mają przetarte napisy "Denon" "L" i "R" oraz odkleiła się (nie wiem jak to nazwać) połówka w górnej części słuchawek (podobno przypadłość denonów) i musiałem użyć superglue.

 

edit: w każdym razie decyzję co do słuchawek podejmę dopiero, gdy będę miał w domu C3

Edytowane przez mikla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens porównania brzmieniowo do Ipoda T4G , ale czy ktoś może miał do czynienia z C3 i T4G i mógłby je porównać ? Czy to podobna półka brzmieniowa ? czy tylko inny charakter grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taczke do c3 porownywal chyba troy. poszukaj lub ewentualnie napisz do niego.

 

z opisow to kojarzy mi sie porownanie maya u5 do mm02us. jeden to teczniczne granie z duza scena, a drugi to swietne brzmiemie. Czyli zupelnie inny styl grania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo sie ciesze ze trafiłeś na swój dźwiek dla mnie co ważne a co pamietam to scena była marna ale to tylko moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam internet w poszukiwaniu słuchawek dokanałowych/nausznych (w każdym bądź razie na miasto) w cenie +/- 350zł i nie wiem, które modele podpasują pod C3.

 

Zastanawiam się nad sprzedażą IE8i (system mocowania nie do końca sprawdza się podczas dłuższych tras na rowerze), ale to byłoby trochę więcej niż te 350 zł... Grają bardzo dobrze z C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności