Skocz do zawartości

Sony wypuszcza pogromcę applowskiego Toucha - Walkman Z1000


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie powiedz mi prosze dlaczego ipod Touch czy iPhone to zle produkty ? Bo ja dalej analogii nie widze

 

Nigdzie nie napisałem ze iphone to zły produkt, uważam tylko że ipod touch jest produktem nie dzisiejszym bo w tej samej cenie mamy identyczne produkty z których dodatkowo można dzwonić. Jak byś mi pokazał takiego Z1000 kilka lat temu to bym się zsikał w majty ale dzisiaj po mnie to spływa. Mam smartfona i kompletnie nie widzę potrzeby posiadania takiego urządzenia jak Z1000 czy touch. Mały, lekki odtwarzacz mp3 dodatkowo z super wydajną baterią jak najbardziej.

Zdaje sie odpisalem ze mimo Twojej nie dzisiejszosci, Apple nie narzeka. Ten domniemany brak klientow przelozyl sie na rekordowa cena za jedną akcje 426,70$ AAPL kilka dni temu. Fakt faktem ich motorem napedowym na chwile obecna sa iPhony a sam rynek grajkow mp3 zaczyna sie powoli kurczyc - lecz ciagle pozostaje na poziomie do pozazdroszczenia dla innych. Zeby nie mowic o jakichs oderwanych z kosmosu gdybaniach... Q4 2011 sprzedano "zaledwie" 6,62 mln iPodow (wszelkiej masci) Teraz czekamy na wynik Q1 2012 :) i statystyki.

Idac dalej sam posiadam smartfony i inne dziadostwa, niestety... nie jak na razie nie znalazlem takiego ktory poza funkcja dzwonienia zaoferuje mi cos wiecej niz taczka. Do tego w zastosowaniach szeroko rozumianego Audio nic poza iPhonem sie nawet do taczki nie zbliza.

Sony ze swoim Z1000 z androidem na pokladzie dostaje pod nogi klody od owych tanich androidowych telefonow o ktorych wspomniales (Samsung tak skonczyl ze swoimi Galaxy playerami), a Apple jak zylo tak zyje i zapewne bedzie zylo swoim zyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kawałku internetu poziom grania liczy się najbardziej, a tak po prawdzie to jaki poziom musiałby prezentować nowy Z, żeby przeznaczyć trzy razy więcej pieniędzy niż za topowe grajaki dostępne obecnie?

 

Jak ktoś ma dużo kasy to inwestuje najczęściej w stacjonarkę, osobiście łączenia telefonu z centrum gier i zabaw nie uznaję z przyczyn chociażby aku, a mając możliwość oglądania zdjęć, filmów we wcześniejszych playerach nigdy tego nie używałem. Gdyby grał ******ście to muszę wydać masę kasy za masę niepotrzebnych głupot, a gdyby liczyła się zabaweczka do filmów, gier i dyktafonik to niepraktyczna bo nie podziała długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że już nie robią małych playerów tylko same krowy...

 

Masz telefon dość duży w jednej kieszeni, a jak chcesz playera to w drugiej bo już w jednej sie nie zmieszczą... Wydaję mi się, że szalu nie będzie bo ja osobiście w playerach nie korzystam z funkcji zdjęć, filmów. Chciałbym tylko do odtwarzania muzyki. No musi grać naprawde bardzo dobrze, żeby przebił galaxy player, toucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar - zeby nie lac niepotrzebnie wody...

Mozna zaczac od czegos takiego...W pracy

http://www.pure.com/products/product.asp?Product=VL-61429

W drodze...

http://cypherlabs.com/

W domu...

http://wadia.com/products/transports/171i/index.php

To daje mi Apple wypuszczajac pelnowartosciowy i przemyslany doglebnie produkt. Niestety cala reszta serwuje mniej badz bardziej ale ciagle zabaweczki. No chyba ze mi cos umknelo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE żeby była jasność, ja Toucha uważam za całkiem niezły produkt mimo pewnych uprzedzeń do tej marki, a cena 600zł jaką trzeba teraz wydać, żeby go mieć, to z mojego punktu widzenia dobry wybór. Jednak z określaniem go pełnowartościowym produktem, ze względu na to, że inne firmy robią pod jego wyjście liniowe nietani sprzęt, który de facto trzeba kupić do nietaniego odtwarzacza, bym się wstrzymał. Na myśl przychodzi mi windows i linux, czy jeżeli większość oprogramowania robione jest pod ten pierwszy to mam go traktować jako produkt pełnowartościowy czy też lepszy? No ale tego, że Touch ma line-out, zresztą niezły zaprzeczyć nie mogę.

 

Inna sprawa, to czy możliwość dokupienia innych sprzętów ma decydować o zakupie playera typowo do słuchania muzyki w podróży? :) Toucha za cenę obecną wybrałbym pewnie szybciej niż Z'ta, jednak cały czas płacę za rzeczy, z których ja korzystać nie będę. No ale biznes to biznes. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że już nie robią małych playerów tylko same krowy...

A Nano 6g? Malutki a ponoć dźwiękowa ekstraklasa.

 

 

Niestety dotykowy ekran 1,5 cala to lekkie przegięcie... Pół ekranu zasłaniam żeby coś zrobić... Dla mnie taka obsługa to męczarnia. A wystarczyło zrobić podstawowe, fizyczne przyciski z boku grajka, nawet olać dotyk (byłoby taniej). Wtedy uznałbym go za przemyślany produkt.

 

Ja nie widziałem nowego toucha 4g za 600zł... No chyba, że mniej lub bardziej podejrzane aukcje grajków z zagranicy. Jednak 800 zł to dla mnie za dużo jak za "kombajn" a i tak korzystałbym tylko z muzyki. Ogólnie mam bardzo podobne spostrzeżenia jak xar. Lineout jestem argumentem dla niewielkiej części userów tu na forum. Niewielu uznaje sens i praktyczność chodzenia po mieście z kolejnym dodatkowym sprzętem. A co dopiero zwykła klientela apple'a, dla której liczy się tylko chęć posiada czegoś modnego, fakt posiada "kombajnu" nawet jak wykorzystuje 10% możliwości urządzenia. Obstawiam, że większość nabywców ipodów nie wie co to lineout. Wiedzą natomiast co to ipod i że można na nim słuchać muzyki i robić inne fajne rzeczy więc po prostu kupują "kombajn" i używają stockowych pchełek... Może tu na forum ipod ma renomę ale zwykły, standardowy wizerunek posiadacza ipoda jest dla mnie oczywisty: chłopak/dziewczyna, w wieku szkolnym, który(a) chce przylansować czymś co ma rozpoznawalny znaczek, słuchający(a) muzyki na sockowych, białych pchełkach. Tu naprawdę nie chodzi o to czy jest to dopracowany produkt pod względem technicznym bo dla wielu (chyba większkości) nabywców tego sprzętu chodzi jedynie o dopracowanie marketingowe. I tu pełna zgoda - apple osiągnął w tym mistrzostwo, z którego biorą się takie wyniki sprzedaży jakie są.

Edytowane przez ichris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar zeby byla jasnosc... jak znajdziesz mi inny produkt w tej chwili na rynku, ktory oferuje mi to co taczka/iphone to przyznam Ci racje w innym wypadku wybacz ale nie bardzo chyba rozumiesz o czym mowie. Kazde z tych urzadzen wyciaga z niej sygnal cyfrowy - to nie jest zwykly LOD. Kazde z tych urzadzen zamienia taczke w mniejszym badz wiekszym stopniu w media server - tylko tyle i az tyle. Do tego dochodzi banalna obsluga ergonomia i co najlepsze calosc zamknieta w formie mieszczacej sie w kieszeni. Pokaz mi inne urzadzenia tak przemyslane - chociaz jedno, ktore samo w sobie gra na przyzwoitym poziomie - jednoczesnie pozwalajac zbudowac Ci domowe/mobilne Audio wysokich lotow - z taka prostota, genialnoscia obslugi ergonomia - jedno ?

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby za duzo nie cytowac, ja mam podlaczone apple przez i-pure do solidnego kloca stereo i to sa naprawde grosze w porownaniu do CD, ktorego sie pozbylem. No, tak rzedu 10 x taniej (za sam pure nie liczac playera), a jakos dzwieku jest na poziomie baaaardzo wysokim. Wadie to jednak sobie odpuscilem, bo nie lubie placic za duza ilosc audiofilskiego powietrza w pudelku.

Edytowane przez wkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE nie zaprzeczę, taczka jest niezłym pierwszym elementem takiego toru, który trzeba mieć, dokupić. To w tym momencie jest przewaga nad podobnymi urządzeniami. Jeśli chodzi o ergonomię, wygodę zwyczajnego użytkowania to nie powiem, że deklasuje całą konkurencję. Są urządzenie mogące cyfrę z ipoda wyprowadzić, apple podało innym jak to zrobić. Taki iriver posiadał już wyjście cyfrowe w standardzie dawno temu, nie jest to przecież jakiś ewenement technologiczny, chociaż faktycznie nie ma retiny, inny gabaryt, nie ma takich modnych dedykowanych urządzeń do niego. Sony w urządzeniach tego tupu takiej możliwości nie oferuje. Ale powiem szczerze, myślę, że jeśli przeciętna osoba kupuje taki kombajnik to w celu zabawy nim na wypadach. Przechowywanie wszystkiego na jednym małym urządzeniu podłączanym do wszystkiego ma swoje zalety, jak i wady. Sygnał cyfrowy do domowego Daca można uzyskać nie tylko z ipoda.

 

Wyciągnięcie sygnału cyfrowego i wygoda obsługi (urządzenia podobnej klasy nie mają się czego powstydzić w tej kwestii), wydajny procesorek do rozrywkowych aplikacji tworzą z Toucha fajny sprzęt/gadżet. Jednak szukając urządzenia w cenie do 600-700zł do przenośnych słuchawek niekoniecznie wybrałbym własnie ipoda. No ale to ja, rozumiem argumenty innych. :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar - chodzi o mozliwosci ktore oferuja urzadzenia Apple a ktorych inni z jakichs magicznych powodow nawet nie mysla. Co z tego ze przecietny uzytkownik Ipoda slucha na stockowych. Co z tego ze wiekszosc kupuje dla lansu jak mowisz, co z tego ? To nie jest forum dla takich ludzi - tu mamy uzytkownkow milujacych sie w dzwieku i urzadzen go generujacych. I niech tak zostanie. Innymi slowy, NIE MA urzadzen ktore oferuja tyle co apple ze swoimi taczkami/iphonami - czy Ci sie to podoba czy nie.

 

I zeby byla jasnosc - ja nawet nie przepadam za iOS, czy brzmieniem taczki/phona z dziurki sluchawkowej. Bo Nie wyroznia sie ono jakos szczegolnie przy X, ZUNE czy J3, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar - chodzi o mozliwosci ktore oferuja urzadzenia Apple a ktorych inni z jakichs magicznych powodow nawet nie mysla. Co z tego ze przecietny uzytkownik Ipoda slucha na stockowych. Co z tego ze wiekszosc kupuje dla lansu jak mowisz, co z tego ? To nie jest forum dla takich ludzi - tu mamy uzytkownkow milujacych sie w dzwieku i urzadzen go generujacych. I niech tak zostanie. Innymi slowy, NIE MA urzadzen ktore oferuja tyle co apple ze swoimi taczkami/iphonami - czy Ci sie to podoba czy nie.

 

I zeby byla jasnosc - ja nawet nie przepadam za iOS, czy brzmieniem taczki/phona z dziurki sluchawkowej. Bo Nie wyroznia sie ono jakos szczegolnie przy X, ZUNE czy J3, niestety.

Mi się to nie podoba :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE nie napisałem nic o lansie, a o zabawie na wypadach. Moim zdaniem do tego służą urządzenia odtwarzające i filmiki na mikrych ekranach (nie tylko Touch!), a wcześniej napisałem też, ze ja osobiście szukam urządzeń do muzyki, a płacę nie tylko za taka możliwość. Też dziwie się, że tylko apple dało innym możliwość dojścia do cyfrowego sygnału swoich zabawek, w jakimś stopniu był to też zabieg i marketingowy, ale można powiedzieć udany. Przydałoby się w konkurencji. Muzyczny sygnał cyfrowy h100 puszczał od ręki. Ale to prawda, nie ma urządzeń oferujących tyle co ipod, jednak czy na tym "tyle" mi zależy? Każdy musi to odnieść do swoich potrzeb. Mam nadzieję, że nie traktujesz moich wypowiedzi jako atak na ipoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw sam mam im wiele do zarzucenia :) niestety na chwile obecna ich urzadzenia sa genialne w swojej prostocie i mozliwosciach. Tego nie moge nie zauwazac.

 

Wrq - mi sie tez to nie do konca podoba, niestety taka jest na chwile obecna szara rzeczywistośc :-(

Edytowane przez GigereE
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym słuchałeś? Bo jak na tych MDR-EX10 to gratuluję

W tym poście nie chodziło mi o jakość dźwięku, ale o obsługę, która podobnie jak w shuffle 3g jest niewypałem. Dlaczego? bo nano chociażby moje 5g można obsługiwać bez wzrokowo z kieszeni, a te 6G trzeba każdorazowo wyjmować i tutaj wcale nie jest lepiej bo ktoś o większych palcach na 1,5" za dużo nie zobaczy podczas wybierania piosenki z listy. Tego iPoda porównałem do szufelki 3g bo tam też sterowanie było nieprzemyślane (bez stockowych słuchawek ani rusz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xar zeby byla jasnosc... jak znajdziesz mi inny produkt w tej chwili na rynku, ktory oferuje mi to co taczka/iphone to przyznam Ci racje w innym wypadku wybacz ale nie bardzo chyba rozumiesz o czym mowie. Kazde z tych urzadzen wyciaga z niej sygnal cyfrowy - to nie jest zwykly LOD. Kazde z tych urzadzen zamienia taczke w mniejszym badz wiekszym stopniu w media server - tylko tyle i az tyle. Do tego dochodzi banalna obsluga ergonomia i co najlepsze calosc zamknieta w formie mieszczacej sie w kieszeni. Pokaz mi inne urzadzenia tak przemyslane - chociaz jedno, ktore samo w sobie gra na przyzwoitym poziomie - jednoczesnie pozwalajac zbudowac Ci domowe/mobilne Audio wysokich lotow - z taka prostota, genialnoscia obslugi ergonomia - jedno ?

 

Bez przesady - do media center to takiemu rozwiazaniu bardzo daleko. Mala pojemnosc, kiepska wygoda uzywania - w porownaniu z Sonos'em czy Squeezebox'em wypada miernie. Jedyny plus jest taki ze mozna uzywac tego samego urzadzenia przenosnie i stacjonarnie ale jak dla mnie to jest to co nieco naciagane. Tak czy siak trzeba miec reszte toru stacjonarnego wiec jedyne co sie zyskuje to nieco nizsza cena kosztem pojemnosci i wygody uzywania (i ew. jakosci rowniez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTomekk, po pierwsze Nano 6G można obsługiwać bezwzrokowo, w kieszeni czy gdzieś za pomocą przycisku home. Po drugie nie mogę się zgodzić z Twoim stwierdzeniem, że sterowanie w nim jest niewypałem. Bo niby czemu? Czego nikt nie narzeka, że w Touch jest niewygodne sterowanie? A przecież jest to oparte na niemalże identycznej zasadzie. Z tym małym ekranem to też przesada, typowy użytkownik nie ma przecież dłoni koszykarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że dla niektórych przykazanie "nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną" dotyczy marki Apple. Piszę o tym, bo nie wiem czemu Sony "nie ma prawa" być lepszym rozwiązaniem od Toucha. Taczka to już tradycja i ludzie będą kupowali kolejne generacje nawet jak będą g***o wnosiły (jak touch "3g"). Poza tym sony jeszcze nie wyszedł, a dla wielu już jest niewypałem :P Co do ceny to spadnie, pojawią sie używane itd. Sony zawsze się ceniło , ale przynajmniej klient wiedział za co płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności