Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Małe słuchawki nauszne, które łatwo schować


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję słuchawek do sansy clip plus. Na co dzień korzystam z grado sr60, ale moim zdaniem to są słuchawki wybitnie nie do stosowania na zewnątrz.

Mam dylemat, bo szukam czegoś co da się łatwo schować, najlepiej wsadzić do twardego etui i wrzucić do torby bez obaw, że ucierpią. No i jeszcze ludzie nie powinni zbyt wyraźnie słyszeć tego, czego słucham. Oczywiście taki wymóg najlepiej spełniłyby słuchawki dokanałowe, ale trochę się ich obawiam. Nigdy nie miałem okazji takich założyć, mam obawy przed wpychaniem czegoś do ucha i zastanawiam się jak takie słuchawki wpływają na słuch. Może moje obawy są niesłuszne?

Gust mam mocno eklektyczny, słucham sporo jazzu (raczej taki free), elektroniki (Autechre, Portishead, Flying Lotus) i różne niezależne gitarowe granie i nie tylko. Zresztą zanim zacznę opisywać jaki dokładnie chcę dźwięk powiedzcie mi proszę, czy w ogóle dostanę to czego szukam.

Nie jestem pewien ile chcę wydać. Raczej mnie niż 200. Najlepiej sporo mniej ;) Chociaż jeśli uznam, że naprawdę warto to mogę zwiększyć kwotę.

 

Reasumując:

-małe, łatwe do schowania słuchawki nauszne, które nie hałasują na zewnątrz (mnie nie muszą bardzo odcinać od zewnętrznych dźwięków)

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX100 pierwszej generacji są małe i składane i dostajesz do nich plastikowe etui (jak na okulary pływackie). Ale mają spory wyciek jak to otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jeśli dobrze patrzę to ich już nigdzie nie ma, a do kupna używanych jestem nastawiony dosyć sceptycznie. No i to, że są otwarte też budzi moje wątpliwości. Korzystam z komunikacji miejskiej i wolałbym, żeby ludzie nie musieli słuchać razem ze mną. Wiadomo mały hałas jest akceptowalny, nie wiem jak to wypada na tle grado sr60, które czasem da się usłyszeć w pokoju obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w srodkach komunikacji miejskiej jest duzy szum i naprawde musisz czegos glosno sluchac, zeby ludzie obok tez to slyszeli. dzisiaj stalem sie posiadaczem sluchawek portable soundmagic p30 i jestem nimi zachwycony, swietny dzwiek, a nie sa wygrzane, mieszcza sie w kieszeni.. tylko cena, jesli jednak odwazylbys sie na kupno uzywanych, to szczerze polecam!

Edytowane przez Reew94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze zastanowić nad V-Jays.

Są małe, łatwo napędzalne, składane, ze świetnym SQ . Z Fuze grają WIĘCEJ niż przyzwoicie, zaś wg. opinii bardziej doświadczonych forumowiczów z Clipem+ synergia jest jeszcze lepsza .

Jedyne "ale" to cena . Koszt nowych to ok 200 PLN , używki możesz dorwać w okolicy 150 PLN.

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K420- małe, składane, dobrze wykonane, łatwe do napędzenia i dosyć "uniwersalne" brzmienie, choć nie są neutralne. Koszt nowych to ok. 160zł, więc spokojnie zmieścisz się w ustalonym budżecie. Dobrą alternatywą są dla nich k450, to ich zamknięty odpowiednik. Izolują nieco lepiej (choć i tak słabo), za to sporo mniej dźwięku wycieka na zewnątrz. K518dj sa już sporo większe więc raczej nie biore ich pod uwagę. Niestety w tej cenie ciężko o dobre słuchawki zamknięte. Co do dokanałowych to nie uszkodzą Ci słuchu gdy będziesz słuchał ich z rozsądną głośnością, ale to tyczy się wszystkich słuchawek. Bardziej zastanawiałbym się nad wygodą. Jeżeli wcześniej nie używałeś dokanałowych to przez kilka dni będzie Ci ciężko zaakceptować "czopa" w uchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Trochę drogo, zwłaszcza, że do słuchania w domu mam już słuchawki, ale jestem w stanie tyle wydać, tylko muszę sprawę przemyśleć. Zdaje się, że soundmagic p30 są zamknięte. Może ich by nie było tak bardzo słychać. V-Jays są otwarte. Kosmaty, bardzo je słychać na zewnątrz? Moje grado pod tym względem zupełnie się nie nadają. Już nie raz trafiałem w autobusie na ludzi w słuchawkach, które były zdecydowanie zbyt głośne na zewnątrz, nie chcę popełnić tego błędu. Szkoda tylko, że żadne z wymienionych nie mają futerału, bo będę miał problem jak je schować.

 

edit: Teraz przeczytałem post od gumiak9. Widzę, że te k450 mają futerał, k420 chyba nie. Kurde, czy futerał do przenośnych słuchawek to taki luksusu? Dla firmy to pewnie wydatek rzędu kilku złotych. Póki co wychodzi na to, że będę musiał sporo przekroczyć budżet, żeby dostać zamknięte słuchawki, a i tak może być problem, żeby je schować. Mógłbym spróbować dokanałowe, ale ja jestem dosyć wybredny, mam wrażliwą skórę i boję się, że coś mi będzie przeszkadzać i tylko wywalę niepotrzebnie kasę. Takie dokanałowe słuchawki wchodzą głęboko do ucha?

Edytowane przez dondon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komisie masz Urbanears Plattan http://forum.mp3store.pl/topic/86032-s-2x-samsung-p3-8gb-i-16gb-samsung-p2-8gb-urbanears-plattan/ jak na ta kasę to ciężko będzie o coś lepszego lub jeszcze mniejsze AKG K414p http://allegro.pl/akg-k-414-p-k414-sluchawki-nauszne-wawa-i2048102855.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodziłeś kiedys do zerówki to masz szanse powspominać dzieciństwo i znów poczuć ten klimat :D k420 mają stylowy worek na kapcie, co producent nazywa fachowo futerałem http://www.areadvd.d...20_komplett.jpg . Noszenie słuchawek w tym czymś jest dla mnie bezsensowne, jedyne co chroni to kabel oraz plastik przed porysowaniem. Jeżeli ma to uchronić przed zgnieceniem itp. w trakcie transportu to noszenie w nim słuchawek jest bez sensu.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jesli cos sie psuje w tym słuchawkach to własnie przewód/jack, a nosząc w takim futeralu trzymam go "w kupie", nie plącze Ci się w plecaku między ksiązkami i innymi, będąc nieustannie narazonym na przygniecenie/naderwanie/przytrzaśnięcie...

 

Zresztą, nie mowie o swoich doswiadczeniach, bo nie uzywam nausznych poza domem.

 

Ale polecam od siebie także (poza już wymienionymi) urbanears plattan, składają się, mają elastyczny pałąk który się raczej nie połamie... Tylko przewód jak zwykle pokrzywdzony.

 

 

Edit: nie zauwazyłem, jednak były polecane. Poza tym K518DJ ponoc dobrze grają z Clipem+.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem, jestem raczej negatywnie nastawiony do kupna używanych, zwłaszcza z allegro. Jeżeli jakiś zaufany użytkownik tego forum będzie chciał sprzedać słuchawki, które kupił z ciekawości, a nie normalnie ich używał to wtedy mogę wziąć taką opcję pod uwagę.

Futerał chciałem taki twardy z plastiku jak do okularów, niestety widzę, że to rzadkość. Padło tu kilka ciekawych propozycji, muszę je przemyśleć, poszukać jakiś informacji (zwłaszcza o tych urbanears plattan niewiele widzę, to chyba nie jest szczyt możliwości w tym przedziale cenowym?) Wtedy ostatecznie zdecyduję ile jestem gotów wydać i czy jednak nie zaryzykować z dokami.

Oczywiście dalsze propozycje są mile widziane.

 

Jedna osoba wymieniła Koss porta pro. Kiedyś się o nich naczytałem jakie są świetne. Teraz widzę, że raczej nie cieszą się popularnością na tym forum. Co o nich sądzicie? Widzę, że za 40 zeta można kupić do nich futerał. Trochę dużo, ale mógłbym tyle wydać. O ile mnie pamięć nie myli to trafiłem gdzieś na informacji, że jest jakaś wersja limitowana wydana na rocznicę, która brzmi lepiej. Dobrze mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPP sa zupełnie otwarte no i ... wcale nie takie świetne jak na swoją cenę. Staroć sprzed prawie 30lat.

 

Do 200zł z twardym futerałem, nauszne? Szczerze, nie znam. Tylko doki. Chyba, że kupić od jakiegoś posiadacza np sennheiserów hd380pro i użyć do innych słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senki PX100 mają twardy futerał (wersja I, nie wiem jak II), nawet jedne w naszym komisie za 70zł są. Ale osobiście wolałbym urbanearsy, lepiej grają a przede wszystkim lepiej izolują no i w mojej ocenie są trudniejsze do uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K420+ takie futerał o którym pisał Perul http://allegro.pl/ko...2038997699.html i wyjdzie ~200zł . Wg mnie k420 to półka wyżej niż ksc75, px100, porta pro (nowych i starych). K450 to większy wydatek, ale masz nieco lepszą izolacje, wg mnie są wygodniejsze no i masz ładny futerał w zestawie. Poza tym jak uszkodzisz kabel to mają one wymienny.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.techfanatyk.net/akg-k450-efektowne-brzmienie-w-wydaniu-mini/ k420 vs k450, jak widac wielkość ta sama tylko grubsze gabki i obicie pałąka

http://wenjiang2312.blog.163.com/blog/static/129652861201002891151461/ px 100 vs k420, różnica spora k420 dużo bardziej odstają od uszu, pod czapke nie wlezą :P

http://fakeheadphones.com/wp-content/uploads/2010/04/akg-k518-tangle.jpg a tutaj masz mniej więcej ukazaną różncie w wielkości pomiędzy k450 a k518dj. Djki też mają worek na kapcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności