Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Noszę się ostatnio z zamiarem zakupu odtwarzacza mp3/mp4. Najbardziej zainteresowały mnie ipod touch (3g) i nano (6g/5g). Chodzi mi przede wszystkim o jakość muzyki bo choć audiofilem nie jestem może jeszcze to uszy mam dość wrażliwe.;-) Zależy mi na dużej pojemności (od 16gb wzwyż). Słucham MUZYKI czyli od klasyki przez rocka, POP aż po metal. Nie słucham reggae, rapu techno, hip-hop itp. Proszę o doradzanie życzliwych forumowiczów. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touchowe bajerów nie są mi do życia niezbędne bo mam to w telefonie, ale bardziej zależy mi na jakości muzyki i pojemności, gdyż mam dość sporą ilość płyt w najlepszej jakości mp3. Na ipodzie zależy mi też dlatego że posiadam słuchawki nuforce ne-700m dedykowane dla Apple.

A co myślicie o ipodzie classicu 160gb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy Ci na jakości dźwięku i wybierasz w ipodach to rozważaj nano 6g i T4G. Według porównania Johnysa na audiohead.pl grają bardzo podobnie, tylko T4 bardziej analogowo, a 6g troszkę mniej. Muzyka z nano jest troszkę żywsza i lepiej brzmią na niej kawałki rockowe, cała reszta gatunków będzie po stronie T4.

 

Nano 6g możesz wyrwać na alledrogo w granicach 400-500zł za 16GB

T4G możesz wyrwać w granicach 500-700zł za 32GB

 

Rozważ jeszcze zune HD który też gra wyśmienicie i można na ebayu wyrwać go za jakieś mniej niż 150 dolarów za 32gb.

 

Classic źle jakoś nie gra, ale mimo wszystko nie ta półka...

 

możesz też pomyśleć o kupieniu iModa u Forza Lazio i do tego jakimś mini-wzmacniaczu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że T4G na allegro zaczyna się od ok 700zl za sprawny sprzęt, a to trochę za dużo dlatego myślałem o używce classica. Sam jednak słyszałem podzielone opinie odnośnie jakości odtwarzanej przez niego muzyki. A co myślicie o taczce 3gen? Jest w moim zasięgu w przeciwieństwie do 4gen. Zune HD jest dobry, ale niedostępny w Polsce, a do USA się nie wybieram. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego t4g wyrwałem na alledrogo za 560zł 32G...

 

Zune HD można znaleźć aukcje na ebay z wysyłką do polski. Zawsze też warto o to zapytać sprzedającego - nawet jak nie ma w opcjach to może chcieć wysłać do Polski. T3G to dobry player też ale jednak trochę gorszy od T4G, ten ostatni ma soczysty dźwięk, a trójka przez niektórych uważana jest za suchą w dźwięku i bez życia. Ale to różnie zależy kto i z jakimi słuchawkami słucha.

 

Jeśli zależy Ci na pojemności możesz zapolować na ipoda Video (5/5.5gen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale czy ipod video to nie jest już czasem staroć? I czym różni się od klasyka 8 gen? Obecnie śledzę oferty t4g ale po cenie która podałeś to nawet 8gb ciężko wyrwać.

Na eBay są dobre ceny ale obawiam się tego, że gdyby sprzęt miał ukrytą wadę to może być problem z odesłaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z Taczkami to różnie jest. Dla jednego najlepszy 1g (chip Wolfson), dla drugiego 2g wzwyż (Cirrus Logic). Z własnego doświadczenie wiem, że któregokolwiek z nich byś nie wybrał, powinieneś być zadowolony. Ja porównywałem T3G do zachwalanego wszędzie Samsunga P3 i dla mnie zagrał fajniej, przynajmniej na ustawieniach flat - dźwięk pełniejszy w każdym zakresie, scena szersza. Dźwięk bez życia? No nie wiem, jak dla mnie ipod zagrał bardziej żywiołowo od wspomnianego Samsunga - dopiero po włączeniu DNSe P3 pokazał się z innej, lepszej strony. Teraz trochę żałuję, że się go pozbyłem ;)

 

 

Być może Nano 6G gra naprawdę fajnie, nie raz widziałem, jak ktoś go poleca. Dla mnie jednak bezsensownym jest wydawać taką kasę za kostkę, która tylko gra - no, chyba że ktoś chce z nim biegać albo coś. A tak? Za mniej niż 400 zł spokojnie złapiesz na Allegro Toucha 3G 32GB. Więcej miejsca, większy ekran, zapewne lepsza obsługa (jest w ogóle coś, co bije Taczkę pod tym względem?). A kto wie, kiedy Ci się nie będzie chciało w coś pograć :)

 

 

Ale jak możesz dopłacić, to czemu nie zapolować na T4G 32 GB? Ogólnie lepszy sprzęt i dźwiękowo podobno również, a faktycznie można w dobrym stanie dorwać w okolicach 550-700 zł. Już ze dwie takie aukcje widziałem, Syler kupił.. Tobie też może się uda :)

 

 

 

 

/EDIT

 

 

Tak, iPod Video to już "staroć" - nieprodukowany od 2006. Od Classic'a różni się lekko wyglądem (nieco inna przednia obudowa), ale to, co sprawia, że jest polecany, to chip Wolfson (nowsze iPody, czyli Classiki i Touche od 2G wzwyż mają już Cirrusa). Cóż, nie będę się rozwodził na temat wyższości któregoś z nich, w każdym razie Video jest polecany, a Classic nie - Taczki znowu grają inaczej od reszty.

 

W sumie jeśli zależy Ci na najwyższej jakości dźwięku, to poczytaj o iModzie - w skrócie, modyfikuje się odpowiednio Video, dokupuje wzmacniacz i kabelek LOD i w takim zestawie masz super jakość dźwięku.

 

 

Na iPody Video jednak musisz uważać, bo to dyskowce są i ważnym jest, żeby dysk był w dobrym stanie. Poza tym trzeba na nie uważać, bo wiadomo - wstrząsy nie są mile widziane, a co dopiero jak taki klocek Ci upadnie :P (Swoją drogą, na zdjęciach nie wydawał się duży).

 

Chyba, że kupiłbyś Video z kartą zamiast dysku, to wtedy odpada kwestia bad sectorów, no i sam sprzęt lepiej działa i jest lżejszy.

 

 

 

Ogólnie to mam Video, ale nic Ci o jego dźwięku nie powiem zbytnio, bo udało mi się zakupić totalnego wraka od nieświadomej kobiety (bad sectory, dźwięk mono..) Dlatego jeśli kiedykolwiek miałbyś kupować Video z dyskiem, proś o jego skan.

Edytowane przez Undertaker43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale czy ipod video to nie jest już czasem staroć? I czym różni się od klasyka 8 gen?

 

iPod Video ma już swoje lata, ale jak na moje ucho Classic przy nim dźwiękowo wypada kiepsko. Czym się różni od Classica? Pojemnościami (Video 30,60 i 80GB, Classic 80,120,160 GB - zależnie od generacji), zastosowaną obudową przednią (Video - plastik, Classic - magnez? jakiś metal w każdym razie), czasem działania, są też zmiany w oprogramowaniu, ale bardzo niewielkie. Największa różnicą jest własnie jakość brzmienia.

Video ma również ten plus, że można na niego wgrać Rockboxa, co poszerza jeszcze bardziej jego możliwości. Niby wyszła wersja rozwojowa Rockboxa na Classica, ale jest mocno niestabilna. Video można także przerobić na imoda, dzięki czemu brzmi jeszcze lepiej.

Wracając do "wieku" Video - nie jest to sprzęt nowy, ale z kolei nie ma problemu z częściami zamiennymi, można dostać praktycznie wszystko.

Edytowane przez pysiaDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PysiaDK: gdyby classic był z magnezu to po kontakcie z wodą byłoby krótkie pssssstt i by nam się ipodzik uwodnił.;-)

Co do video to nie wiem czy posiada on funkcję cover flow... muszę sprawdzić bo ładnie wygląda. a jak u video z baterią? myślicie że po tylu latach bateria da jeszcze radę grać z 20 parę godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym Toucha :) Zune jest raczej średni do mocniejszego brzmienia, choć może w połączeniu z NuForce zagra ciekawie. To jednak tylko przypuszczenie, bo nie znam tych słuchawek. Nano to fajna zabawka i dźwiękowo stawiam go dość wysoko, ale mając wybór wziąłbym Toucha. Największa wada Nano to bateria, która trzyma ledwo kilkanaście godzin. Największa wada Toucha, to wielkość.

Edytowane przez Egoista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PysiaDK: gdyby classic był z magnezu to po kontakcie z wodą byłoby krótkie pssssstt i by nam się ipodzik uwodnił.;-)

No dobra, aluminium ;)

 

 

Co do video to nie wiem czy posiada on funkcję cover flow... muszę sprawdzić bo ładnie wygląda. a jak u video z baterią? myślicie że po tylu latach bateria da jeszcze radę grać z 20 parę godzin?

Nie posiada cover flow, ale znając możliwości rockboxa - możliwe, że da się to jakoś załatwić. Co do baterii - zależy jak bardzo jest zużyta, ale przynajmniej nie ma problemu z jej wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiada cover flow, ale znając możliwości rockboxa - możliwe, że da się to jakoś załatwić. Co do baterii - zależy jak bardzo jest zużyta, ale przynajmniej nie ma problemu z jej wymianą.

 

5G nie posiada, lecz 5,5G i owszem : >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkamil: stopy nie, ale sam magnez owszem reaguje, powoli w temperaturze pokojowej warstwa tlenkowa reaguje z wodą i staje się wodorotlenkiem co świadczy o korozji.

bądź co bądź z tym uwodnieniem przegiąłem bo wodorotlenek magnezu jest nierozpuszczalny.;-)

A jakaś dobra altetnatywa dla ipoda z dużą pamięcią? (poza zune)

Edytowane przez mmodrzew4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! Gdyby nano chodziło nowe 16 gb z gwarancją po 450-550 to można by rozważyć, ale za 700zl w ispocie to mnie mogą cmoknąć tam gdzie słońce nie dochodzi.:-P Taczka lepsza byle by upolować jakąś 32gb za dobrą cenę. A może ktoś na forum oferuje? ;-)

 

Apropos budżetu to jest on ruchomy: chciałbym wydać do 600 zł, ale gdyby pojawiło się coś o wieeele lepszego drożej to bym rozważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności