Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

(Oldtimery) Mpio FY500, ktoś jeszcze pamięta?


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem na święta pudełko z firmy w którym były różne Mpio: FY500, FY900, MG100, ML100, ML200, ML300, FE100. Z zamiarem podłubania w domu przez święta.

 

Najwięcej było FY500, na różnych SOC'ach. Głównie ALi i Samsung. Część na pewno uratuję, reszta będzie leżeć odłogiem z racji braku części zapasowych, niezbędnych narzędzi i umiejętności.

 

sc001.jpg

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz player na chipie philipsa to byłbym zainteresowany wyceną. ;) Kolor i pojemność ma mniejsze znaczenie.

 

W sumie takich playerów mi teraz brakuje, mały, bez głupot, AAA ma swoje zalety.

 

 

down: oczywiście sprawny, z działającym joyem, klapka chociaż z jednym zaczepem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś siedzę i słucham na T20. Tak odnośnie małych grajków. ;)

Głównie problemy z tymi FY500 to uszkodzona klapka (sam ona jak i obudowa) i zakatowe joysticki. Dwa chyba jeszcze potrzebują wgrania na nowo firmware'u.

 

Dobra, sprawne mam dwa Samsungi i ALi. Jedyne Philipsy do tej pory co znalazłem to tylko kostki radia.

 

Został mi jeszcze jeden do rozebrania. Zaraz się w dowiemy.

 

Nie mam FY500 na NXP.

 

Ok, na stronie http://www.mympio.com/mpio/fy500.htm nie ma softu dla ALi. Jest tylko Philips i Samsung. Ma ktoś gdzieś coś?

 

Skończyłem składać FY500.

4 działające, 3 na soc'u ALi i jeden na Samsungu. 0 Philipsów.

3 uszkodzone, walnięta klapka od baterii (ALi) i jeden z zakatowanym joystickiem (Samsung). 1 potrzebuje flashowania (ALi).

 

No cóż, w jedne uruchamiającej się sztuce, nie działa joystick w dół. Przez co, nie można go ściszyć.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamierzasz je sprzedawać?

Jeżeli tak, to spodziewam się okrutnie niskich cen, adekwatnych do leżakującego złomu, a nie, jak to bywa w tradycji mp3storu, sprzedawania starego, zniszczonego sprzętu za cenę nieco niższą niż nowe egzemplarze z niższej półki, bo tylko wtedy ma to jako taki sens. Bywało już parę takich akcji, że jakaś "legenda" z kartonu na straty lądowała jako okazja dla forumowiczów za dwie stówki :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem jest 1 Orchestra, tyle, że joy rozwalony, tylko jeden full sprawny ALi + jeden ALi którego można ratować i ALi z rozwaloną klapką :/ Wiem z doświadczenia, że jak pójdą zaczepy klapki w tym modelu to już ciężko cokolwiek zrobić, bo sprężynka dość mocno wypycha baterię. No i w klejenie ciężko się bawić, bo pewnie tego co można przykleić już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno je sprzedam. Jedna sztuka mi starczy. ;)

 

Co do klapki, ciężko to poratować. Orchestra ma lekko zjechanego joya, sprawnego. Będą dwie sprawne ALi. A reszta na części albo coś. Jak ktoś chce, to drugę orchestre bez joya może naprawić tym z ALi.

 

Co ciekawe, wszytkie praktycznie mają inne wyświetlacze. Różny kontrast i jasność i odcień bieli. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności