Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze zestawienia/synergie jakie słyszeliście


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zestawienie Sony nwz-s345 + aiwa shellz zostało zdetronizowane na rzecz Sony nwz-s63x/s73x. Gra to na poziomie dobrej stacjonarki, na pewno bije mój domowy set Fiio e10 + Superlux HD-681F. Niemniej jednak stare zestawienie nadal jest w czołówce.

 

Bardzo podobały mi się Shellki z Clip+/FiiO E11. Zagrało to świetną głębią i stereofonią.

Coraz bardziej kusicie mnie tymi Soniaczami. Nie wiem jeszcze którego bym wybrał, ale design we wszystkich mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem - Philipsy SHE9900, o wiele bardziej równe od Audeo, grają pełniejszym basem, średnica jest odrobinę ocieplona, a scena jest naprawdę fenomenalna - do okoła głowy i dość dużych rozmiarów. Ruchoma tulejka w rozmiarze T100 pozwala na wygodne ułożenie w uchu zarówno kablem w dół jak i OTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem - Philipsy SHE9900, o wiele bardziej równe od Audeo, grają pełniejszym basem, średnica jest odrobinę ocieplona, a scena jest naprawdę fenomenalna - do okoła głowy i dość dużych rozmiarów. Ruchoma tulejka w rozmiarze T100 pozwala na wygodne ułożenie w uchu zarówno kablem w dół jak i OTE.

A jak z ich wysokimi tonami, nie są wycofane ;> ? Warte są tych ~300zł za nówki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokich nie pamiętam zbyt dobrze, lecz sądzę iż nie było ich zbyt wiele, bo w Audeo kłują mi uszy..

Za 300 zł..hmm, tyle wtedy za nie dałem. od kiedy złapałem Shurki 530 za 250 zł, to cena za Philipsy staje się śmieszna :P kabelek mają trochę lichy, taki jak plastelina :D (jak się go ścisnęło, to zostawał płaski). Chociaż korci mnie trochę, żeby na nie znów zapolować gdy będą fundusze.. Sheffunio je również posiadał - od niego je kupiłem, więc warto również zapytać jego o opinię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno niskie podbite nieco. ja się pobawiłem trochę EQ i w ogóle jest bajka (+3, 0, 0, 0, +1). bardzo fajne EQ, jak na taki telefon, a prawdziwą zabawę zacznę z nim, jak nabędę telefon :)

 

E2 nie dodaje kolorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje kupiłem za 110 zł z przesyłką z nieco naderwanym kablem przy jacku. fakt, coś ceny podskoczyły. ja je uwielbiam (normalne pady) i raczej nie będę ich wymieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K420 według mnie niezbyt dobrze gadają z neutralnych źródeł, więc zakładam, że Nokia coś podbija. Tylko co? :)

 

ja słuchałem K420 z iPoda Video i było zupełnie w porządku (pomijając szeleszczącą górę, ale to wina słuchawek, a nie połączenia). Nie zgadzam się więc z postawioną tezą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem K420 z iPoda Video i było zupełnie w porządku (pomijając szeleszczącą górę, ale to wina słuchawek, a nie połączenia). Nie zgadzam się więc z postawioną tezą ;)

Tobie wszędzie szeleści góra :D

 

Nie wiem czy już to pisałem, ale imho HD2 Advance DE @2604+2x2134 oraz HD-681 to świetne kombo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

byłem ostatnio ze swoimi phonakami pfe 111 @ comply foam w saturnie, wziąłem też swoją micro sd i podłączyłem do sansy clip zip - niesamowite wrażenie, phonaki dostały kopa na basie, zachowując resztę pasma IMO najlepsze połączenie phonaków jakie słyszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem ostatnio ze swoimi phonakami pfe 111 @ comply foam w saturnie, wziąłem też swoją micro sd i podłączyłem do sansy clip zip - niesamowite wrażenie, phonaki dostały kopa na basie, zachowując resztę pasma IMO najlepsze połączenie phonaków jakie słyszałem ;)

 

IMO Phonaki stać na dużo więcej. Nie, żeby sygnatura clipa nie pasowała do Audeo, ale one lubią po prostu porządnego kopa na mocy wyjściowej. Wpięcie jakiegoś przenośnego wzmacniacza na pewno podniosłoby znacząco SQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Zip faktycznie gra jak Plus, to w połączeniu z Phonakami mamy całkiem nudne zestawienie. Audeo grają wtedy jakby im się nie chciało i dopiero podpięcie wzmacniacza je ożywia.

Ale odkąd mam Cube C60, to dopiero poczułem co te słuchawki potrafią. O niebo lepiej to wypada niż Clip+ razem z E6.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

Dużo średnicy, w elektronice bas masuje skronie, góra lekko schowana. Porównując do Clipa+, to Cube ściąga koc z Denonów (nie do końca, ale zauważalnie), scena się powiększa, a przede wszystkim robi się bardziej przejrzysta i troszeczkę jakby przyspieszył przetwornik (może to tylko wrażenie wywołane rozjaśnieniem dźwięku).

Trzeba uważać z EQ i BBE - większość ustawień w połączeniu z D1100 zauważalnie psuje dźwięk. Ale już sam flat jest przyjemny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności